Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 3:2. Mariusz Wlazły ogłosił zakończenie kariery

2 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (20)

Trefl Gdańsk

Zobacz, jak koniec kariery ogłosił Mariusz Wlazły

Trefl Gdańsk pokonał Projekt Warszawa 3:2 (21:25, 25:17, 25:23, 15:25, 15:12) w meczu ostatniej, 30. kolejki PlusLigi. Żółto-czarni przerwali serię 13. zwycięstw z rzędu stołecznej ekipy. Było to ostatnie przetarcie przez ćwierćfinałem z Jastrzębskim Węglem, który gdańszczanie rozpoczną w sobotę, 8 kwietnia. Po meczu zakończenie kariery po obecnym sezonie ogłosił Mariusz Wlazły. Od przyszłego sezonu będzie on koordynatorem psychologicznym w sztabie Trefla Gdańsk.

TREFL: Kampa 4 pkt, Urbanowicz 9, Sawicki 23, Zhang 2, Bołądź 22, Niemiec 9, Perry (libero) oraz Martinez 9, Czerwiński 1, Droszyński, Nasevich 1

Projekt: Firlej 4, Tillie 8, Nowakowski 6, Weber 26, Szalpuk 21, Wrona 3, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk 7, Semeniuk 1, Grobleny

Niedzielny mecz nie miał już żadnego wpływu na ligową tabelę. Obie ekipy wiedziały, że zakończą rywalizację na odpowiednio 6. i 5. miejscu. Znały także swoich rywali w ćwierćfinałach. Nie było jednak mowy o odpuszczeniu tego pojedynku. Mecz ważny był jednak z innego względu. Tuż po jego zakończeniu na parkiecie głos zabrał Mariusz Wlazły.

- Nadchodzące play-offy będą moimi ostatnimi - powiedział 39-letni atakujący.
Wlazły na pomeczowej konferencji, wraz z szefostwem klubu, ogłosili, że były reprezentant Polski od kolejnego sezonu w Treflu będzie pełnił funkcję koordynatora psychologicznego.

- Od przyszłego sezonu będę pełnił nową funkcję. Będę koordynatorem przygotowania psychologicznego. Do moich obowiązków będzie należało m.in. przygotowanie przestrzeni do współpracy pomiędzy zespołem a psychologiem - dodał Wlazły.

Mariusz Wlazły mówi o swojej przyszłości

Zobacz pełną konferencję prasową z udziałem Mariusza Wlazłego

Natomiast w meczu od samego początku na wyraźne prowadzenie wysforowali się warszawianie. Przy wyniku 3:7 o pierwszą przerwę poprosił trener Igor Juricić. Gdańszczanie próbowali gonić wynik, jednak w pewnym momencie Projekt prowadził już 19:13 i wydawało się, że pewnie wygra tę partię. Trefl "doszedł" jeszcze na 21:23, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowała ekipa ze stolicy.

Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 3:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W pierwszym secie goście wyraźnie lepiej radzili sobie w przyjęciu, a także ataku. Poprawili te elementy i drugiego seta rozpoczęli w znacznie lepszym stylu. Żółto-czarni dołożyli także do tego zagrywkę i to oni odskoczyli na kilka "oczek". Z akcji na akcję jeszcze ją powiększali, a blok Patryka Niemca zamknął seta przy wyniku 25:17.

Kolejna partia to wyrównana gra punkt za punkt do samego końca. Trefl raził swoich przeciwników asami serwisowymi i dobrym blokiem. Natomiast w ataku skuteczny był Bartłomiej Bołądź. To właśnie atakujący żółto-czarnych znalazł miejsce pomiędzy podwójnym blokiem i zakończył trzeciego seta wynikiem 25:23 na korzyść gdańszczan.

Zobacz, jak wyglądają stroje trójmiejskich drużyn. Oceń, które z nich są najładniejsze

Podopieczni Igora Juricicia byli już o krok od zwycięstwa w tym meczu. Warszawianie poprawili jednak zagrywkę i początkowo objęli prowadzenie. Trefl potrafił jednak wyrównać wynik, ale później zagrywka Projektu w strefę, gdzie przyjmował Mikołaj Sawicki sprawiła, że przyjezdni odskoczyli na 17:10. Trener Trefla przeprowadził wtedy zmiany, by dać odpocząć liderom przed nieuchronnie zbliżającym się tie-breakiem.

Zobacz, jak na meczu bawili się kibice

Trefl nie miał nic do gadania i przegrał czwartą partię do 15. W tie-breaku długo trwała walka punkt za punkt, ale od stanu 10:10 inicjatywę przejęli miejscowi, którzy wygrali 15:12 i przerwali serię 13. zwycięstw z rzędu warszawian.

Sprawdź, jakie mecze obserwowali gdańszczanie, by poznać rywala w ćwierćfinale

Przypomnijmy, że Trefl w ćwierćfinale (do trzech zwycięstw) zagra z Jastrzębskim Węglem. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Jastrzębiu-Zdroju 8 i 9 kwietnia. Później rywalizacja przeniesie się do Gdańska. Trzeci mecz w Ergo Arenie rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 20:30. Ewentualny czwarty, dzień później o godz. 17:30.

Terminarz meczów ćwierćfinałowych
  • mecz nr 1, Jastrzębie-Zdrój: 8 kwietnia, godz. 14:45
  • mecz nr 2, Jastrzębie-Zdrój: 9 kwietnia, godz. godz.

16 BBTS Bielsko-Biała 30 3 27 22:87 8
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-04-04

Wyniki 30 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Projekt Warszawa 3:2 (21:25, 25:17, 25:23, 15:25, 15:12)
  • PSG Stal Nysa - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 3:2 (22:25, 25:22, 25:11, 21:25, 15:13)
  • GKS Katowice - Asseco Resovia 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:20)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:21)
  • BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (12:25, 18:25, 23:25)
  • LUK Lublin - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)