Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:33. Piłkarze ręczni zaczęli rewelacyjnie

20 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk rewelacyjnie weszli w mecz z mistrzami Polski i do 33. minuty pachniało sensacją. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk rewelacyjnie weszli w mecz z mistrzami Polski i do 33. minuty pachniało sensacją.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z drużyną Łomża Vive Kielce 26:33 (14:13) w 14. kolejce PGNiG Superligi. Piłkarze ręczni gospodarzy kapitalnie weszli w mecz i do 33. minuty utrzymywali się na prowadzeniu. Dopiero pięć bramek z rzędu, od wyniku 15:16 pozwoliło mistrzom Polski opanować sytuacje, a potem podążyć po wygraną i utrzymać miano zespołu z kompletem punktów w tym sezonie.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Sulej 3, Adamczyk 6, Janikowski 3, Gądek, Wróbel 1, Pieczonka 1, Mosquera 2, Stojek 1, Jachlewski 5, Kosmala 2, Papaj 1, Woźniak 1

ŁOMŻA VIVE: Kornecki, Wałach - Vujović 5, Olejniczak 3, Sićko 5, Gębala 3, Kulesh 2, Faruk 4, Moryto 2, Surgiel 2, Tournat 7, Kaczor

Jaki plan punktowy przed piłkarzami ręcznymi postawił trener Torus Wybrzeża Gdańsk?

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk rewelacyjnie rozpoczęli mecz z mistrzami Polski, którzy jednak nie przywieźli wszystkich najlepszych. Rejestr bramkowy otworzyły rzuty: Kamila AdamczykaPatryka Pieczonki. Natomiast w 10. minucie po akcji Mateusza Kosmali było już 6:2 dla gospodarzy, a chwilę wcześnie rzutu karnego nie wykorzystał reprezentant kraju - Arkadiusz Moryto.

Skrzydła gospodarzom podcięły wykluczenia. Najpierw 2-minutową karę otrzymał Adamczyk, a w 16. minucie czerwoną kartkę otrzymał Pieczonka. W ekipie przyjezdnych do karnych zaczął podchodzić Branco Vujović, ale po pierwszej udanej próbie, przy drugiej i on został powstrzymany.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk prowadzili do przerwy z mistrzami Polski

W ataku Wybrzeże przeniosło ciężar na koło, a cenne dwie bramki zdobył Kelian Janikowski. W 18. minucie było 8:5 dla gospodarzy.

W Vive walkę o odrobienie strat wzięli na swoje barki Szymon SićkoNicolas Tournat. Trener Krzysztof Kisiel próbował pomóc podopiecznym, biorąc czas przy wyniku 11:10.

Udało utrzymać się prowadzenie do przerwy (14:13), dzięki dwóm bramkom Mateusza Jachlewskiego oraz trzeciemu karnemu, którego na bramkę nie zamieniło Vive.

W 33. minucie pierwszą bramę w PGNiG Superlidze zdobył Kolumbijczyk Santiago Mosquera. Niestety, jak się później okazało było to zarazem ostatnie prowadzenie Wybrzeża w tym meczu.

Od wyniku 16:15 gospodarze stracili pięć trafienia z rzędu. Za rzucanie karnych wziął się Sićko, a w ostrzeliwanie gdańskiej bramki skutecznie włączył się Tomasz Gębala.

Próbował jeszcze drużynę dwoma trafieniami poderwać Adamczyk, kończąc 9-minutowym okresem gry Wybrzeża bez bramki. Jednak Vive odnalazło już swój rytm i na sprawienie sensacji nie było już szans.

Gdy przewaga kielczan była pewna, pozwolili wykazać się oni niespełna 17-letniemu Nigeryjczykowi. Yusuf Faruk debiutancką bramkę w PGNiG Superlidze zdobył z rzutu karnego w 48. minucie, a trzy kolejne dołożył już z gry.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 14 2 1 1 10 383:421 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-21