Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Gładkie zwycięstwo siatkarzy

dak.
11 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk w trzech setach pokonał Cuprum Lubin. Trefl Gdańsk w trzech setach pokonał Cuprum Lubin.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:21, 25:19) w 3. kolejce PlusLigi. Siatkarze rewelacyjnie zareagowali na ostatnią porażkę i popisali się gładkim zwycięstwem, w którym zaliczyli 10 asów serwisowych. Spory swój udział miał w nim Mikołaj Sawicki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

TREFL: Kampa 3 punkty, Martnez 3, Niemiec 6, Bołądź 19, Sawicki 19, Urbanowicz 4, Perry (libero) oraz Czerwiński

Cuprum: Pająk 2, Berger 3, Pietraszko 5, Kapica 16, Kowalow 5, M'Baye 9, Szymura (libero) oraz Ferens 2, Kubicki

Trefl Gdańsk od początku sezonu gra niemal tym samym składem. Jedyna różnica, w porównaniu do poprzednich spotkań jest taka, że w wyjściowej "6" pojawił się Mikołaj Sawicki. Zgodnie z przypuszczeniami, do czasu ewentualnego transferu, to on będzie przyjmującym, który zastąpi kontuzjowanego Piotra Orczyka. I tę szansę wykorzystał rewelacyjnie, bo został wybrany MVP spotkania. Zdobył 19 punktów przy 81-proc. skuteczności ataków.

Trefl Gdańsk ledwo zaczął sezon, a już szuka transferu. Sprawdź możliwe warianty na przyjęciu

Ostatni mecz żółto-czarnych trwał aż 2,5 godz., więc można powiedzieć, że tym razem podopieczni Igora Jurcicia się zrehabilitowali i zamknęli pojedynek z Cuprum Lubin w trzech setach, wygrywając 3:0.

Rozpoczęli zgodnie z planem i od samego początku trzymali kontrolę nad grą. Szybko wypracowali sobie przewagę i zachowywali ją do końca w pierwszego seta. Co prawda rywale dwukrotnie dobijali na remis lub 1 punkt, ale gdańszczanie automatycznie odskakiwali. W efekcie premierą partię wygrali do 16.

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:1. Przeczytaj relację z meczu, w którym Piotr Orczyk doznał kontuzji. Wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Więcej kłopotu przysporzyła im druga, w której lubinianie prowadzili już 3:0. Gospodarze wprawdzie szybko zremisowali na 4:4, ale przez długi czas utrzymywał się wyrównany bój. Odetchnęli dopiero, gdy udało się odbić na 20:16. Bezpiecznej przewagi już nie oddali.

Pewną grę Trefla oglądaliśmy także w trzecim secie. Po pierwszych kilku piłkach widać było, że zwycięstwo to już właściwie tylko kwestia czasu. Prowadzili już nawet 17:11, więc nie mogli wypuścić wygranej z rąk. Ostatecznie wygrali do 19,a w całym starciu 3:0.

Dariusz Gadomski: Nie chcę pompować balonika. Przeczytaj przedsezonowy wywiad z prezesem Trefla Gdańsk

Żółto-czarnym do tego zwycięstwa wystarczyła 60-proc. skuteczność ataków. Ponadto 5-krotnie blokowali rywali i zaliczyli aż 10 asów serwisowych. 3 z nich były autorstwa Sawickiego. Oprócz niego, bardzo dobre zawody rozegrał ponadto Bartłomiej Bołądź, zdobywca 19 punktów. Z kolei libero Luke Perry osiągnął 86 proc. w przyjęciu.

16 Barkom Każany Lwów 3 0 3 2:9 1
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-11

Wyniki 3 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)
  • LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25)
  • Projekt Warszawa - Barkom Każany Lwów 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:3)
  • Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (28:26, 25:19, 25:21)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • Asseco Resovia - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27:29, 25:20, 25:13, 25:22)
  • PSG Stal Nysa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 8:15)
  • BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 15:12)