Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:2. Zwycięstwo na koniec roku

mip.
22 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk mają powody do zadowolenia, bowiem rok 2022 zakończyli zwycięstwem. Siatkarze Trefla Gdańsk mają powody do zadowolenia, bowiem rok 2022 zakończyli zwycięstwem.

Trefl Gdańsk pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13) w meczu 17. kolejki PlusLigi. Po drugim secie wydawało się, że podopieczni Igora Juricicia pewnie wygrają ten mecz 3:1, ale goście doprowadzili do tie-breaka a tego po dreszczowcu wygrali żółto-czarni. Gdańszczanie udanie zakończyli rok 2022 zwycięstwem i zrewanżowali się za porażkę z 2. kolejki w Suwałkach. Teraz siatkarze udadzą się na urlopy, a do treningów powrócą 29 grudnia.

TREFL: Kampa 5 pkt, Martinez 14, Urbanowicz 10, Bołądź 21, Sawicki 17, Gałązka 11, Perry (libero) oraz Wlazły, Pruszkowski, Droszyński, Zaleszczyk 1

Ślepsk: Sanchez, Kujundzić 28, Smoliński 7, Filipiak 26, Halaba 4, Takvam 5, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta 1, Buchowski 5, Rudzewicz

W ostatnim meczu w 2022 roku siatkarze Trefla Gdańsk podejmowali Ślepsk Malow Suwałki. Była to okazja do rewanżu za porażkę z 2. kolejki PlusLigi, kiedy to 3:1 górą byli suwałczanie. Spotkanie z racji przedłużenia starcia BBTS Bielsko-Biała z PGE Skrą Bełchatów rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem.

Początek należał jednak do przyjezdnych, którzy "odskoczyli" na 9:3. Na dodatek żółtą kartkę za dyskusję z sędziami obejrzał trener Igor Juricić. Gdy na tablicy wyników było 7:14, wydawało się, że Ślepsk ma już w kieszeni tego seta, ale gdańszczanom udało się nadrobić wynik i zbliżyć się na odległość 1 "oczka" (17:18). Do końca partii zdobyli już jednak tylko 1 punkt, a suwałczanie zwyciężyli 25:18.

Przeczytaj o najdłuższej przerwie siatkarzy Trefla Gdańsk

Żółto-czarni znacznie poprawili grę w ataku w drugim secie. Początkowo pozwalało to na wyrównaną walkę, ale od stanu 9:7, gospodarze zanotowali serię 7:1, wypracowując sobie solidną zaliczkę. Gra Trefla w niczym nie przypominała tej, z pierwszego seta, co przełożyło się na pewne zwycięstwo do 17 i wyrównanie stanu pojedynku.

Miejscowi poszli za ciosem i w kolejnej partii wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę. Niezwykle skuteczny w ataku był Jan Franchi Martinez, który punktował lepiej od samego Bartłomieja Bołądzia. W pewnym momencie przewaga gdańszczan wynosiła już 5 punktów, ale goście doprowadzili do remisu po 20. W końcówce jednak Trefl zachował zimną krew, a wygraną do 22 zapewnił Bołądź.

Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk 2:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Wydawało się, że gdańszczanie pójdą już "jak po swoje". Ślepsk nie odpuścił jednak, a rywalizacja w czwartym secie toczyła się punkt za punkt. Trefl prowadził 23:22 i mógł myśleć o zwycięstwie za pełną pulę. Tak się jednak nie stało, bo 3 punkty z rzędu zdobyli goście, w tym 2 blokiem i doprowadzili do tie-breaka.

W nim choć gdańszczanie prowadzili już 6:2, to znów zrobiło się niebezpiecznie, bo Ślepsk zniwelował stratę do 1 "oczka" (11:10). W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali żółto-czarni, a zwycięstwo blokiem przypieczętował Janusz Gałązka.

Siatkarze w piątek, 22 grudnia odbędą ostatni trening, a potem udadzą się na świąteczne urlopy. Do treningów wrócą 29 grudnia, a kolejny mecz rozegrają dopiero 7 stycznia, kiedy to podejmą PGE Skrę Bełchatów.

16 BBTS Bielsko-Biała 17 1 16 9:50 3
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-24

Wyniki 17 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)
  • LUK Lublin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (39:37, 18:25, 17:25, 25:23, 15:10)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27)
  • PSG Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
  • Projekt Warszawa - GKS Katowice 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)
  • BBTS Bielsko-Biała - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 22:25, 27:25, 25:22, 8:15)
  • Asseco Resovia - Barkom Każany Lwów 3:1 (25:18, 27:25, 22:25, 25:11)