Toya Ślęza - Start 89:72. Więcej optymizmu

(Tomi)
7 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Tylko najwięksi optymiści liczyli na sukces koszykarek gdańskiego Startu w meczu z Toyą Slęza Wrocław. Cudu jednak nie było, choć gdańszczanki zaprezentowały się nieźle i przez większą część meczu były równorzędnym rywalem dla faworyzowanych wrocławianek. Start przegrał ze Ślęzą 72:89 (22:25, 23:25, 13:22, 14:17).

TOYA ŚLĘZA: Szott 25 (1), Żytomirska 15, Predehl 14 (2), Stempniewicz 13, Łapka 10, Lamparska 4, Krupowicz 4, Rose 2, Mowe 2, Koralewska.

START: Stańczak 17, Janyga 14 (2), Stefanowska 13, Golemska 9 (1), Sibiga 8 (1), Rybacka 5 (1), Mieszkowska 3, Szwecowa 3.

W Gdańsku Start uległ Ślęzie 64:100. Pesymiści zakładali więc w rewanżu pogrom gdańskiego zespołu, tym bardziej, że do stolicy Dolnego Śląska nasze udały się zaledwie w ośmiosobowym składzie. A jednak od pierwszych minut na parkiecie trwała niezwykle zacięta i wyrównana walka. Co więcej, po 6 minutach przyjezdne, po trafieniu Moniki Stańczak, prowadziły 16:13. Walka kosz za kosz trwała do 26 minuty (58:52 dla gospodyń). Potem nastąpiło 180 sekund, które zadecydowały o losach spotkania. Wrocławianki zastosowały pressing na całym boisku, z którym nie mogły poradzić sobie opadające z sił gdańszczanki. W 29 minucie Ślęza wygrywała już 70:55. Na domiar złego, piąte przewinienie popełniła Elina Stefanowska i ostatnią kwatę starcianki musiały grać bez swojej jedynej centerki.

- To są drużyny z innych półek - powiedział po meczu trener Aleksander Siewierow. - Wrocław walczy o medal mistrzostw Polski, my o przetrwanie. Stąd taki, a nie inny wynik. Cały czas poszukujemy sponsora. Gdybyśmy go znaleźli, nasza sytuacja na pewno by się zmieniła.

Pozostałe wyniki: Łączność Olsztyn - ŁKS Łódź 68:67 (26:14, 9:19, 15:19, 18:15), Polfa Pabianice - Wisła Kraków 71:61 (22:11, 21:15, 13:15, 21:20), Progres POSiR Poznań - SMS PZKosz. Warszawa 88:80 (23:16, 27:17, 21:26, 17:21), CCC Aquapark Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 67:62 (20:13, 13:6, 20:20, 14:23).