Tracili gole na początku każdej połowy

28 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Traore wrócił do składu po kontuzji. Traore wrócił do składu po kontuzji.

Kiepsko spisali się piłkarze Lechii w drugim sparingu w Gniewinie. Gdańszczanie przegrali z beniaminkiem ekstraklasy - Piastem Gliwice 0:2 (0:1). Obu drużynom doskwierał upał i tempo gry nie było zbyt duże. Na trybunach był obecny m.in. były szkoleniowiec biało-zielonych, Tomasz Kafarski. Ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu podopieczni Bogusława Kaczmarka chcą rozegrać 3 sierpnia, ale rywal nie jest jeszcze znany.

Oleksy 10, Kędziora 51

LECHIA: Małkowski (46 Buchalik) - Pietrowski, Madera, Bieniuk, Hajrapetjan (51 Janicki) - Surma, Andreu (66 Zyska) - Deleu (46 Bajić), Traore, Ricardinho (55 Machaj) - Rasiak (66 Grzelczak)

PIAST: Trela - Matras, Klepczyński, El-Sidqy (63 Krzycki), Oleksy - Izvolt, Zganiacz, A.Jurado, R. Jurado (73 Sikora), Cicman - Kędziora

Bogusław Kaczmarek nadal szuka optymalnego ustawienia. Po kontuzji wstawił do "11" Razacka Abdou Traore. Reprezentant Burkina Faso sprawdzony został na pozycji ofensywnego pomocnika oraz prawoskrzydłowego. Na jego optymalnej pozycji - lewoskrzydłowego - mecz rozpoczął Ricardinho. Niespodzianką było również ustawienie Deleu na prawej stronie pomocy. Natomiast Marcin Pietrowski mógł się wykazać na obu flankach defensywy. Parę stoperów tworzyli zaś tym razem Sebastian MaderaJarosław Bieniuk.

Od początku gry Lechia miała kłopoty ze stałymi fragmentami gry gości. Już w 4. minucie musiał wykazać się Sebastian Małkowski, który w bardzo dobrym stylu obronił strzał Mateusza Matrasa. Na głowę obrońcy Piasta z rogu dośrodkował Matej Izvolt.

W 10. minucie już nawet bramkarz nie pomógł gospodarzom. Uderzenie Pawła Oleksego z wolnego sprzed pola karnego było mocne i precyzyjne. Była to kara za faul Andreu na Rubenie Jurado.

W 39. minucie Małkowski wykazał się po raz kolejny przy rogu. Defensywa gdańska zaspała tym razem przy dośrodkowaniu Pavola Cicmana, a groźnie głową ponownie uderzał Matras.

Lechia przycisnęła dopiero pod koniec pierwszej połowy. Rywale bronili się faulami, zarobili trzy kartki (Cicman, Mariusz Zganiacz, El Mehdi Sidqy), a mimo to gdańszczanie mieli dwie bardzo dobre okazje na gola. Jednak Dariusz Trela wygrał pojedynek sam na sam z Traore, a po chwili nie dał się pokonać również Andreu.

Druga odsłona gry rozpoczęła się równie źle jak i pierwsza. Znów był błąd w defensywie. Tym razem indywidualny Lewona Hajrapetjana. Ormianin dał sobie zabrać piłkę Izvoltowi. Słowak wyłożył futbolówkę Wojciechowi Kędziorze, który nie dał szans Michałowi Buchalikowi, broniącemu po przerwie.

Lechia najlepsze okazje na honorową bramkę miała w 77. minucie. Zagrożenie dla bramki Piasta sprowokował najmłodszy w szeregach Lechii. 18-letni Wojciech Zyska, która jest na testach, dobrym podanie doprowadził do strzału Piotra Grzelczaka. Skończyło się na rogu. Po chwili z narożnika boiska dośrodkował Traore, a celny strzał Madery bez kłopoty wyłapał Trela.

Pozostałe letnie sparingi Lechii
Bilans: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki, bramki 14:11

7 lipca (Międzychód): Wisła Kraków 3:3 (2:3)
Bramki dla Lechii: Abdou Razack Traore, Grzegorz Rasiak, Piotr Grzelczak - przeczytaj relację

13 lipca (Wronki): Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
Adam Duda - przeczytaj relację)

14 lipca (Wronki): Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
Andreu (karny) - przeczytaj relację

18 lipca (Gdańsk): Concordia Elbląg 5:2 (3:1)
Piotr Grzelczak, Adam Duda, Mateusz Machaj, Łukasz Surma, Piotr Wiśniewski 89 (karny) - przeczytaj relację

21 lipca (Gdańsk): Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)
Grzegorz Rasiak, Łukasz Kacprzycki, Andreu (karny) - przeczytaj relację

25 lipca (Gniewino): Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
Marko Bajić (karny) - przeczytaj relację

3 sierpnia - przeciwnik nieznany

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

• (1)

rutyna z mlodoscia jak narazie jakosci nie daje. Do tego dodac pseudo inwestora i moze byc powtorka z poprzedniego sezonu

• O nasz, o nasz (1)

No, to powiało optymizmem! Nie to abym się śmiał ale jednak... Buuhahahamuuuuhahahahahaaa!!!

• 35 14

• :D

ja tez sie staram nie smiac ale slabo mi idzie :D "krolowa polnocnej Polski " nie wyglada za zdrowo

• 6 3

• KS MORENA (7)

my z Lechią chętnie zagramy. Pozdro z Moreny.

• 47 4

• KS ROZSTAJE

my też możemy zagrać , Zapewne będzie remis

• 11 2

• Sokół Lubichowo (1)

My liczymy na dwu bramkową wygraną, jeżeli będą chcieli zagrać.

• 11 1

• K.P CHECZ

my tez chetnie zagramy z jakimis ... zeby poprawic morale przed sezonem , potrzebujemy wysokiej wygranej :D

• 7 0

• my gramy w red boxie i też czekamy na sparing z Lechią

myślę, że poziom ten sam, ale nam bardziej będzie się chciało, bo po prostu lubimy grać w piłkę. możemy zagrać u nas na orliku, albo dojedziemy we wskazane miejsce. jest też możliwość wymiany zawodnika na rundę jesienną. po sparingu grill i piwko.

• 7 0

• FC Barcelona (1)

Tez zagralibysmy z Lechia. Cieszylibysmy sie jakbysmy dotrwali do przerwy z bezbramkowym wynikiem.

• 1 1

• Guardiola ? Coś na czasie nie jesteś :)