Wiadomości

Trefl Gdańsk. Mariusz Wlazły: Możemy wygrać z każdym w PlusLidze

Trefl Gdańsk

Mariusz Wlazły jest przyzwyczajony do gry o najwyższe cele. Chociaż Trefl Gdańsk nie jest zespołem budowanym na mistrzostwo Polski, legenda PlusLigi uważa, że żółto-czarni mogą wygrać z każdym. jego doświadczenie ma w tym pomóc.
Mariusz Wlazły jest przyzwyczajony do gry o najwyższe cele. Chociaż Trefl Gdańsk nie jest zespołem budowanym na mistrzostwo Polski, legenda PlusLigi uważa, że żółto-czarni mogą wygrać z każdym. jego doświadczenie ma w tym pomóc. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

- Jeśli stworzymy jedność i będziemy się wzajemnie wspierać, możemy wygrać z każdym w PlusLidze. Oczywiście, są drużyny budowane na mistrza Polski i nie oszukujmy się, kilku takich pretendentów jest. W naszej drużynie widzę tyle ambicji, zaangażowania i motywacji, że jestem spokojny - mówi Mariusz Wlazły. - Wiem, że do każdego spotkania będziemy podchodzić jak do finału - zapewnia bohater siatkarskiego hitu transferowego do Trefla Gdańsk.Trefl Gdańsk. Prezentacja siatkarzy z kibicami na plaży. Zobacz zdjęciaRafał Sumowski: Pytanie o wrażenia z pierwszych treningów z nowym zespołem to klasyka. W pana przypadku jest jednak szczególne, bo zmienił pan klub po 17 latach. Jak zatem odnalazł się pan na pierwszych zajęciach w Treflu Gdańsk?

Mariusz Wlazły: Mamy za sobą tydzień zajęć. Z kilkoma chłopakami spotykaliśmy się na parkietach w minionych latach, z innymi miałem przyjemność grać. O tych, których poznaję ciężko powiedzieć coś po tygodniu. Mogę powiedzieć tyle, że zostałem bardzo mile przyjęty do drużyny. Czuję otwartość w stosunku do mnie i za to im dziękuje. Nowe miejsce to zawsze wyjątkowe przeżycie i fajnie, że dali mi się poczuć jak w domu. Pierwsze treningi po przerwie są zawsze ciężkie. Budujemy siłę, motorykę i kondycję. To nie należy do przyjemnych rzeczy, ale w Trójmieście mamy wyjątkowe udogodnienia, jak choćby fakt, że prezentacja zespołu odbyła się na plaży. To było dla mnie ciekawe doświadczenie.

Dla niejednego z kolegów w nowym zespole z pewnością był pan młodzieńczym idolem. Poczuł pan ten respekt z ich strony wchodząc po raz pierwszy do szatni w Ergo Arenie?

O podejście do mojej osoby trzeba zapytać chłopaków. Ja jestem otwarty i staram się zawsze do każdej nowo napotkanej osoby podchodzić z ogromnym szacunkiem, bo należy się on każdemu człowiekowi. Ciężko mi natomiast oceniać odczucia innych w stosunku do mnie. Jeśli mogę służyć im radą i doświadczeniem, będę to robił. Między innymi po to jestem w Treflu. Mam bogate siatkarskie doświadczenia z wielu dosyć istotnych spotkań i jeśli jestem zdolny udzielić chłopakom odpowiedzi na jakieś pytania, na pewno to zrobię.

Mariusz Wlazły już trenuje z Treflem Gdańsk. Siatkarze zagrają 8 sparingówKtóryś z kolegów już zaczął wykazywać inicjatywę i korzystać z tego doświadczenia?

Spokojnie, dopiero się docieramy (śmiech - przyp. red.). Jeszcze musimy się wzajemnie oswoić, nabieramy luzu.

Młodzież mówi per Mariusz czy panie Mariuszu?

Mówimy sobie po imieniu i to jest normalna współpraca. W drużynie każdy jest równy, wszyscy razem wygrywamy i przegrywamy. Wspólnie pracujemy na sukces i dla mnie ta równość jest rzeczą fundamentalną.

Jaki jest potencjał Trefla w tym sezonie?

Potencjał jest ogromny. Ja nigdy nie boję się mówić o tym, co chcę osiągnąć z drużyną. Zawsze byłem w zespole, który miał te cele jasno sprecyzowane przez zarząd. To też pozwoliło mi wytworzyć mentalność zwycięzcy. Z tego co zaobserwowałem do tej pory, w Treflu jest sporo umiejętności, które przy dobrym wyszkoleniu i zwróceniu uwagi na delikatne mankamenty sprawi, że ci zawodnicy poszybują w górę. Gdy tak się stanie, pójdziemy do przodu jako zespół. Sztab trenerski musi dobrze to wszystko poukładać i wykorzystać to, co w nas drzemie. Dobrze znam trenera Michała Winiarskiego i wiem, że potrafi to zrobić.

Miał pan już z trenerem jakieś pierwsze wspólne burze mózgów?

Na razie było na to mało czasu. Skupiamy się na realizowaniu planu na najbliższe dni. Będziemy rozmawiać. Z tego co pamiętam jak Michał pracował w Bełchatowie też takie rozmowy były prowadzone. Musimy na nie jednak poczekać, jeszcze za wcześnie.

Trefl Gdańsk zamknął skład siatkarzy. Dołączył Moritz Reichert, reprezentant NiemiecJakie miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi zadowoli Mariusza Wlazłego?

Nie chcę dokładać presji na zespół i wybiegać w przyszłość. Każdy z nas musi pracować nad podnoszeniem swoich umiejętności. Jeśli stworzymy jedność i będziemy się wzajemnie wspierać, możemy wygrać z każdym w PlusLidze. Oczywiście, są drużyny budowane na mistrza Polski i nie oszukujmy się, kilku takich pretendentów jest. W naszej drużynie widzę tyle ambicji, zaangażowania i motywacji, że jestem spokojny Wiem, że do każdego spotkania będziemy podchodzić jak do finału. Myślę, że każdy z nas czeka na początek sezonu, aby zaprezentować to, co staramy się zbudować.

Przygotowania do sezonu i same rozgrywki upłyną z pandemią koronawirusa w tle. Jak się pan odnajduje w tej rzeczywistości?

Sytuacja jest dynamiczna, obostrzenia są znoszone. Ciężko powiedzieć co będzie za trzy miesiące. Na pewno perspektywa gry bez kibiców czy z ograniczoną widownią nie jest wesoła. Tym bardziej dla mnie, gdyż jestem przyzwyczajony do gry przy pełnych trybunach. Zainteresowanie w Polsce siatkówką jest ogromne. Nie chcę nawet myśleć, że wychodzę zagrać mecz i nie ma na nim kibiców. Czułbym się jak na treningu. Oczywiście, każdy mecz wyzwala emocje, ale z kibicami gra się zdecydowanie lepiej niż bez nich.

Jak idzie panu poznawanie Trójmiasta?

Jeszcze się przeprowadzam i jest z tym trochę zamieszania. Minie jeszcze chwila zanim zacznę spokojnie stąpać po tutejszej ziemi. Mogę jednak powiedzieć, że bardzo mi się podoba sposób spędzania tu czasu wolnego. Przesiadywanie na plaży to dla mnie coś bardzo cennego. Jest tu wiele zakątków, które chcę odwiedzić, ale to nastąpi za jakiś okres. Jednym z pierwszych będzie na pewno klif w Gdyni w jakiś wolny poranek.

Mariusz Wlazły w Treflu Gdańsk: Mentalność mistrzowska, waleczność, zawziętośćRUCHY TRANSFEROWE TREFLA GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Moritz Reichert (pozycja: przyjmujący, paszport: Niemcy, poprzedni klub: Berlin Recycling Volleys, Niemcy), Bartłomiej Lipiński (przyjmujący, Cuprum Lubin), Seweryn Lipiński (środkowy, wychowanek), Mariusz Wlazły (atakujący, PGE Skra Bełchatów) Mateusz Mika (przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn)

Przedłużyli kontakty: Bartłomiej Mordyl (środkowy), Kewin Sasak (atakujący), Maciej Olenderek (libero), Fabian Majcherski (libero), Pablo Crer (paszport Argentyna, środkowy bloku), Marcin Janusz (rozgrywający), Łukasz Kozub (rozgrywający)

Ważne kontrakty na nowy sezon: Karol Urbanowicz (środkowy bloku), Mateusz Janikowski (przyjmujący, wypożyczenie z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Winiarski (trener)

Odeszli: Ruben Schott (Niemcy, przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn), Szymon Jakubiszak (przyjmujący, Cuprum Lubin), Bartosz Filipiak (atakujący, PGE Skra Bełchatów), Paweł Halaba (przyjmujący, Aluron Virtu CMC Zawiercie), Wojciech Grzyb (koniec kariery, będzie trenerem Trefla w grupach młodzieżowych)

Aktualna kadra Trefla Gdańsk

Opinie (12)

 • Jedność w Polsce ? Jedności nawet nie było gdy podbiliśmy Moskwę w 1610. Dlatego ją odbili.

  • 6 4

 • I przegrać tez może z każdym. (1)

  Dość przechwałek w sporcie ...boisko zweryfikuje umiejętności i zaangażowanie.... a szczęście pomoże być wyżej.
  Oddacie całe serce to bez względu na wyniki kibic będzie z Wami

  • 8 7

  • racja, mógł wygrać z każdym ale 10 lat temu a nie na sporotwej emeryturze w Treflu

   • 0 1

 • co tam siatkówka

  hokej jest teraz flagową gdańską dyscypliną

  tam dopiero są wysokiej klasy managerowie, mistrzowie świata w składzie i majętni sponsorzy

  przynajmniej takie można odnieść wrażenie czytając kolejne artykuły

  • 2 14

 • (1)

  Wlazły wie co robi. Za chwilę koniec kariery, więc lepiej na starość zamieszkać nad polskim morzem niż w śmierdzącym Bełchatowie.

  • 13 2

  • Starość? Jest młodszy ode mnie a ja stary się nie czuję :) Bez przesady, człowiek dobrze się prowadzi to jeszcze zapewne zaryczy na parkiecie jak na Lwa przystało. Powodzenia!!!

   • 1 0

 • hehehe

  Magiczno-zyczeniowe myslenie, zebyscie sie do 8 zalapali

  • 1 9

 • Dobra ocena sytuacji (1)

  To nowy etap w karierze Mariusza. Doświadczenie na 100% jest atutem. Zaangażowanie, wola walki, świetne zaplecze i dobry klimat wśród #GdańskichLwów może dać bardzo dobre efekty. To dopiero początek przygotowań więc warto poczekać z opiniami.

  • 14 0

  • Tak to będzie dobry sezon, lepszy od tego niedokończonego.

   • 6 0

 • Trefl Gdansk (1)

  A Ja Wam mówię będzie pudło.

  • 17 3

  • I tego warto się trzymać.

   • 9 0

 • Trefl Gdańsk

  #gdańskielwy #LwiaTożsamość #WiarawWiniara #czasNaGdańsk Trzymamy kciuki i całym sercem z Drużyną @treflgdanskofficial ️

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 03.10.2021 godz. 17:30

GKS Katowice
:
TREFL Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

3%

3 typowania

2

97%

95 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Aluron CMC Warta Zawiercie 0 0 0 0:0 0
2 Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0 0:0 0
3 Cerrad Enea Czarni Radom 0 0 0 0:0 0
4 Cuprum Lubin 0 0 0 0:0 0
5 GKS Katowice 0 0 0 0:0 0
6 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0 0:0 0
7 Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0 0:0 0
8 Jastrzębski Węgiel 0 0 0 0:0 0
9 LUK Politechnika Lublin 0 0 0 0:0 0
10 PGE Skra Bełchatów 0 0 0 0:0 0
11 Projekt Warszawa 0 0 0 0:0 0
12 Stal Nysa 0 0 0 0:0 0
13 Ślepsk Malow Suwałki 0 0 0 0:0 0
14 TREFL GDAŃSK 0 0 0 0:0 0

Terminarz

03.10 (nd) godz.17:30 GKS Katowice typuj TREFL Gdańsk
10.10 (nd) godz.14:45 TREFL Gdańsk typuj Aluron CMC Warta Zawiercie
08.04 (czw) godz.17:30 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Asseco Resovia LIVE!
03.04 (sob) godz.20:30 Asseco Resovia 3:1 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
31.03 (śr) godz.18:00 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane