Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 33:32. Awans na 4. miejsce po thrillerze

mip,
22 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (5)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Mateusz Jachlewski rzutem na 6 sekund przed końcem dał Torus Wybrzeżu bardzo cenne 3 punkty. Mateusz Jachlewski rzutem na 6 sekund przed końcem dał Torus Wybrzeżu bardzo cenne 3 punkty.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał Piotrkowianina (20:15) w meczu 24. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego przewagę wypracowali sobie w końcówce pierwszej połowy, ale w drugiej goście odrobili ją, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Na 6 sekund przed końcem decydujące trafienie zaliczył Mateusz Jachewlski, dając Wybrzeżu 3 punkty i 4. miejsce w tabeli.

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Jachlewski 7, Papaj 6, Pieczonka 5, Powarzyński 3, Kosmala 3, Będzikowski 2, Milicević 2, Woźniak 1, Miklikowski 1, Zmavc, Stępień, Kiejdo, Davidović

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot - Jędraszczyk 9, Kowalski 8, Matyjasik 5, Swat 4, Pacześny 2, Doniecki 1, Surosz 1, Szopa 1, Wawrzyniak 1, Pstrąg, Mosiołek, Krajewski, Pożarek

Piątkowa porażka Azotów Puławy z Orlen Wisłą Płock sprawiła, że w przypadku zwycięstwa, Torus Wybrzeże Gdańsk miało szansę awansu na 4. miejsce w tabeli. Wiadomo było jednak, że mecz z Piotrkowianinem nie będzie łatwy, gdyż rywale walczą o utrzymanie.

Od samego początku wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Raz na prowadzeniu byli jedni, raz drudzy. Lepiej prezentowali się jednak szczypiorniści Torus Wybrzeża, ale świetnie bronił Kacper Ligarzewski, który raz po raz zatrzymywał rzuty miejscowych.

Torus Wybrzeże Gdańsk nie przebuduje zespołu przed kolejnym sezonem. Sprawdź, kto zostanie w zespole Torus Wybrzeże Gdańsk nie przebuduje zespołu przed kolejnym sezonem. Sprawdź, kto zostanie w zespole

Pomimo tego, wynik po pierwszej połowie był bardzo wysoki, gdyż na tablicy świetlnej było 20:15. Ta przewaga przez Wybrzeże została wypracowana w samej końcówce, kiedy to gdańszczanie zanotowali serię 4:0. Po 30. minutach najskuteczniejsi w szeregach miejscowych był Mateusz Jachlewski, który rzucił 5 bramek.

Po przerwie seria 3:1 Piotrkowianina sprawiła, że goście odrobili nieco strat, ale później na odpowiednie obroty weszło Wybrzeże, przywracając status-quo. Trwało to jednak tylko chwilę, bo następnie w ciągu 7 minut gdańszczanie rzucili 1 bramkę, a goście aż 6 i zrobiło się nerwowo.

Miejscowi nieco opanowali sytuację i odskoczyli na 3 trafienia różnicy. Po stronie gości szalał jednak reprezentant Polski - Piotr Jędraszczyk. Jego popisy doprowadziły, że w 54. minucie był remis po 31. Z kolei chwilę później rzut karny wykorzystał Piotr Swat i po raz pierwszy w drugiej połowie Piotrkowianin prowadził.

Orlen Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24. Powtórka z pierwszego meczu Orlen Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24. Powtórka z pierwszego meczu

Stan spotkania wyrównał Maciej Papina. Później to przyjezdni mieli okazję, by znów prowadzić, ale nie znaleźli sposobu na gdańską defensywę. Na 27 sekund przed końcem o czas poprosił gdański duet trenerski, by rozrysować ostatnią akcję. To przyniosło efekt, bo na 6 sekund przed końcem trafił Jachlewski! O czas poprosił jeszcze Bartosz Jurecki. Ostatni rzut oddal Filip Surosz, ale nie doprowadził do remisu.

Ważne 3 punkty zostały w Gdańsku. Pozwoliły one Torus Wybrzeżu na awans na 4. miejsce w tabeli. Co ciekawe, w trakcie meczu szansę debiutu otrzymał niespełna 17-letni rozgrywający Tomasz Kiejdo, który na co dzień występuje w drużynie Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych Port Service Wybrzeża Gdańsk.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 24 5 0 1 18 623:727 16
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Końcowa tabela zostanie ustalona po 26 kolejkach. Nie będzie fazy play-off.
Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-04-23

Wyniki 24 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Piotrkowianin 33:32 (15:10)
  • Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 25:30 (11:15)
  • Gwardia Opole - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:27 (14:14)
  • Barlinek Industria Kielce - Górnik Zabrze 40:31 (20:13)
  • MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz 35:25 (17:9)
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 31:34 (15:18)
  • Arged KPR Ostrovia - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:31 (13:18)
mip,

Opinie (5)

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Fuks na maksa

Ale tak jest jak się prowadzi spokojnie i chce dowieźć wynik. Nie mniej brawa za walkę do końca i cenne 3 pkt.

• 13 0

• Ważne trzy punkty, chociaż zrobiło się gorąco i ta nerwowa końcówka była niepotrzebna. Jednak poza grą, na pierwszy plan wysuwa się tragiczny poziom sędziowania w tym meczu. To co sędziowie zrobili pod koniec pierwszej połowy to kryminał, a ilość błędnych decyzji zatrważa. Co do gry dużo szczęścia, ale też więcej zrozumienia w ataku co przyniosło kilka bardzo ładnych akcji. Na plus ambicja Jovana, chyba jednak zasługuje na szanse w kolejnym sezonie. A bramkę Papiny będzie oglądać w top 3 bramek sezonu.

• 15 1

• Wg.mnie o nerwowej końcówki doprowadzili trenerzy swoimi dziwnymi i niezrozumiałymi decyzjami kadrowymi albo ponowne wyznaczenie Papaja na egzekutora rzutu karnego w samej końcówce widząc, że będzie to bronił Kot, który już raz go złapał w tym meczu. Brawo dla ekipy żużlowców, którzy stawili się licznie i naprawdę mocno dopingowali, Powodzenia jutro Panowie.

• 13 1

• Czy ktoś to wie?

Dlaczego, po którymś z rzędu wejściu Jędraszczyka jak w masło, nie przydzieliliśmy mu plastra?
    Przecież to by rozbiło 90% pomysłów na atak Piotrkowa.

• 10 0

• Prowadzi się plus 6, a wygrywa rzutem na taśmę..
    W Szczecinie będzie porażka, minimalna wygrana z Kaliszem i 5-6 miejsce, na puchary za wcześnie.