Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:1. Siatkarze słabo zaczęli, dobrze skończyli

mip.
5 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (3)

Trefl Gdańsk

Bartłomiej Bołądź w meczu z GKS Katowice zdobył 29 punktów i został wybrany MVP spotkania. Bartłomiej Bołądź w meczu z GKS Katowice zdobył 29 punktów i został wybrany MVP spotkania.

Trefl Gdańsk wygrał z GKS Katowice 3:1 (21:25, 27:25, 25:23, 25:23) w meczu 13. kolejki PlusLigi. Żółto-czarni po przegranym pierwszym secie, wygrali kolejne trzy, choć wynik w każdej z nich był bardzo wyrównany. Niezawodny był Bartłomiej Bołądź, który zdobył aż 29 punktów, kończąc decydujące piłki w czwartym secie. Został także wybrany MVP spotkania. Dla gdańszczan było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

TREFL: Kampa 5, Martinez 7, Niemiec 10, Bołądź 29, Sawicki 15, Urbanowicz 8, Perry (libero) oraz Wlazły 2, Czerwiński

GKS: Seganow 1, Szymański 7, Hain 5, Jarosz 17, Quiroga 9, Kania 10, Mariański (libero) oraz Rousseaux 8, Adamczyk 3, Domagała, Mielczarek, Ogórek (libero)

W poniedziałek, 5 grudnia siatkarze Trefla Gdańsk i GKS Katowice zamykali 13. kolejkę PlusLigi. Początek dobrze ułożył się dla żółto-czarnych, którzy "odskoczyli" na 8:4. Katowiczanie szybko jednak odrobili straty i doprowadzili do remisu. Później trwała już wyrównana walka punkt za punkt aż do 15:18, kiedy to dobrą zagrywką przewagę uzyskali przyjezdni. "GieKSa" potrafiła wykorzystać błędy Trefla w przyjęciu oraz ataku, wygrywając pierwszego seta 25:21.

Gospodarze powrócili do skutecznej gry w ofensywie, a także lepszej zagrywki u progu drugiej partii. Pozwoliło im to na zbudowanie przewagi 8:5. Przyjezdni znów jednak rozkręcali się wraz z trwaniem seta, przez co złapali kontakt przy stanie 18:17. W końcówce trwała zacięta walka, z której zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 27:25.

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 1:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Podopieczni Igora Jurcicia poszli za ciosem i w trzecim secie do bólu wykorzystywali błędy katowiczan, obejmując prowadzenie 12:9. Gdańszczanie stopniowo ją podwyższali, aż doszli do 23:17. Wydawało się, że zwycięstwo w tej partii będzie formalnością, ale "GieKSa" złapała kontakt przy 24:23. Decydującą akcję wykończył jednak Bartłomiej Bołądź i żółto-czarni prowadzili 2:1.

Trefl dobrze rozpoczął także czwartą partię, bowiem prowadzili już 4:1. Gdańszczanie nie potrafili jednak pójść za ciosem. Obie ekipy popełniały błędy w polu serwisowym, ale minimalną zaliczkę utrzymywali gospodarze. Nagle po dobrych blokach 12:11 prowadzili katowiczanie. Wtedy na boisku na przyjęciu pojawił się Mariusz Wlazły.

Operacja, rehabilitacja, a potem gra w PlusLidze. Przeczytaj wywiad z Jakubem Czerwińskim

Trefl prowadzenie objął jednak za sprawą Patryka Niemca, który z zagrywki zdobył 3 punkty z rzędu (19:18). Gdańszczanie "dociągnęli" minimalne prowadzenie do końca (25:23), a ostatnie akcje perfekcyjnie kończył niezawodny Bołądź, który został także wybrany MVP całego spotkania.

W całym meczu Trefl znacznie lepiej radził sobie w przyjęciu (55 do 38 proc.), a także ataku (54 do 47 proc.). Oba zespoły zanotowały za to po 9 punktów blokiem.

16 BBTS Bielsko-Biała 13 1 12 6:38 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-05

Wyniki 13 kolejki

• TREFL GDAŃSK - GKS Katowice 3:1 (21:25, 27:25, 25:23, 25:23)
  • Asseco Resovia - PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)
  • Projekt Warszawa - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)
  • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 10:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)
  • PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:20, 17:25, 27:25, 15:11)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:11)
  • Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)