Trefl Gdańsk - LUK Politechnika Lublin 3:2 i 2:2. Pierwsze sparingi siatkarzy

dak.
25 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 15:51 (26 sierpnia 2021)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk zagrał w końcu z Mateuszem Miką (w środku) w składzie. Dla przyjmującego był to pierwszy mecz od grudnia 2020 roku. Trefl Gdańsk zagrał w końcu z Mateuszem Miką (w środku) w składzie. Dla przyjmującego był to pierwszy mecz od grudnia 2020 roku.

Trefl Gdańsk jest po pierwszych sparingach przed sezonem 2021/22. W Starej Kiszewie wygrał i zremisował z LUK Politechniką Lublin 3:2 (25:23, 26:28, 31:29, 13:25, 16:14) i 2:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22). W drużynie Michała Winiarskiego zadebiutowali: Lukas Kampa i Patryk Łaba. W wyjściowym składzie pierwszy raz od grudnia 2020 pojawił się Mateusz Mika. Następne mecze kontrolne siatkarzy zaplanowane są na 3 i 4 września w Elblągu.

Aktualizacja, 26.08.2021, godz. 15:51

TREFL: Kampa 3 punkty, Mika 6, Crer 12, Wlazły 6, Łaba 13, Mordyl 6, Olenderek (libero) oraz Lipiński 10, Nasevich 1, Kozub, Dolak, Golik, Pruszkowski (libero)

Czwartkowy sparing rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na problemy techniczne z transmisją spotkania ze Starej Kiszewy. Jednak jeszcze wcześniej w hali odbyły się zajęcia z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej. W tajniki siatkówki wprowadzili je trener Michał Winiarski, drugi trener Roberto Rotari oraz statystyk Dominik Posmyk.

Szkoleniowiec żółto-czarnych dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie względem rozgrywanego dzień wcześniej meczu kontrolnego. Tym razem od pierwszych minut zagrali: Lukas Kampa, Mariusz Wlazły, Patryk Łaba, którzy zastąpili Łukasza Kozuba, Bartłomieja Lipińskiego i Kewina Sasaka.

Trefl Gdańsk zastosował podstęp na prezentacji siatkarzy. Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia ze spotkania z kibicami na plaży

Szansę gry otrzymali wszyscy siatkarze. W każdym secie tym razem wystąpił tylko Pablo Crer, zdobywca 12 punktów. W większym wymiarze czasowym ponownie zagrał Łaba, który zainkasował o 1 "oczko" więcej w trzech partiach.

Podobnie jak dzień wcześniej, w spotkaniu Trefla z LUK ponownie mieliśmy remis po 4 setach. Jednak tym razem trenerzy nie zdecydowali się na rozegranie tie-breaka.

W czwartek żółto-czarni zaliczyli 4 asy serwisowe. 51 proc. ze 106 ataków było skuteczne, a ponadto zdobyli 9 punktów przez blok. Lepsi w tym elemencie byli rywale, którzy 12-krtonie blokowali gdańszczan. Wykonali tyle samo ataków, ale spotkanie zakończyli z 46-proc. skutecznością.

TREFL: Kozub 0 punktów, Mika 4, Crer 8, Sasak 12, Lipiński 15, Mordyl 8, Olenderek (libero) oraz Łaba 11, Wlazły 8, Kampa 3, Golik 2, Nasevich 2, Dolak 1, Pruszkowski (libero)

Trefl Gdańsk ma za sobą pierwszy sparing przed sezonem 2021/22. W oddalonej od Trójmiasta o ok. 60 km Starej Kiszewie siatkarze rywalizowali z LUK Politechniką Lublin. To beniaminek PlusLigi. Trybuny były zajęte niemal do ostatniego miejsca. Zasiadło na nich ok. 260 kibiców.

Trener Michał Winiarski w wyjściowym składzie postawił na sprawdzony skład, który występował na ekstraklasowych parkietach w poprzednim sezonie. Co ciekawe, pojawił się w nim Mateusz Mika, dla którego było to pierwsze spotkanie od grudnia 2020 roku. Przypomnijmy, że przyjmujący od tamtego czasu pauzował ze względu na zerwane więzadło w kolanie. "Mikuś" zaprezentował się tylko w otwierającym secie.

Mateusz Mika będzie gotowy na inaugurację PlusLigi

Debiutu doczekali się także gracze, którzy dołączyli do żółto-czarnych po zakończeniu poprzedniego sezonu. Lukas Kampa w 2 partiach zdobył 3 punkty. Natomiast Patryk Łaba dostał szansę w 4 setach, inkasując w sumie 11 "oczek".

W ekipie żółto-czarnych zabrakło 3 zawodników. Moritz Reichert przygotowuje się z reprezentacją Niemiec do mistrzostw Europy. Natomiast Karol UrbanowiczJordan Zaleszczyk trenują z kadrą do mistrzostw świata U-21. Ich miejsce tymczasowo zajęli: Nasevich Alieksei, Adam GolikPaweł Dolak.

Okazję do spotkania z kolegami z byłego zespołu miał m.in. Bartosz Filipiak. Atakujący reprezentował Trefla w rozgrywkach 2019/20, a następnie przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. Nadchodący sezon rozpocznie właśnie w drużynie z Lublina. 27-latek był najskuteczniejszy w swojej ekipie, gdyż zdobył 22 punkty.

Obaj trenerzy jeszcze przed startem meczu kontrolnego ustalili, że siatkarze rozegrają przynajmniej 4 sety. Zamiast tego - zagrali 5, ponieważ o zwycięstwie przesądził musiał tie-break. Całe spotkanie trwało 2,5 godziny.

Lepiej zaczęli gdańszczanie, natomiast w drugim secie górą był już beniaminek. W obu setach było bardzo wyrównanie, podobnie jak w trzecim, w którym siatkarze walczyli do 31 punktów. Trefl spuścił z tonu tylko na chwilę, ale w tie-breaku znów musiała zadecydować gra na przewagi. Ostatecznie wygrali siatkarze z Gdańska 16:14 i w całym starciu 3:2.

Trefl Gdańsk wprowadził nowość do treningów. Zobacz wideo

Żółto-czarni dwukrotnie punktowali bezpośrednio z zagrywki. Natomiast 41 proc. z ich 128 ataków było skutecznych. Lepiej w tym elemencie radzili sobie rywale, którzy zakończyli spotkanie z 47-proc. skutecznością. Byli za to gorsi na siatce. Trefl wykonał 13 udanych bloków, a LUK - 12. Warto wspomnieć też o przyjęciu: 20 proc. Trefla i 24 proc. Politechniki.

Drugie spotkanie w Starej Kiszewie pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w czwartek, 26 sierpnia. Tym razem rozpocznie się już o godz. 12:30.

Trefl Gdańsk - sparingi lato 2021

Bilans: 1 zwycięstwo, 1 remis, 0 porażek, sety: 5:4
  • 25.08, Stara Kiszewa: LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:23, 26:28, 31:29, 13:25, 16:14)
  • 26.08, Stara Kiszewa: LUK Politechnika Lublin 2:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22)
  • 3-4.09, Elbląg: Indykpol AZS Olsztyn
  • 11-12.09, Bydgoszcz: turniej
  • 18-19.09, Suwałki: XII Memoriał Józefa Gajewskiego
  • 24-26.09, Nowy Dwór Mazowiecki: turniej
dak.

Opinie (3)

• Cudownie widzieć ich uśmiechniętych i rado snych.

• 10 2

• Super niech ta liga już ruszy bo ma te miernoty Zdunkowi i kopaczy nie mogę już patrzeć

• 8 3

• Mamy całkiem niezły skład.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i chodzenia na mecze.