Torus Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 29:27. Znakomita końcówka

mip.
6 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Kelian Janikowski (na zdjęciu) natchnął kolegów do walki, zdobywając ważne bramki w końcówce spotkania. Torus Wybrzeże dzięki temu odrobiło straty i zwyciężyło po raz pierwszy w 2021 roku. Kelian Janikowski (na zdjęciu) natchnął kolegów do walki, zdobywając ważne bramki w końcówce spotkania. Torus Wybrzeże dzięki temu odrobiło straty i zwyciężyło po raz pierwszy w 2021 roku.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało u siebie z Sandra Spa Pogonią Szczecin 29:27 (11:16) w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Krzysztofa Kisiela losy spotkania odwrócili w ostatnich 10 minutach, które wygrali 9:2. Dla gdańszczan było to pierwsze zwycięstwo w obecnym roku, a Pogoń pokonali pierwszy raz od dwóch lat.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Janikowski 8, Comerlatto 4, Wróbel 4, Papaj 4, Sulej 3, Kosmala 2, Leśniak 1, Adamczyk 1, Gądek 1, Jachlewski 1, Woźniak, Gavidia, Pieczonka, Mosquera

Pogoń: Terechow - Krupa 6, Bosy 5, Rybski 5, Wąsowski 2, Fedeńczak 2, Krysiak 2, Matuszak 2, Gierak 2, Biernacki 1, Telenga, Wrzesiński, Jedziniak

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w tym roku podejmowali Sandra Spa Pogoń Szczecin, którą ostatnio pokonali w 2019 roku. Chociaż na bramkę Pawła Krupy odpowiedział Mateusz Wróbel, to po 9. minutach gdańszczanie przegrywali 2:5.

Oba zespoły wyprowadzały cios za cios, ale błędy miejscowych sprawiły, że przy stanie 5:8 o czas poprosił Krzysztof Kisiel. Tuż po nim wykluczenia otrzymali jednak Santiago Mosquera oraz Kamil Leśniak i szczecinianie powiększyli przewagę do 5 bramek.

Jeszcze przed przerwą trzykrotnie celnie rzucił Leonardo Comerlatto, ale na nic się to zdało, bowiem przyjezdni raz po raz odpowiadali i nie pozwolili Wybrzeżu na zmniejszenie wcześniej wypracowanej zaliczki.

Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:23. Relacja, możliwość wystawienia ocen szczypiornistom i trenerowi

Wynik w drugiej połowie otworzyli szczypiorniści Pogoni, którzy dwukrotnie pokonali gdańskiego bramkarza i odskoczyli na 18:11. Po chwili jednak odpowiedzieli Kelian Janikowski oraz Piotr Papaj. Ten drugi zdobył dla Wybrzeża trzy bramki z rzędu, ale to wszystko było przedzielane trafieniami dla przyjezdnych i podopieczni trenera Kisiela nie mogli zbliżyć się z wynikiem.

• Torus Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin

Wyczyn Papaja skopiował Janikowski, celnie rzucając trzy razy z rzędu. Wtedy o czas przy wyniku 18:22 poprosił Rafał Biały. Goście grali z jednym zawodnikiem mniej po tym, jak wykluczenie otrzymał Krupa, ale Wybrzeże nie skorzystało z możliwości odrobienia straty.

Gdańskie kluby sportowe pomagają klinice

Wydawało się, że przyjezdni utrzymają bezpieczne prowadzenie do końca, ale w ostatnich 10 minutach gdańszczanie przeszli istną metamorfozę i zanotowali serię 9:2, która pozwoliła na obrócenie losów spotkania. Świetną pracę wykonał Janikowski, po raz kolejny zdobywając trzy bramki, dwie dołożył Wróbel, a po jednej Mateusz Jachlewski, Krzysztof Gądek Comerlatto oraz Leśniak. Dzięki piorunującej końcówce Torus Wybrzeże sięgnęło po pierwsze zwycięstwo w tym roku, a także przełamało passę porażek z Pogonią, która trwała od 2019 roku!

14 Piotrkowianin 16 2 1 1 12 428:474 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-07

Wyniki 16 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:27 (11:16)
  • Orlen Wisła Płock - Grupa Azoty SPR Tarnów 32:21 (14:9)
  • Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz 26:29 (11:16)
  • Łomża Vive Kielce - Górnik Zabrze 34:30 (17:15)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 30:28 (14:17)
  • Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 25:26 (14:12)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin (przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego w zespole gospodarzy)