Siatkarze Trefla rozbili BBTS Bielsko-Biała

2 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Zastępujący w ostatnich meczach Mateusza Mikę, przyjmujący Wojciech Feres zdobył w sobotę 8 punktów - wszystkie atakiem, w którym wykonał 11 zbić. Do tego miał dokładne przyjęcie na poziomie 54 proc. a perfekcyjne 29 proc. Zastępujący w ostatnich meczach Mateusza Mikę, przyjmujący Wojciech Feres zdobył w sobotę 8 punktów - wszystkie atakiem, w którym wykonał 11 zbić. Do tego miał dokładne przyjęcie na poziomie 54 proc. a perfekcyjne 29 proc.

Siatkarze Trefla Gdańsk rozbili w Ergo Arenie BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25). Na boisku Ergo Areny spędzili w sumie tylko 68 minut. Gdańszczanie grali świetnie w ataku i w dwóch pierwszych setach pomyli się w nim w sumie tylko pięć razy. A cały mecz zakończyli z 72-procentową skutecznością zbić. Ponownie poza boiskiem był Mateusz Mika, który nie wrócił do gry, a dalej leczy mięsień łydki.

TREFL: Sanders 2 punkty, Szalpuk 13, Nowakowski 10, Schulz 23, Ferens 8, Grzyb 5, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak Niemiec, Gunter, McDonnell, Majcherski (libero)

BBTS: Maciończyk, Bucki 12, Łukasik 10, Janeczek 11, Gaca 2, Cedzyński 4, Marek (libero) oraz Tarasow, Siek 4, Piotrowski, Peacock 3, Czauderna (libero)

W niedzielę siatkarze Trefla zamknęli serię trzech wyjazdowych meczów zwycięstwem nad Cuprum Lubin 3:2. Po niej przyszedł wreszcie mecz wytchnienia, czyli starcie z BBTS. Jedynym pytaniem przed nim było, czy na boisko wróci Mateusz Mika. Przyjmujący nie grał w dwóch poprzednich spotkaniach, ponieważ zmagał się z urazem mięśnia łydki. I choć trener Andrea Anastasi twierdził, że badania zawodnika wypadły pomyślnie i wraca on już do normalnych treningów, to wątpliwym było, że będzie chciał wpuszczać go na boisko w meczu z zespołem z Bielska-Białej. W końcu, skoro dopiero wrócił do typowych zajęć, to nie zdołał odpowiednio przygotować się do sobotniego meczu. A że jest to siatkarz, którego urazy nękają już od niemal dwóch lat, to lepiej go oszczędzać.

Tak też stało się w sobotnim meczu. Mika ponownie został w kwadracie dla rezerwowych, a w wyjściowej szóstce znalazł się zastępujący go trzeci raz z rzędu Wojciech Ferens. Jak się później okazało, obecność Miki nie była konieczna. Pierwsza partia trwałą zaledwie 20 minut. Wyrównaną grę mieliśmy do stanu 6:6. Później gdańszczanie zaczęli stopniowo budować przewagę. Tuż przed końcem seta wynosiła ona 9 pkt (23:14) i na takim poziomie pozostała. Perfekcyjnie w ataku zagrał Artur Szalpuk, który wszystkie sześć zbić zamienił na punkty. W jego ślady poszli także środkowi: Piotr Nowakowski oraz Wojciech Grzyb. Mało tego, z 19 ataków, siatkarze Trefla tylko dwóch nie zamienili na punkty.

Rozbici bielszczanie drugą partię byli w stanie przedłużyć o... 2 min i zdobyć w niej punkt więcej niż w pierwszej. Choć tym razem gdańszczanie odskoczyli już na początku na 6:3 i tak spokojnie trzymał na dystansie BBTS do piłki setowej. Ta przyszła przy stanie 24:15, goście zdołali jeszcze zdobyć 2 pkt, ale za chwilę drużyny schodziły na 10-minutową przerwę. W tej części meczu skuteczność gdańskiego ataku była na poziomie 80 proc. Do tego asy serwisowe posłali: Tyler Sanders i dwa Damian Schulz.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Gdańszczanie prowadzili tuz po starcie 9:6, to za chwilę dali się dojść na remis 11:11. Następnie ponownie zbudowali 3-punktową przewagę, ale gdy doszli do wyniku 18:15 to goście zdobyli 4 pkt z rzędu (18:19). O czas poprosił wówczas Anastasi, lecz po nim BBTS zwiększył prowadzenie do 21:19. To jednak Trefl doszedł do piłki meczowej przy stanie 24:23. Nie wykorzystał pierwszej i drugiej, ale za trzecim razem zakończył spotkanie.

16 Dafi Społem Kielce 12 2 10 8:33 6
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-04

Wyniki 12 kolejki

• TREFL GDAŃSK - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Onico Warszawa 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)
  • PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)
  • Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)