Torus Wybrzeże Gdańsk wspiera kobiety. Charytatywna aukcja koszulek

Sebastian Zwiewka, ras.
11 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Do wylicytowania jest m.in. koszulka z numerem "29" Mateusza Wróbla. Do wylicytowania jest m.in. koszulka z numerem "29" Mateusza Wróbla.

Torus Wybrzeże Gdańsk zachęca do wzięcia udziału w charytatywnej aukcji unikatowych koszulek piłkarzy ręcznych. Cały dochód zostanie przekazany fundacji OmeaLife, która wspiera kobiety z chorobą nowotworową piersi. Do wylicytowania jest 15 koszulek, cena wywoławcza każdej z nich to 200 zł. W sobotę 13 listopada Wybrzeże wróci po przerwie reprezentacyjnej do rozgrywek PGNiG Superligi. O godz. 12:45 zagrają wyjazdowy mecz z MMTS Kwidzyn.

Tutaj możesz wziąć udział w licytacji

Torus Wybrzeże Gdańsk po raz kolejny angażuje się w akcje charytatywne. Tym razem do wylicytowania są wyjątkowe koszulki drużyny piłkarzy ręcznych.

Czarno-różowe, unikatowe stroje zostały przygotowane na październikowy mecz z Energą MKS Kalisz i za zadanie miały propagowanie świadomości dotyczącej profilaktyki raka piersi. Teraz 15 koszulek trafiło na internetową aukcję. Cena wywoławcza każdej wynosi 200 złotych. Aby zdobyć konkretną, z numerem danego zawodnika, trzeba wziąć udział w aukcji pod zdjęciem w galerii na Facebooku.

Torus Wybrzeże i inne trójmiejskie kluby pomagają klinice - przeczytaj o akcji z marca

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane fundacji OmeaLife, która ma siedzibę we Wrzeszczu i od lat dba o zdrowie kobiet. Powstała z myślą o młodych kobietach, które zachorowały na chorobę nowotworową piersi. Akcja potrwa do końca listopada.

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk. Derby Pomorza 13 listopada

Natomiast w sobotę 13 listopada Wybrzeże powróci do rywalizacji w PGNiG Superlidze po przerwie reprezentacyjnej. Wyjazdowy mecz z MMTS Kwidzyn rozpocznie się o godz. 12:45. Gdańszczanie w derbach Pomorza spróbują przełamać serię trzech kolejnych porażek i wyprzedzić rywala w ligowej tabeli.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:37. Relacja, oceny

Po rocznej przerwie, spotkania z MMTS znów będą rozgrywane z kibicami na trybunach. Co ciekawe, oba spotkania z ubiegłego sezonu, ze względu na obostrzenia rozgrywane bez publiczności, zakończyły się wygranymi Wybrzeża. Kwidzynianie będą chcieli wziąć za nie rewanż, zwłaszcza że będą mogli liczyć na wsparcie fanów.

Wybrzeże zagra bez Leonardo Comerlatto. Na skutek kolejnego urazu, Brazylijczyk ma wznowić treningi za około dwa tygodnie. Zabraknie także Daniela Leśniaka, który narzeka na uraz stopy.

kadrowicze wrócili, debiut Wiktora Tomczaka w reprezentacji Polski

Podczas przerwy reprezentacyjnej, Wybrzeże opuściło trzech graczy. Wiktor Tomczak wrócił do Gdańska mając na koncie debiut w pierwszej reprezentacji Polski. Rozgrywający wszedł w końcówce drugiego z towarzyskich meczów ze Szwecją, przegranego 28:32, ale nie zdołał zapisać na swoim koncie bramki. W pierwszym ze spotkań nie pojawił się na parkiecie, a biało-czerwoni przegrali 24:31.

Wiktor Tomczak z Torus Wybrzeże Gdańsk do reprezentacji Polski

Lepiej nie poszło reprezentacji B, która mierzyła się z drugim zespołem Szwecji. Drużyna z Miłoszem Wałachem, Patrykiem PieczonkąMateuszem Kosmalą w składzie, przegrała 26:32, a w rewanżu 28:33. Dodatkowo Kosmala przez jeden dzień trenował także z pierwszą reprezentacją.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 8 1 0 0 7 201:252 3
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-10-31