Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Mariusz Wlazły wraca i chce rewanżu

Rafał Sumowski
3 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Bez Mariusza Wlazłego (na zdjęciu) Trefl Gdańsk przegrał w Olsztynie do zera. Czy jego powrót pomoże wziąć rewanż w Ergo Arenie? Bez Mariusza Wlazłego (na zdjęciu) Trefl Gdańsk przegrał w Olsztynie do zera. Czy jego powrót pomoże wziąć rewanż w Ergo Arenie?

Mariusz Wlazły po meczu nieobecności wraca do składu Trefla Gdańsk. Siatkarz wyleczył drobną kontuzję i w zaległym meczu 10. kolejki PlusLigi zamierza pomóc kolegom wziąć rewanż na Indykpolu AZS za niedzielną porażkę 0:3 w Olsztynie. - Mecz w Ergo Arenie będzie wyglądał zupełnie inaczej - zapewnia atakujący. Początek czwartkowego spotkania o godz. 15. Mecz odbędzie się bez publiczności.

9% 21 typowań Indykpol AZS Olsztyn

Trefl Gdańsk bez Mariusza Wlazłego grał już w trzecim secie wygranego 3:0 meczu ze Stalą Nysa. Doświadczony atakujący nabawił się urazu nogi, który wyłączył go z gry w Olsztynie. Bez niego, a także bez Bartłomieja Mordyla, Fabiana Majcherskiego, Seweryna Lipińskiego i wykluczonego z gry prawdopodobnie do końca sezonu Mateusza Miki, żółto-czarni przegrali bez wygranego seta.

Na szczęście przerwa Włazłego nie potrwa zbyt długo. Siatkarz wrócił już do treningów i znajdzie się w składzie na najbliższe spotkanie.

- Czuję się dosyć dobrze, mam jeszcze lekkie dolegliwości, ale na poziomie, który nie przeszkodzi mi funkcjonować jako sportowiec. Od wtorku normalnie trenuję i jestem zadowolony. Mam nadzieję, że moja dyspozycja wróci szybko - mówi 37-latek.

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 3:0. Relacja, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Tak się składa, że w czwartek Trefl podejmie zespół z Olsztyna w ramach zaległego spotkania 10. kolejki PlusLigi. Będzie zatem okazja do błyskawicznego rewanżu i Mariusz zamierza w tym pomóc.

- Każdy mecz to oddzielna historia. Ten ostatni faktycznie nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale były momenty fajnej gry, w których próbowaliśmy przełamać swoją słabość. Przeciwnik ją jednak wykorzystał i wygrał zasłużenie, ale mecz w Ergo Arenie będzie wyglądał zupełnie inaczej. Wiemy co zrobiliśmy źle i z nową siła przystąpimy do rewanżu - zapewnia dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Prezes Dariusz Gadomski: Ciężko o takiego wariata

Już w Olsztynie było widać, ze Wlazły pali się do gry i żywiołowo reaguje na wydarzenia na parkiecie. Wielokrotnie przekazywał uwagi swoim kolegom w kwadracie dla rezerwowych. Jak przyznaje, nie były to bynajmniej pierwsze przymiarki do roli szkoleniowca.

- Absolutnie nie. To co najważniejsze, przekazywał między setami bądź w przerwach trener Michał Winiarski. Ja starałem się to tylko podkreślać, czy dopowiadać chłopakom co zauważyłem, nie chciałem wprowadzać zamieszania. Chcieliśmy wdrożyć to wszystko w grę, ale olsztynianie zachowali zimną krew - wyjaśnia Mariusz.

14 MKS Będzin 22 2 20 18:63 7
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-05

Wyniki 23 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:2 (25:23, 23:25, 21:25, 25:14, 17:15)
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:23, 20:25, 28:26, 9:15)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 17:25)
  • Cuprum Lubin - Stal Nysa 3:2 (25:20, 23.25, 25:23, 14:25, 15:10)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 21:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów (przełożony na 10.02)
  • Mecze zaległe z 10. kolejki:
  • TREFL - Indykpol 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:21)
  • Skra - Ślepsk 3:0 (25:17, 26:24, 25:15)
  • ZAKSA - Resovia 2:3 (19:25, 21:25, 25:17, 25:19, 14:16)
  • Mecz zaległy z 7. kolejki:
  • Jastrzębski Węgiel - Stal 3:0 (27:25, 25:19, 25:20)

Opinie (8)

• Czekamy na powrót i zwycięstwo.

• 13 1

• A to on już w skrze nie gra? (2)

Pamiętam że z jakieś dziesięć lat temu wymiatał, czy dalej jest dobry czy to już odcinanie kuponów?

• 3 15

• Mariusz jest najlepszy

Wlazły jest the best i kropka. Talent najczystszy i tyle w temacie.

• 10 1

• zdecydowanie odcinanie. zwłaszcza zagrywkę ma wzruszającą ;-)

• 3 8

• (2)

wraca do Bełchatowa ? może zabierze też kolegę , w pakiecie ? teraz to już tylko cień zawodnika, jedynie na plakatach robi dobry marketing, bo z graniem to już tylko wspomnienie