PGE Atom Trefl rozbił Legionovię

Rafał Sumowski
15 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Katarzyna Zaroślińska była w Legionowie niezwykle skuteczna w ataku. Udanie skończyła 14 na 23 próby. Katarzyna Zaroślińska była w Legionowie niezwykle skuteczna w ataku. Udanie skończyła 14 na 23 próby.
Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot rozbiły na wyjeździe SK Bank Legionovię 3:0 (25:16, 25:17, 25:15). Gospodynie były w stanie nawiązać walkę tylko na początku poszczególnych setów, a koniec spotkania to totalna dominacja zespołu Lorenzo Micelliego.

LEGIONOVIA: Gajewska 1, Paszek 4, Pacak 1, Smarzek 13, Wójcik 5, Chojnacka 4, Wysocka (libero) oraz Szymańska, Szubert, Połeć 1, Bociek, Grzelak 6.

PGE ATOM TREFL: Radenković 3, Balkestein-Grothues 6, Zaroślińska 15, Kaczorowska 15, Tokarska 6, Durajczyk (libero) oraz Efimienko, Kaczmar, Łukasik 4.

15 listopada 2015, godz. 14:45
1 pkt.
Sk bank Legionovia
PGE ATOM TREFL Sopot

1% 5 typowań Sk bank Legionovia
99% 332 typowania PGE ATOM TREFL Sopot

Sopockie siatkarki na mecz do Legionowa pojechały mając za sobą porażkę z Tauron MKS Dąbrową Górniczą oraz w Lidze Mistrzów z Vakifbankiem Stambuł. "Atomówki" z pewnością podreperowały pewność siebie na tle mniej wymagającego rywala.

Spotkanie w Arenie Legionowo rozpoczęło się od minuty ciszy ku ofiar piątkowych ataków terrorystycznych w Paryżu. Chwilę później wynik spotkania otworzyły gospodynie, a po wysokim ataku blok-aut Malwiny Smarzek było już 2:0.

Gospodynie broniły się bardzo dobrze, zaś sopocianki w pierwszych minutach miały problemy ze skończeniem ataku i raczej nic nie zapowiadało tego, co nastąpi później. Dopiero przy akcji na 2:4 nad blokiem skutecznie posłała piłkę Klaudia Kaczorowska. Będąca w dobrej dyspozycji przyjmująca dała sygnał do ataku - "atomówki" przy jej dużym udziale zdobyły 7 punktów z rzędu i na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:4.

Po dobrych rozegraniach byłej zawodniczki Atomu Natalii Gajewskiej Legionovia zbliżyła się o 2 punkty, a chwilę później po błędzie gości przewaga stopniała do jednego "oczka". Mecz zrobił się zacięty, ale mimo tego na drugą przerwę zespół z Sopotu zszedł prowadząc 16:12 po potężnym ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Po powrocie na parkiet podopieczne Lorenzo Micelliego zaczęły uciekać rywalkom. Sopocianki zdobyły 5 pkt z rzędu zatrzymując passę dopiero na nieudanej zagrywce Zaroślińskiej (21:15). Sopocianki zamknęły seta już na pierwszej piłce setowej. W końcówce partii ich dominacja była bezwzględna.

Drugi set rozpoczął się od wymiany cios za cios. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć drugiemu na więcej niż punkt. Gdy udało się to sopociankom przy stanie 11:9, znów zaczęły uciekać gospodyniom. Szybko zbudowały przewagę 6, a potem nawet 7 punktów. Partię zakończyły zdobywając 3 punkty z rzędu, w tym 2 po błędach legionowianek, które posyłały piłkę w siatkę.

Kolejną partię PGE Atom Trefl otworzył prowadzeniem 2:0 po znakomitym ataku skutecznej Zaroślińskiej. "Smoku" po dwóch setach miała na koncie 61 proc. skuteczności w ataku (punktem skończyła 11 na 18).

Rywalki straciły dystans jeszcze szybciej niż w poprzednich odsłonach. Na przerwie technicznej prowadziły 8:5, a chwilę później po szóstym punkcie z rzędu prowadziły już 11:5. Trzeci set był jednostronny, a trenerowi gospodyń nie pomagały roszady w składzie. Sopocianki nie miały litości dla przeciwniczek - na drugą przerwę zeszły z dorobkiem dwukrotnie większym od Legionovii.

"Atomówki" odskoczyły na 10 punktów (24:14), ale zepsuły pierwszą piłkę meczową. Zagrywkę zepsuła jednak Karolina Szymańska i było po spotkaniu. Najlepszą jego zawodniczką wybrano Klaudię Kaczorowską, która zdobył 15 pkt kończąc 11 z 23 ataków i zapisała na sowim koncie 4 asy serwisowe.

Wyniki 7 kolejki

• SK bank Legionovia Legionowo - PGE ATOM TREFL SOPOT 0:3 (16:25, 17:25, 15:25)
  • Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:8, 25:19, 23:25, 25:14)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka 2:3 (25:23, 21:25, 23:25, 25:17, 11:15)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 28:26, 25:15)
  • KSZO Ostrowiec - PTPS Piła 0:3 (19:25, 20:25, 13:25)
  • Budowlani Łódź - Chemik Police 1:3 (25:19, 13:25, 24:26, 14:25)

Opinie (11)

• młode (1)

Dlaczego w takich meczach nie gra Damaske i druga libero?

• 23 2

• A dlaczego nie gra Cooper? Po barku i kolanie co tym razem dolega?

• 1 8

• (4)

dominacja z słabeuszem zobaczymy jak trafią na mocniejsza drużyne wtedy zobaczymy na co je stać bo na razie z mocniejszymi dostają bęcki nawet u siebie.

• 9 17

• Wygrają, źle. Przegrają, też źle. Współczuję wszystkim frustratom.

• 16 5

• po co wy tu minusujecie skoro ktos napisał prawde porażki w lidze mistrzyń oraz z dąbrową to co nie prawda puknijcie sie w te makówki zanim cos napiszecie.

• 7 16

• Jakie mocniejsze? (1)

Wygrały przecież z Impelem i Muszyną, później wichura ich wywiała do Elbląga i bez happy endu ale to raczej wypadek przy pracy. Vakifbank to europejski top, Atom nigdy nie był tak mocny by wygrywać z tą drużyną, zwłaszcza w obecnym składzie.
      Czy mają grać zmienniczki - trudno powiedzieć: mecze o stawkę to jednak najlepszy trening. A najlepszy trening powinny dostawać najlepsze zawodniczki.
      Gdy będzie zbitka meczów po 2-3 dni wtedy można trochę rotować ale też bez przesady. Przecież one nie leżą po meczu 3 dni wiec "oszczędzanie" Zaroślińskiej trzeba robić z umiarem bo wrzucanie jej tylko na ciężkie mecze może podłamać jej wiarę w siebie.

• 5 3

• Pozatym skrócony sezon wymaga wygrywania

a po wpadce z Dabrową nie można sobie pozwolić na utratę nawet jednego punktu. W tym sezonie Atomówki walcza od razu o czwórka medalowa

• 2 0

• Dabrowska wpuscic

• 1 7

• (2)

Śmiać się chce z postawy Atomek podczas meczy z zespołami z górnej części tabeli. W końcu w Atomie grają nie byle jakie nazwiska i od nich wymaga się więcej niż tego co przedstawiają obecnie.