Wiadomości

Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk. Siatkarze chcą być czarnym koniem PlusLigi

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk w niedzielę rozpoczną sezon PlusLigi. W związku z późnym początkiem przygotowań, drużyna wystartuje tydzień później, niż pozostali.
Siatkarze Trefla Gdańsk w niedzielę rozpoczną sezon PlusLigi. W związku z późnym początkiem przygotowań, drużyna wystartuje tydzień później, niż pozostali. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

- Chcielibyśmy bić się o play-offy, jednak sami nie wiemy jak w przekroju całego sezonu wpłynie na drużynę to, co nas dotknęło. Nie ukrywajmy, że przez 3,5 tygodnia trudno jest przygotować zespół na cały sezon gry. Ten sezon to wielka niewiadoma, ale chcemy być czarnym koniem, bo w tej drużynie jest potencjał. Byle tylko zdrowie dopisało - mówi nam przed pierwszym meczem siatkarzy Trefla Gdańsk, prezes Dariusz Gadomski. W niedzielę żółto-czarni zmierzą się an wyjeździe z Cerrad Enea Czarni Radom. Początek o godz. 20:30.Relacja LIVE
0:3
Cerrad
Enea
Czarni
Radom
TREFL
Gdańsk

20 września 2020, godz. 20:30  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
20.09.2020 godz.20:30
wartość: 3 punkty
Cerrad Enea Czarni Radom
0:3
TREFL Gdańsk

Jak typowano

1

35%

83 typowania

2

65%

155 typowańDamian Konwent: Jakie cele postawiono przed siatkarzami w tym sezonie?

Dariusz Gadomski: Na pewno chcielibyśmy bić się o play-offy, jednak sami nie wiemy jak w przekroju całego sezonu wpłynie na drużynę to, co nas dotknęło. Nie ukrywajmy, że przez 3,5 tygodnia trudno jest przygotować zespół na cały sezon gry. To jest wielka niewiadoma. Znam trenera, chłopaków i wiem, że będą dążyli do jak najlepszego wyniku, ale dziś ciężko byłoby do nich pójść i powiedzieć: "panowie, walczycie o to czy o to", jeśli sami nie wiemy jak to wszystko będzie wyglądało przy tak małej liczbie treningów.

Trefl Gdańsk promować będzie miasto w drugiej połowie roku za 600 tys. złA jakie byłyby to cele, gdybyście mogli przygotowywać się dłużej?

Na pewno pierwsza "ósemka" i walka o Final Four Pucharu Polski, a ponadto sprawianie radości kibicom, która była w ubiegłym sezonie, czyli atrakcyjna siatkówka, by ludzie przychodzili na nasze mecze.

Już na dobre uporaliście się z koronawirusem?

Tak. Siatkarze są jednak cały czas monitorowani i widać, że wracają do pełnej dyspozycji, bo organizmy szybciej wypoczywają podczas intensywności treningowej. Odpukać, nie mamy żadnych powikłań i wszyscy są zdrowi.

Trefl Gdańsk wygrał ostatni sparing. Karnety i bilety na mecze siatkarzyMa pan jeszcze jakieś inne obawy?

Jestem spokojny, że przez to przeszliśmy. Są rzadkie przypadki ponownego zakażenia, ale wiemy, że należy zachowywać się nieco inaczej. Boję się jednak kontuzji, wynikających z krótkiego okresu przygotowawczego. Tak naprawdę są efektem przemęczenia organizmu, a październik będzie bardzo intensywnym miesiącem. W listopadzie i w grudniu będzie luźniej, bo gramy co tydzień, ale pierwszy okres jest naładowany spotkaniami i tu jest obawa o urazy.

Dariusz Gadomski nie chce stawiać wygórowanych celów przed siatkarzami Trefla Gdańsk. Dobrze zdaje sobie sprawę, że żółto-czarni przygotowywali się znacznie krócej, niż pozostałe drużyny PlusLigi.
Dariusz Gadomski nie chce stawiać wygórowanych celów przed siatkarzami Trefla Gdańsk. Dobrze zdaje sobie sprawę, że żółto-czarni przygotowywali się znacznie krócej, niż pozostałe drużyny PlusLigi. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Dużo mówimy o niewiadomych, ale spróbujmy znaleźć pozytywy tej sytuacji. Można potraktować ją jak swego rodzaju zasłonę dymną przed rywalami?

Pamiętajmy, że część zawodników z poprzedniego sezonu zostało w naszej drużynie, więc zna już Michała Winiarskiego. Ci, którzy dołączyli - poza perspektywiczną młodzieżą - mają bogate CV i dla nich wkomponowanie w zespół oraz pomysł trenera na pewno będą szybciej zrealizowane, niż rok temu, gdy zaczynaliśmy od początku. To na pewno jakiś plus, na to liczymy.

Przełożona inauguracja siatkarzy Trefla GdańskW ubiegłym sezonie byliście rewelacją PlusLigi, a i w tym nie jesteście faworytami.

Przed rokiem niewielu fachowców widziało naszą drużynę tak wysoko. Część ostatnich sparingów rozgrywaliśmy w składzie zastępczym i na innym etapie przygotowań niż reszta drużyn, ale chcemy być czarnym koniem, bo w tej drużynie jest potencjał. Widzę to na treningach i w zaangażowaniu całej drużyny. Byle tylko zdrowie dopisało.

Skład, który zbudowaliście spełnił pańskie oczekiwania?

Tak. To są pierwsze wybory trenera, bo i Bartek Lipiński do nas dołączył, Moritz Reichert, który zastąpił Rubena Schotta. Nikt nie spodziewał się, że Mariusz Wlazły będzie w naszej drużynie, co i nawet dla nas jest zaskoczeniem i fajnym bonusem. Ponadto są młodzi siatkarze i tu też wiedzieliśmy, że chcemy mieć ich w drużynie. Wszyscy są tu ze świadomego wyboru trenera. Nie było sytuacji, że nagle po kimś trzeba zapychać dziury.

Moritz Reichert latem grał przeciwko biało-czerwonymMoritz Reichert dotarł do Gdańska, gdy byliście już w zaawansowanej kwarantannie. Był przerażony lub żałował, że podjął taką decyzję?

Nie był przerażony, to profesjonalista, który w przyjechał w pełni przygotowany. Przez cztery dni w tygodniu chodził na siłownię wraz z czwórką, która nie została dotknięta koronawirusem, więc miał czas na zapoznanie się. Pracowaliśmy i czekaliśmy, bo pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

SPARINGI TREFLA GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
22 sierpnia - BAS Białystok (Suwałki) 3:2
23 sierpnia - Indykpol AZS Olsztyn (Suwałki) 1:3
29 sierpnia - PGE Skra Bełchatów (Kepno) 1:3
30 sierpnia - Verva Warszawa Orlen Paliwa (Kępno) 0:3
4 września - Ślepsk Malow Suwałki (Elbląg) 2:3
5 września - Ślepsk Malow Suwałki (Elbląg) 1:3
9 września - Visła Bydgoszcz (Bydgoszcz) 4:1

RUCHY TRANSFEROWE TREFLA GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Moritz Reichert (pozycja: przyjmujący, paszport: Niemcy, poprzedni klub: Berlin Recycling Volleys, Niemcy), Bartłomiej Lipiński (przyjmujący, Cuprum Lubin), Seweryn Lipiński (środkowy, wychowanek), Mariusz Wlazły (atakujący, PGE Skra Bełchatów) Mateusz Mika (przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn)

Przedłużyli kontakty: Bartłomiej Mordyl (środkowy), Kewin Sasak (atakujący), Maciej Olenderek (libero), Fabian Majcherski (libero), Pablo Crer (paszport Argentyna, środkowy bloku), Marcin Janusz (rozgrywający), Łukasz Kozub (rozgrywający)

Ważne kontrakty na nowy sezon: Karol Urbanowicz (środkowy bloku), Mateusz Janikowski (przyjmujący, wypożyczenie z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Winiarski (trener)

Odeszli: Ruben Schott (Niemcy, przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn), Szymon Jakubiszak (przyjmujący, Cuprum Lubin), Bartosz Filipiak (atakujący, PGE Skra Bełchatów), Paweł Halaba (przyjmujący, Aluron Virtu CMC Zawiercie), Wojciech Grzyb (koniec kariery, będzie trenerem Trefla w grupach młodzieżowych)

Aktualna kadra Trefla GdańskCzego możemy się spodziewać po siatkarzach w meczu z Cerrad Enea Czarni Radom?

Potencjał zawodników znamy, ale jak dobrze wiemy, niektórzy byli wyłączni nawet przez 40 dni. W ostatnim czasie dostali sporą dawkę wysiłku na siłowni, dlatego do pierwszego meczu nie wyjdziemy "na świeżości". Trener powiedział, że to spotkanie będzie jak sparing w elemencie treningowym. Mieliśmy tak mało czasu na przygotowanie, dlatego zależało nam, żeby ten mecz był przełożony. Gramy trochę pod przymusem, wychodząc z bardzo ciężkiego okresu treningowego.

Marcin Janusz spędził 40 dni na kwarantannie i wygrał z COVID-19Sezon w Ergo Arenie zainaugurujecie w trzeciej kolejce z Cuprum Lubin. Ilu kibiców na chwilę obecną może oglądać spotkania z wysokości trybun?

Zgodnie z obowiązującymi normami, trybuny mogą być zajęte w 50 proc. powierzchni, więc to ponad 5 tys. miejsc.

Kto jest faworytem do mistrzostwa Polski?

Faworytów jest kilku. ZAKSA Kędzierzyn Koźle jest dziś w dobrej dyspozycji i zobaczymy, czy utrzyma ją przez cały sezon. Jest Verva Warszawa Orlen paliwa, Jastrzębski Węgiel, Skra Bełchatów, Asseco Resovia, które próbuje się odbudować. Wszystkie mają ciekawe składy z drobnymi brakami na danej pozycji albo w kwadracie. Czas pokaże. Pamiętajmy, że PlusLiga będzie rozgrywana, ale gdy - znów odpukać - któryś z czołowych zawodników zostanie zakażony, jego zespół może potracić punkty, bo drużyna będzie musiała grać. Myślę, że wskazywanie na mistrza Polski to obecnie wróżenie z fusów.

Przeczytaj o pierwszym przypadku koronawirusa w Treflu Gdańsk

Opinie (3) 2 zablokowane

 • Powodzenia

  Oby ten paranoiczny wirus nie zakłócał dalszej części sezonu.

  • 8 2

 • Zeszły sezon był dobry. Ponad stan. (1)

  • 4 0

  • .

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

28.11 (sob) godz.17:30 TREFL Gdańsk typuj bez publiczności Cerrad Enea Czarni Radom
05.12 (sob) Cuprum Lublin TREFL Gdańsk
12.12 (sob) TREFL Gdańsk MKS Będzin
19.12 (sob) Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle TREFL Gdańsk
09.01.2021 (sob) PGE Skra Bełchatów TREFL Gdańsk
22.11 (nd) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Asseco Resovia LIVE!
15.11 (nd) godz.17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
07.11 (sob) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Ślepsk Malow Suwałki
04.11 (śr) GKS Katowice mecz odwołany TREFL Gdańsk
03.11 (wt) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:2 bez publiczności Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 9 9 0 27:4 27
2 Jastrzębski Węgiel 9 8 1 25:9 23
3 TREFL GAŃSK 12 8 4 26:18 22
4 Ślepsk Malow Suwałki 13 7 6 24:22 20
5 Verva Warszawa Orlen Paliwa 11 6 5 23:21 19
6 Aluron CMC Warta Zawiercie 8 5 3 18:10 16
7 GKS Katowice 9 5 4 20:15 16
8 Asseco Resovia Rzeszów 8 5 3 16:17 12
9 PGE Skra Bełchatów 8 4 4 15:14 12
10 Indykpol AZS Olsztyn 10 4 6 16:21 12
11 Cerrad Enea Czarni Radom 12 4 8 18:29 12
12 Cuprum Lubin 12 3 9 16:29 9
13 Stal Nysa 10 1 9 13:28 7
14 MKS Będzin 11 2 9 10:30 6

W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.

Wyniki 14 kolejki:

 • TREFL GDAŃSK - Asseco Resovia 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:13, 25:19)
 • PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 0:3 (22:25, 18:25, 21:25)
 • GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:23
 • Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:19, 26:28, 25:21, 25:20)
 • Verva Warszawa Orlen Paliwa - MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)
 • Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie (mecz odwołany z powodu koronawirusa w drużynie gospodarzy)
 • Zaległy mecz z 4. kolejki
 • Verva - PGE Skra 3:1 (23:25, 25:11, 29:27, 25:23)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 28.11.2020 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

100%

128 typowań

2

0%

0 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Ogonowski 12 40 91.7%
2. Krzysztof Dębski 12 39 91.7%
3. Janusz Zabiega 12 38 91.7%
4. Maciek Kaszak 12 38 83.3%
5. Krystyna Sikora 11 37 90.9%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »