Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:0. Siatkarze zakończyli sezon na 7. miejscu

mip.
27 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Patryk Łaba (z lewej) zdobył 21 punktów w meczu z GKS Katowice. Patryk Łaba (z lewej) zdobył 21 punktów w meczu z GKS Katowice.

Trefl Gdańsk pokonał GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:18) w rewanżowym meczu o 7. miejsce w PlusLidze. Podopieczni Michała Winiarskiego udanie pożegnali się z kibicami i przez cały mecz pewnie prowadzili, nie pozostawiając złudzeń rywalom. Aż 21 punktów dla Trefla zdobył Patryk Łaba. Kibice będą mieć jeszcze okazję pożegnać siatkarzy w czwartek 28 kwietnia, podczas towarzyskiego meczu.

TREFL: Kozub, Reichert 6, Paszycki 8, Sasak 14, Łaba 21, Urbanowicz 6, Pruszkowski (libero) oraz Lipiński, Kampa, Zaleszczyk

GKS: Ma'a 3, Rousseaux 9, Kania 4, Domagała 12, Quiroga 10, Hain 3, Mariański (libero) oraz Nowakowski, Jarosz

Ostatni mecz sezonu podopieczni Michała Winiarskiego rozegrali przed własną publicznością w Ergo Arenie. Starcie z GKS Katowice decydowało o tym, który z zespołów zajmie siódme, a który ósme miejsce. Pierwsze starcie w Katowicach padło łupem Trefla 3:2 i to on był bliżej wyższej lokaty.

Sprawdź kto zastąpi Macieja Olenderka w roli libero?

Względem spotkania w stolicy województwa śląskiego, trener Winiarski dokonał jednej zmiany. Patryk Łaba zastąpił na przyjęciu Bartłomieja Lipińskiego.

Pierwsza partia dość gładko wpadła na konto gdańszczan. Żółto-czarni objęli prowadzenie 6:3, ale goście potrafili dogonić wynik na 8:8. Później trwała zacięta walka aż do stanu 14:14. Wtedy to gospodarze wypracowali sobie ogromną przewagę i pewnie wygrali tę partię 25:18.

Choć drugiego seta od minimalnego prowadzenia rozpoczęli katowiczanie to dobra postawa w ataku Kewina Sasaka i Patryka Łaby pozwoliła Treflowi zbudować zaliczkę w drugiej partii. Gdańszczanie roztrwonili ją jednak w końcówce i był remis po 23. Wtedy jednak gospodarze zdobyli dwa punkty z rzędu, triumfując po raz drugi. To oznaczało, że w najgorszym przypadku rozegrany zostanie "złoty set", który zadecyduje o końcowym układzie miejsc.

GKS Katowice - Trefl Gdańsk 2:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Pomimo, że goście próbowali nawiązać walkę w trzecim secie, złudzeń pozbawił ich duet Łaba-Sasak. Żółto-czarni wygrali tę partię 25:18, podobnie jak pierwszą, kończąc sezon na 7. miejscu. Dla wielu siatkarzy oraz trenera Winiarskiego był to ostatni mecz w barwach Trefla Gdańsk. Stąd po spotkaniu wielu fanów żegnało odchodzących zawodników.

W całym meczu Trefl imponował skutecznością ataku (62 proc.) przy 44 proc. katowiczan, gdańszczanie zdobyli także 9 punktów z bloku (4 pkt rywali).

Kibice Trefla będą mieć jeszcze jedną okazję, by pożegnać siatkarzy. Towarzyski mecz z kibicami odbędzie się w czwartek 28 kwietnia w godzinach 17:-18:30 w w sali treningowej. Tam też wszyscy chętni będą mogli również zdobyć autografy czy wspólne zdjęcia z siatkarzami. Wstęp na imprezę jest wolny.

• FINAŁ (do trzech zwycięstw):
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)
  • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18)
  • Grupa Azoty ZAKSA - Jastrzębski 1:3 (24:26, 25:20, 23:25, 22:25)
  • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 0:3 (23:25, 17:25, 21:25)
  • Mecze o brązowy medal (do trzech zwycięstw):
  • PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:21, 21:19, 23:25, 15:17)
  • Aluron CMC Warta - PGE Skra 2:3 (22:25, 25:16, 23:25, 27:25, 13:15)
  • PGE Skra - Aluron CMC Warta 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
  • Aluron CMC Warta - PGE Skra 3:2 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 15:11)
  • Dwumecz o 5. miejsce:
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25)
  • Asseco Resovia - Indykpol AZS 1:3 (23:25, 22:25, 25:19, 19:25; złoty set: 15:10)
  • Dwumecz o 7. miejsce:
  • GKS Katowice - TREFL GDAŃSK 2:3 (23:25, 18:25, 25:13, 25:22, 10:15)
  • TREFL - GKS 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)
  • Dwumecz o 9. miejsce:
  • Cuprum Lubin - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)
  • Projekt - Cuprum 3:2 (25:21, 22:25, 18:25, 25:15, 16:14)
  • Dwumecz o 11. miejsce:
  • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3 (25:23, 25:18, 18:25, 19:25, 13:15)
  • LUK - Ślepsk Malow 3:2 (25:21, 25:24, 26:28, 15:25, 15:11)
  • Kolejność na miejsca 13-14 ustalona została na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna - PGStal Nysa rozegra baraż (do 3 wygranych) z 2. zespołem Tauron 1. Ligi.
  • Awans z Tauron 1. Ligi
  • BBTS Bielsko-Biała
mip.

Opinie (6) 1 zablokowana

• Dziękuję

Dziękuję za ten mecz, za 7. miejsce, za cały sezon pełen emocji. Szkoda, że w drużynie niektórzy zmieniają kluby, ale tak już jest w całej PLS. Będę z niecierpliwością czekać na nowy sezon. Szczególne gratulacje dla dzisiejszego MVP Patryka Łaby