Trefl Gdańsk - MKS Będzin 3:0. Ekspresowe zwycięstwo siatkarzy

dak.
12 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wygrał siódmy mecz z rzędu w PlusLidze. Trefl Gdańsk wygrał siódmy mecz z rzędu w PlusLidze.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:15, 25:16) w 17. kolejce PlusLigi. Wyrównaną walkę oglądaliśmy właściwie tylko na początku pierwszego seta. Później gdańscy siatkarze zdominowali rywala i bez problemu sięgnęli po siódme zwycięstwo z rzędu. Całe spotkanie trwało godzinę i 12 minut.

TREFL: Kozub 1, Reichert 7, Crer 7, Wlazły 18, B. Lipiński 15, Mordyl 5, Oldenderek (libero) oraz Janikowski, Ciok, S. Lipiński

BĘDZIN: Veloso 0, Santanta 1, Gawryszewski 3, Faryna 9, Sobański 12, Gregorowicz (libero) oraz Schmidt 3, Godlewski 1, Bobrowski 1, Makowski, Ratajczak

Trefl Gdańsk do meczu o siódme zwycięstwo z rzędu przystąpił bez Mateusza Miki. Były mistrz świata nie zagra do końca sezonu ze względu na zerwane więzadło przednie w prawym kolanie. Od pierwszych minut na pozycji przyjmujących zagrali: Bartłomiej LipińskiMoritz Reichert. Trener Michał Winiarski dał także odpocząć Marcinowi Januszowi, którego zastąpił Łukasz Kozub.

Trefl Gdańsk szuka nowego siatkarza. Skrzynka mailowa pełna od zgłoszeń

Spotkanie zaczęło się od spokojnej wymiany ciosów. Goście jednak szybko narzucili tempo, bo po chwili zaliczyli 4-punktową serię (5:2). Będzinianie w kolejnych minutach nie pozwalali na oddanie prowadzenia. Gospodarze zremisowali dopiero przy stanie 11:11 i wtedy zaczęli przejmować kontrolę.

Początkowo ciężko było uciec na choćby 2 "oczka" z rzędu, ale ataki Mariusza Wlazłego były na tyle skuteczne, że gdańszczanie złapali 4-punktowy dystans (20:16). Najbardziej doświadczony siatkarz żółto-czarnych był także pierwszo-planową postacią w końcówce, dzięki czemu jego zespół wygrał otwierający set do 21.

Druga partia została rozegrana przez miejscowych niemalże koncertowo. Podopieczni Michała Winiarskiego nie dobili do "dwucyfrówki", a już mieli na koncie 5 punktów zapasu. Szczególną uwagę można było zwrócić uwagę na Reicherta, który popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu. Do skutecznej gry swoje 3 grosze dokładał właściwie każdy. To pozwoliło gdańszczanom zdominować przeciwnika, który przegrywał już nawet 9:18. Trefl bez problemu poradził sobie w tym secie i pewnie szedł po 7. kolejne zwycięstwo.

Mateusz Mika nie zagra przez pół roku

Ostatnia partia nie różniła się szczególnie od poprzedniej. Szybko narzucone tempo sprawiło, że właściwie nic nie mogło powstrzymać gdańskich siatkarzy. Przy wyniku 12:8 wydawało się, że rywali może będzie stać na zryw, ale nic bardziej mylnego. Miejscowi zdobywali punkty seriami i ostatecznie wygrali do 16.

Szansę debiutu otrzymał Michał Ciok. Wskutek absencji Miki to on pełni rolę czwartego przyjmującego. Spotkanie zakończył jednak bez punktów.

Skuteczność ataków Trefla zatrzymała się na 59 proc. 7 punktów zdobyli blokując rywali, a 6 po bezpośrednich zagrywkach.

Gdański zespół kolejne spotkanie zagra w środę. Zmierzą się w Ergo Arenie ze Stalą Nysa w meczu zaległym 9. kolejki PlusLigi.

14 MKS Będzin 16 2 14 14:45 6
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2020-12-17

Wyniki 17 kolejki

• TREFL GDAŃSK - MKS Będzin 3:0 ((25:21, 25:15, 25:16)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Stal Nysa 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23)
  • GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (28:26, 25:15, 20:25, 26:24)
  • PGE Skra Bełchatów - Verva Warszawa Orlen Paliwa, przełożony
  • Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:27, 25:23, 22:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:23)
  • Mecze zaległy z 9. kolejki:
  • TREFL - Stal 3:0 (25:19, 26:24, 25:16)
  • Aluron - Cuprum 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)
  • Mecz zaległe z 8. kolejki:
  • Skra - Indykpol 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
  • Mecz zaległy z 16. kojeki:
  • Jastrzębski - Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)