Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 16:31. Bez szans z wicemistrzem Polski

5 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk mieli duże kłopoty, aby sforsować defensywę Orlenu Wisły Płock. Na zdjęciu próbuje Patryk Pieczonka. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk mieli duże kłopoty, aby sforsować defensywę Orlenu Wisły Płock. Na zdjęciu próbuje Patryk Pieczonka.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał u siebie z Orlenem Wisłą Płock 16:31 (8:17) na otwarcie 12. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze mieli olbrzymie kłopoty ze zdobywaniem bramek. Do siatki trafiał średnio zaledwie co drugi rzut. Sami zaś bramki tracili seriami.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski 1 bramka - Stojek 4, Adamczyk 3, Janikowski 3, Gavidia 1, Gądek 1, Jachlewski 2, Pieczonka 1, Woźniak, Sulej, Filipowicz, Kosmala, Papaj

ORLEN WISŁA: Morawski - Dutra 8, Toto 6, Komarzewski 4, Krajewski 5, Fernandez 4, Mihić 3, Ruiz, Lemanowicz 1, Czapliński, Terzic, Mindegia, Stenmalm

Krzysztof Kisiel jako zawodnik zdobył z Wisłą Płock 19 ligowych medali, w tym klubie rozpoczynał również trenerską karierę. Jednak na obecną ekipę "Nafciarzy" nie znalazł recepty. Faworyzowanie goście od razu pokazali, kto tego dnia będzie rządził na parkiecie.

Mariusz Jurkiewicz o pierwszym wrażeniach z pracy w Gdańsku

Rejestr bramkowy otworzył Lovro Mihić, a następnie dwukrotnie trafił Leonardo Dutra. Dopiero przy wyniku 0:3 udaną akcję przeprowadzili gospodarze. W 4. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Adamczyk. Jak się okazało tylko na chwilę przerwał on popisy Brazylijczyka, gdyż Dutra po chwili dołożył dwie kolejne bramki.

W 10. minucie udaną akcją przypomniał się Krzysztof Komarzewski. Skrzydłowy w latach 2017-20 występował w Wybrzeżu, a karierę zaczynał w innym gdańskim klubie - Conradzie. Jest również absolwentem tutejszej SMS.

Jeszcze w 11. minucie, przy wyniku 3:8 trener Kisiel próbował zachęcić podopiecznych do skuteczniejszej walki, gdy wziął przerwę na żądanie, ale Orlen nie zamierzał odpuszczać. Po wznowieniu gry dwie bramki z rzędu zdobył rutynowany Przemysław Krajewski.

Gdańszczanie spróbowali nieco odrobić straty, gdy na ławkę kar powędrował Philip Stenmalm. W przewadze bramki zdobyli: Jeremi Stojek i Adamczyk. Niestety, wystarczyło, że z gry wykluczony został Kelian Janikowski, a rywale z nawiązką odrobili tamte straty, gdyż zdobyli cztery bramki z rzędu.

Wynik pierwszej połowy na 18:7 dla gości ustalił Komarzewski.

Po zmianie stron Torus Wybrzeże przez chwilę zaskoczył rywali. Trzy bramki zdobył Janikowski, jedną dołożył Strojek, a te akcje przedzielił jedynie bramka Davida Fernandeza.

W 36. minucie Xabi Sabate uznał, że trzeba przywołać wicemistrzów Polski do porządku. Wziął czas, a gdy gra została wznowiona, płocka drużyna zdobyła 5 bramek. Znów motorem napędowym był Dutra, który w tym okresie zaliczył 3 trafienia.

Poprawiła się też defensywa Orlenu Wisły. Dość powiedzieć, że już do końca meczu gospodarze rzucili już tylko cztery bramki, w tym jedną z karnego. W przekroju całego spotkania średnio do siatki trafiał tylko co drugi rzut gospodarzy.

Natomiast goście nie mieli takich problemów. Gdańscy bramkarze wspólnie zaliczyli 8 udanych obron. Spotkanie zakończyły cztery udane akcje z rzędu gości.

14 Chrobry Głogów 9 2 1 0 6 249:284 8
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2020-12-09