Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 25:24. Znakomity Artur Chmieliński

9 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Postawa Artura Chmielińskiego (z piłką) miała kluczowe znaczenie dla wygranej Torus Wybrzeże. Postawa Artura Chmielińskiego (z piłką) miała kluczowe znaczenie dla wygranej Torus Wybrzeże.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonało MMTS Kwidzyn 25:24 (12:10). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kamil Adamczyk, ale bohaterem meczu był bramkarz Artur Chmieliński. Znakomitą dyspozycję przypieczętował zatrzymując rzut gości na remis w ostatnich sekundach spotkania.

WYBRZEŻE: Chmieliński - Kosmala 8, Janikowski 4, Pieczonka 4, Jachlewski 3, Papaj 3, Adamczyk 2, Mosquera 1, Gądek, Stojek, Sulej

MMTS: Szczecina, Matlęga - Potoczny 8, Krieger 3, Ossowski 2, Przytuła 2, Zieniewicz 2, Biegaj 2, Orzechowski 2, Landzwojczak 2, Szyszko 1, Guziewicz, Grzenkowicz, Jankowski, Nastaj, Peret,

Niedzielny mecz znakomicie zaczął się dla Michała Potocznego. Środkowy rozgrywający MMTS w pierwszych 9 minutach spotkania rzucił Wybrzeżu trzy bramki, a jego zespół prowadził 4:2.

Gdańszczanie utrzymali kontakt m.in. dzięki świetnej dyspozycji bramkarza Artura Chmielińskiego i trzem trafieniom Mateusza Kosmali z rzutów karnych. Skrzydłowy nie ograniczał się jednak do rzutów z 7. metra. To on dał gdańszczanom pierwsze prowadzenie w meczu, gdy wykończył akcję na 7:6.

Torus Wybrzeże Gdańsk bez Leonardo Comerlatto. Brazylijczyk przejdzie operację

Po dwóch z rzędu bramkach z koła autorstwa Keliana Janikowskiego Wybrzeże prowadziło 10:8. Rzut karny Jakuba Szyszko obronił znakomicie dysponowany Chmieliński a na 12:9 trafił Santiago Mosquera.

O czas poprosił trener gości Bartłomiej Jaszka, który po świetnym początku, długo trzymał na ławce Potocznego. Goście zmniejszyli stratę o bramkę i mieli już pójść za ciosem, ale kolejną znakomitą interwencję zaliczył Chmieliński.

Do przerwy Torus Wybrzeże prowadziło 12:10 a 5 bramek na koncie miał Kosmala. Kwidzynianie zaraz po wznowieniu gry zdołali jednak doprowadzić do wyrównania a Mateusz po raz pierwszy nie wykorzystał rzutu karnego. Zatrzymał go Krzysztof Szczecina a prowadzenie gdańszczanom odbił Potoczny trafiając na 15:14 dla MMTS.

Chwilę później goście grali w osłabieniu po 2-minutowej karze dla Damiana Przytuły. Wykorzystał to Patryk Pieczonka zdobywając wyrównanie. Zaraz po nim trafił Piotr Papaj a na 17:15 podwyższył Kosmala.

Kwidzynianie po 7 minutach bez bramki przełamali się za sprawą Jędrzeja Zieniewicza. Równo kwadrans przed końcem gry trafił Rafał Biegaj i znów był remis, 17:17.

Wybrzeże po bramkach Janikowskiego i Papaja wyszło na prowadzenie 20:18 korzystając z gry w przewadze. Zaraz po tym grający coraz mocniej w defensywie podopieczni Mariusza Jurkiewicza sami złapali dwie kary. Ważny rzut karny wywalczył Kamil Adamczyk a na bramkę zamienił go Kosmala (21:19).

Bramki Ryszarda Landzwojczaka i Potocznego dały remis 22:22 na niespełna 4 minuty przed końcem. Pierwszy z nich osłabił jednak zespół po faulu na Adamczyku. Grę w przewadze wykorzystał Mateusz Jachlewski i ponownie wyprowadził Wybrzeże na prowadzenie 23:22.

Ostatnie 2 minuty to wymiana cios za cios. Odpowiedź gości była błyskawiczna, ale trafienie Patryka Pieczonki przyszło jeszcze szybciej. Ponowne wyrównanie zdobył Potoczny, ale na 30 sekund do końca gry na 25:24 trafił Adamczyk. Trener Jaszka poprosił o czas, aby rozrysować akcję na rzuty karne. Decydujący rzut Landzwojczaka zatrzymał jednak Chmieliński, który przypieczętował zwycięstwo gdańszczan i swój kapitalny występ.

14 Piotrkowianin 22 3 1 1 17 590:669 12
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-09