Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki. Siatkarze takiej przerwy jeszcze nie mieli

mip.
21 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk na święta dostaną aż 5 dni wolnego. Luke Perry (nr 4) wykorzysta je na powrót do Australii. Siatkarze Trefla Gdańsk na święta dostaną aż 5 dni wolnego. Luke Perry (nr 4) wykorzysta je na powrót do Australii.

Trefl Gdańsk w czwartek, 22 grudnia o godz. 18:30 podejmie Ślepsk Malow Suwałki w ostatnim meczu w 2022 roku. Żółto-czarni dzień po tym spotkaniu odbędą ostatni trening i udadzą się na 5 dni urlopu. Tak długiej przerwy w tym sezonie jeszcze nie mieli. Ma to związek z tym, że kolejny mecz rozegrają dopiero 7 stycznia.

TREFL Gdańsk
Ślepsk Malow Suwałki

95% 184 typowania TREFL Gdańsk
5% 9 typowań Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Trefla Gdańsk w czwartek, 22 grudnia rozegrają ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. W Ergo Arenie o godz. 18:30 podejmą Ślepsk Malow Suwałki. Rywale są na 9. miejscu w tabeli, a w pierwszej rundzie gdańszczanie przegrali na Podlasiu 1:3. Będzie to zatem doskonała okazja do rewanżu, a siatkarze po zwycięstwie będą mogli w dobrych humorach udać się na przerwę.

- Nie ma mowy o świątecznym rozluźnieniu. Jesteśmy w pełni skoncentrowani na najbliższym spotkaniu. Jest ono dla nas ważne, bo chcielibyśmy udanie zakończyć ten rok kalendarzowy, który był dla nas bardzo dobry i owocny. Ponadto w pierwszej rundzie przegraliśmy w Suwałkach, a na dodatek straciliśmy Piotra Orczyka. Chcemy się zrewanżować i wyjść zwycięsko z tego starcia - mówi nam Karol Rędzioch, asystent trenera Igora Jurcicia w Treflu.

Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk 2:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Ta będzie wyjątkowo długa. Ostatni trening zaplanowano na piątkowy poranek. Po nim zawodnicy Trefla udadzą się na świąteczne urlopy. Do zajęć wrócą dopiero 29 grudnia, co daje aż 5 dni wolnego. Wszystko za sprawą przełożenia wyjazdowego meczu z Cuprum Lubin na 8 marca, który pierwotnie miał się odbyć 29 grudnia.

Plan siatkarzy Trefla Gdańsk na najbliższe dni

22 grudnia, Gdańsk - mecz z Ślepsk Malow Suwałki (18:30)
23 grudnia - poranny trening
24-28 grudnia - wolne
29 grudnia - powrót do treningów
7 stycznia, Gdańsk - mecz ze Skrą Bełchatów

Dłuższa, niż zazwyczaj, przerwa świąteczna umożliwi wyjazd na Święta Bożego Narodzenia Luke'owi Perry'emu. Australijczyk uda się do swojej ojczyzny i z tego powodu opuści poranny trening 29 grudnia. Do Barcelony natomiast uda się za Argentyńczyk Jan Franchi Martinez. Z kolei Lukas Kampa wraz z rodziną zostanie w Polsce. Wszyscy będą mogli pozwolić sobie na małe odstępstwa od diety, bowiem dostali w tej kwestii wolną rękę.

- Zawodnicy są profesjonalistami, bardzo dbają o to, co jedzą i ile śpią. Doskonale wiedzą, na co mogą sobie pozwolić. Razem ze sztabem szkoleniowym daliśmy im kilka dni wolnego, które bardzo się im przyda. Myślę, że sami będą wiedzieli, kiedy pozwolić sobie na małe dobroci, a kiedy nieco przystopować - tłumaczy zachowanie siatkarzy przy świątecznym stole.

Ma 39 lat i...zmienił pozycję. Przeczytaj wywiad z Mariuszem Wlazłym

Świąteczna przerwa będzie dla siatkarzy pierwszą, dłuższą chwilą wytchnienia w tym sezonie. Do tej pory, rozgrywali oni mecz z bardzo dużą intensywnością. Podopieczni Igora Juricicia w PlusLidze rywalizowali nawet co 3 dni, a najdłuższa przerwa pomiędzy meczami wynosiła 9 dni. Nic zatem dziwnego, że nie dostawali zbyt wiele wolnego.

- Ta przerwa będzie dla nas zbawienia, bo oprócz kontuzji Piotrka Orczyka mieliśmy kilka innych mniejszych lub większych urazów. Nie było zbyt wiele czasu, by dojść w pełni do siebie. Te kilka dni wolnego dobrze każdemu zrobi i odpocznie nie tylko ciało, ale i głowa, bo w pierwszej rundzie kalendarz gonił - mówi Rędzioch.

Najkrótsza i najdłuższa dotychczasowa przerwa pomiędzy meczami Trefla Gdańsk

Najkrótsza: 3 dni (30 października - 2 listopada, 19 - 22 listopada, 5 - 8 grudnia, 8 - 11 grudnia)

Najdłuższa: 9 dni (15-24 października)

Świąteczny odpoczynek z pewnością przysłuży się naładowaniu baterii na drugą część sezonu, w której żółto-czarni będą chcieli utrzymać wysoką lokatę w tabeli. Ponadto czeka ich także walka w TAURON Pucharze Polski.

16 BBTS Bielsko-Biała 16 1 15 7:47 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-19

Wyniki 16 kolejki

• Barkom Każany Lwów - TREFL GDAŃSK 2:3 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 10:15)
  • Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin 2:3 (25:23, 21:25, 18:25, 25:22, 8:15)
  • Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:20, 23:25, 25:20, 13:15)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 25:27, 12:15)
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 21:25, 16:25)
  • Projekt Warszawa - Asseco Resovia 0:3 (13:25, 16:25, 17:25)