Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Zatrzymanie lidera kluczem do zwycięstwa

dak.
24 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk potrzebował tylko trzech setów, aby pokonać Indykpol AZS Olsztyn. Trefl Gdańsk potrzebował tylko trzech setów, aby pokonać Indykpol AZS Olsztyn.

Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:22) w zaległym meczu 23. kolejki. Wieloma fragmentami spotkanie było wyrównane, ale w każdym z setów to żóło-czarni byli bardziej zdeterminowani w końcówkach i to finalnie przełożyło się na zwycięstwo. Ponadto kluczem do sukcesu okazało się zatrzymanie lidera rywali, czyli Karola Butryna, który z pewnością nie zaliczy tego występu do udanych. Dzięki temu podopieczni Igora Juricicia odskoczyli ligowemu sąsiadowi w tabeli.

TREFL: Kampa 1, Sawicki 16, Niemiec 5, Bołądź 13, Martinez 6, Urbanowicz 8, Perry (libero) oraz Jingyin

Indykpol: Pająk 2, Andringa 13, Averill 7, Butryn 13, Lipiński 8, Jakubiszak 6, Hawryluk (libero) oraz Król 1, Jankiewicz

Trefl Gdańsk rozpoczął odrabianie zaległości z 23. kolejki od przywitania swoich byłych siatkarzy: Bartłomieja Lipińskiego czy Szymona Jakubiszaka, którzy wrócili do Ergo Areny w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Obaj ci panowie znaleźli się z resztą w wyjściowym składzie olsztynian na to spotkanie.

Trefl Gdańsk. To będzie kolejny transfer siatkarzy. Nowy libero z Finlandii Trefl Gdańsk. To będzie kolejny transfer siatkarzy. Nowy libero z Finlandii

Natomiast pierwszej "6" żółto-czarnych znaleźli się ci sami zawodnicy, którzy rozpoczynali poprzednie starcie z Aluronem CMC Warta Zawiercie (1:3). Wówczas otwierający set był kapitalny w ich wykonaniu i na brak emocji nie mogliśmy narzekać także w piątek.

Pierwsza partia była niezwykle zacięta. Obie drużyny grały punkt za punkt do samego końca do tego stopnia, że o wygranej musiała zadecydować gra na przewagi. Co prawda pierwszą piłkę setową wywalczyli goście, ale miejscowi nie dali za wygraną i zwyciężyli do 25.

Wiodącą postacią był Mikołaj Sawicki, który na tym etapie miał już 6 punktów. Dobrze reagował także Luke Perry, którego starcie z Karolem Butrynem reklamowano jako czołowy pojedynek najlepszego przyjmującego z najlepiej zagrywającym. Ostatecznie atakujący Indykpolu zdobył tylko 1 asa serwisowego na 3 próby.

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Wiele wskazywało, że podobny przebieg będzie miał także drugi set. Przez długi czas znów oglądaliśmy wymianę ciosów, ale w końcówce bardziej zdeterminowany okazał się Trefl. Odskoczył na 3 punkty od wyniku 16:15. Rywale nawiązali jeszcze walkę, w efekcie czego Igor Juricić musiał poprosić jeszcze o czas. Po nim dopełnili formalności i wygrali do 23.

Można powiedzieć, że w końcu zaczął funkcjonować blok, bo żółto-czarni zdobyli w ten sposób 4 punkty. Cieszyło szczególnie zatrzymywanie Butryna, dla którego nie był to szczególny dzień. Trener decydował się go zmieniać i wpuszczać w jego miejsce Jan Król. Przebudził się też Bartłomiej Bołądź, który nieco zawodził w pierwszej partii i jego ataki nie zawsze kończyły się powodzeniem. To zdecydowanie zmieniło się w drugiej odsłonie.

Luke Perry Ligowcem Stycznia. Zadaj pytanie liderowi Trefla Gdańsk Luke Perry Ligowcem Stycznia. Zadaj pytanie liderowi Trefla Gdańsk

W trzecim secie obraz gry był już nieco inny. Do głosu zaczęli dochodzić olsztynianie, którzy przeważali nawet po przerwie zażądanej przez trenera Juricicia. Jednak gdańszczanie zaczęli wracać do gry w połowie partii. Zdobyli 3 kolejne punkty, a następnie kluczowe były dwa bloki z rzędu Karola Urbanowicza, który tego dnia obchodził 22. urodziny. Niedługo potem Lukas Kampa posłał asa serwisowego. Dzięki temu zwycięstwo stało się kwestią czasu.

W tym spotkaniu na boisku rządził przede wszystkim Sawicki, ale również i Bołądź, którzy zdobyli odpowiednio 16 i 13 punktów. Warto jednak podkreślić, że ważne role odegrali także środkowi: Urbanowicz i Patryk Niemiec. To m.in. ich blokom w spotkaniu nie mógł odnaleźć się Butrym. Lider rywali zakończył spotkanie jedynie z 43-proc. skutecznością ataków.

16 BBTS Bielsko-Biała 25 3 22 19:72 8
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-24

Wyniki 25 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:21, 17:25, 23:25, 14:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - PSG Stal Nysa 0:3 (23:25, 15:25, 17:25)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)
  • Barkom Każany Lwów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)
  • Asseco Resovia - LUK Lublin 3:1 (22:25, 29:27, 25:18, 25:17)
  • Projekt Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:16)
  • PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 2:3 (25:27, 26:24, 20:25, 29:27, 11:15)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (przełożony na 23.03)
  • Mecz zaległy z 23. kolejki:
  • TREFL - Indykpol AZS 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)
  • Mecz awansem z 30. kolejki:
  • PSG Stal - Barkom 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)
dak.

Opinie (8)

Wszystkie opinie

• Play off to oni zakoncza na pierwszej rundzie (1)

Ani z Zawierciem czy Jastrzębskim szans nie mają

• 4 10

• No i bardzo dobrze, niech kończą i wstydu oszczędzą!!

• 0 0

• A gdzie chinczyk (2)

• 6 4

• w chińczyka gra

• 1 1

• Jak gdzie? W kwadracie stał, nawet wszedł na boisko raz czy dwa razy.

• 11 1

• Opinia wyróżniona

Jan Martinez świetny (1)

Mam nadzieję, że zostanie na przyszły sezon

• 12 3

• Martinez

We wcześniejszym artykule było napisane że zostaje...

• 4 2

Grać słabiej lecz wygrać 3:0 jest sztuką :)

Brawo Gdańskie Lwy. Trochę martwi mnie przechodzenie obok meczu Bartka Bołądzia...dzisiaj miałem nieodparte wrażenie, że nie dał z siebie nawet 80%. Mikołaj świetny i cieszę się, że chociaż on zostaje na przyszły sezon :)