• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Trefl Gdańsk gra z mistrzem Polski. Porozumienie Mariusz Wlazły - Andrea Anastasi

Czytelnicy Trojmiasto.pl
8 kwietnia 2022, godz. 12:00 
Opinie (4)

Trefl Gdańsk

Mariusz Wlazły przyznał, że rozmawiał z Andreą Anastasim i doszło do porozumienia. Mariusz Wlazły przyznał, że rozmawiał z Andreą Anastasim i doszło do porozumienia.

- Jestem człowiekiem, który szuka kompromisu, więc oczywiście znaleźliśmy wspólny język - mówi Mariusz Wlazły na temat przyszłej współpracy z Andreą Anastasim w Treflu Gdańsk. To ważna deklaracja, gdyż w przeszłości obu panom było nie po drodze w reprezentacji Polski. Jednak na razie żółto-czarni skupiają się na awansie do fazy play-off. Stanie się tak, jeśli w sobotę, 9 kwietnia, pokonają w Ergo Arenie Jastrzębski Węgiel 3:0 lub 3:1. Początek meczu o godz. 14:45.Relacja LIVE


Typowanie wyników

TREFL Gdańsk
Jastrzębski Węgiel

Jak typowano

17% 38 typowań TREFL Gdańsk
83% 192 typowania Jastrzębski Węgiel

Twoje danePlebiscyt na Ligowca Roku i Miesiąca - wszystkie artykuły od 2013 rokuDamian Konwent: Czy w meczu z Jastrzębskim Węglem postawicie wszystko na jedną kartę?

Nasz zespół jest w pełni ambitny. Ma aspiracje, aby grać o postawione cele, czyli również i fazę play-off. Wierzymy w to. Mamy dwa trudne mecze, ale wszystko jest w naszych rękach, żeby być w najlepszej "ósemce". Obecnie mecz z Jastrzębiem jest dla nas kluczowy. Myślę, że na tym musimy się skupić i odpowiednio przygotować.

Michał Winiarski został selekcjonerem. Sprawdź, którą reprezentację narodową poprowadzi i kogo tam spotka z Trefla Gdańsk?Basia6009, Małgorzata: Czy zostajesz w Treflu na kolejny sezon?

O to trzeba zapytać zarządu. Ja czuję się na siłach, chociaż wiem, że to bardziej koniec mojej kariery niż jej początek. Bardziej chciałbym się skupić na pomaganiu drużynie.

Jacek: Mariusz czy znajdziesz wspólny język z Andreą Anastasim, bo w reprezentacji się nie dogadaliście?

Mogę zdradzić, że ostatnio rozmawialiśmy. Jestem człowiekiem, który szuka kompromisu, więc oczywiście znaleźliśmy wspólny język. Nic więcej na ten moment nie powiem.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowiZawodnik

Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły

ur.
1983-08-04
waga
80 kg
wzrost
194 cm
ocena z sezonu
4.38 (1149 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Trefl Gdańsk na zmianie trenera zarobi. Przypomnij sobie, dlaczego?Magda: Jak czujesz się jako kapitan drużyny? Z jakimi chłopakami z drużyny masz najlepszy kontakt?

Poniekąd ze wszystkimi. Jesteśmy dużą grupą, bo ze sztabem to ponad 20 osób. Natomiast spędzamy ze sobą tak dużo czasu, że kontakty z każdym są przyjacielskie i cały czas się wspieramy.

Jaca: Z perspektywy już dwóch sezonów w Treflu co twoim zdaniem wniosłeś do zespołu Trefla?

O to najlepiej byłoby zapytać moich kolegów. Natomiast ze swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze służę swoim doświadczeniem, chęcią pomocy, jak również i umiejętnościami, aby ich poziom indywidualny szedł w górę.

Trefl Gdańsk będzie miał nowego atakującego. Sprawdź, kto przyjdzie i na czyje miejsce?Mariusz Derek: Dlaczego tak mało atakujesz po prostej z pierwszej i drugiej strefy? W 90 proc. sytuacji masz tam autostradę

Z punktu widzenia kibica na pewno jest to sytuacja zauważalna. Jednak trzeba wziąć pod uwagę wiele innych czynników, które determinują pewien rodzaj kierunku. Oczywiście czasami są momenty, gdy można obrać inny. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jeśli ktoś kiedykolwiek atakował z bardzo szybkiej piłki, to ma świadomość, że granica błędu odległościowego czasami powoduje, że niby jest ta "autostrada". Natomiast człowiek nie jest w stanie wybrać tego kierunku.

Mariusz Wlazły atakuje na poziomie 40 proc. w sezonie 2021/22. Mariusz Wlazły atakuje na poziomie 40 proc. w sezonie 2021/22.
Jaca: Jak mistrz świata, jak zawodnik z tak wielkim doświadczeniem może mieć tak wielki problem z zagrywką?

Ciężko mi się odnieść do definicji zawartej w pytaniu. Natomiast jeśli pod uwagę weźmiemy całą moją karierę, to moja zagrywka oscyluje wokół 30 proc. błędu. Dlaczego? Dlatego, że mam pewną funkcję w zespole, gdzie podejmuję 100-proc. ryzyko i zagrywek błędnych może okazać się dużo więcej. Natomiast też mogę - nie na swoją obronę - ale przeciwstawnie powiedzieć, że jest bardzo dużo meczów, w których robię po sześć asów serwisowych. To kwestia czynników, które w danym momencie są na boisku. Zależy od formy, przygotowania, czy jesteśmy w cięższym okresie i swoboda ruchu jest nie taka, jak w normalnym funkcjonowaniu. Dochodzi zmęczenie, więc to są niuanse, których kibic nie bierze pod uwagę ze względu na to, że ogląda tylko kolejne spotkanie. Są zawodnicy, którzy mają zielone światło, że w każdej chwili mogą podejmować ryzyko i ono w całokształcie się opłaca, a są tacy, którzy muszą je szacować. To są zadania taktyczne, więc ciężko się jednoznacznie odnieść. Oczywiście, ja bym chciał mieć tych błędów jak najmniej i robić po 10 asów w każdym meczu, no ale tak się nie da.

Trefl Gdańsk wymieni przyjmujących. Bartłomiej Lipiński odejdzie. Sprawdź, kto za niego?Paweł: Gdybyś mógł cofnąć czas, to jaki mecz chciałbyś powtórzyć?

Ciężko odnieść się "co by było, gdyby". Te rzeczy już się wydarzyły. Miały wpływ na to, co się potoczyło później. Ciężko sobie wyobrazić, że mógłbym naprawić coś i na przykład w Lidze Mistrzów, w której w Bełchatowie graliśmy z Michałem Winiarskim, cofnąć sytuację z kontrowersyjną decyzją i wtedy na przykład byśmy wygrali finał. Nie wiadomo co by się wydarzyło dalej. Wszystko co się dzieje, czy to dobre rzeczy czy złe, mają później odzwierciedlenie w naszym późniejszym działaniu. Z perspektywy czasu, jeżeli mógłbym wrócić do konkretnego wydarzenia, to tylko z punktu widzenia przeżywania ponownych emocji.

Karolina: Od zawsze grasz z "2". Czy ta cyfra jest przypadkowa czy od zawsze miała dla ciebie znaczenie?

Na samym początku ten numer został mi przydzielony i był ze mną przez całe życie. Oprócz reprezentacji, bo tam też były przydzielane. Później się do niego przywiązałem, mam do niego sentyment, ale generalnie nic nie oznaczał.Andrzej: Czy twój syn, Arkadiusz, też ma ponadprzeciętny talent do siatkówki?

Ciężko powiedzieć, czy ma ponadprzeciętny talent, gdyż jest na etapie rozwoju. Przede wszystkim rośnie, rozwija się fizycznie i intelektualnie. Natomiast myślę, że to za wcześnie, żeby mówić na ten temat. Oczywiście ma predyspozycje do łatwego przyswajania umiejętności, gdyż od samego etapu świadomości był przy tej siatkówce, więc samo to, że oglądał zagrania, ruchy czy umiejętności, na pewno prościej przełożyć mu na swoją technikę i kształtowanie.

Fan Trefla: Jak to jest czuć się legendą?

Odnoszę się do legendy jako osoby, która nie żyje. Tworzy się obraz dawnej osoby i jej osiągnięć. To dla mnie miłe, że jestem częścią polskiej siatkówki i prawdę mówiąc jej rozwoju. Cieszę się, że dzięki ludziom i sztabom, z którymi mogłem pracować, osiągnąłem bardzo dużo tytułów, pucharów czy medali, jak i indywidualnych wyróżnień. Jest to bardzo miłe i tak, jak można spojrzeć na ten dosyć konkretny dorobek, może dlatego też jestem postrzegany jako legenda. Natomiast trudno mi się do tego odnieść, bo ciężko tak o osobie pomyśleć. Jeżeli miałbym siebie określić, to w terminologii rozpoznawalności. Miały na to wpływ i media w czasie rozwoju polskiej siatkówki.

Ceny biletów Trefla Gdańsk w sezonie 2021/22.

bilet Trefl Gdańsk

Kupna biletów na meczeTrefla Gdańsk w sezonie 2021/22 można dokonywać za pośrednictwem serwisu WWW.TREFL.TICKETSOFT.PL.

Wejściówki trafiają do sprzedaży wkrótce po ustaleniu dokładnego terminu meczu, najczęściej na kilkanaście dni przed spotkaniem, w tym samym czasie w internecie. Dokładny harmonogram sprzedaży wejściówek prezentowany będzie na klubowej stronie internetowej po uzgodnieniu terminów rozegrania poszczególnych meczów.

W sprawie biletów wszelkich informacji proszę kontaktować się pod numerem telefonu 606 672 482 w godzinach 10:00-17:00.

W trakcie trwania sprzedaży i przedsprzedaży biletów na dane spotkania w KASACH możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem + 58 76 72 225 (tylko w godzinach otwarcia kas!).
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Opinie (4) 1 zablokowana

 • ciekawostka w kadrze nie mogli razem, a teraz się dogadali, a medal na igrzyskach psozedl w pi.... (1)

  • 4 12

  • Tu mają tłumacza , który im pomógł

   • 4 0

 • (1)

  Zamiast zatrzymywać wychowanków , młodych perspektywicznych zawodników , to hodujemy emerytów , których nie chcą już trzymać w mądrzejszych klubach, nie szukają im posad trenerskich . A u nas rekolwalescenci, emeryci.
  Fenomenu historii kolejnego powrotu siwego bajeranta też nie ogarniam. Już chyba każde dziecko wie, co potrafi, co wnosił, co dawał. Szkoda że z Resovia nie dopiął tematu.

  • 7 14

  • za czasów "siwego bajeranta"zdobyliśmy 2 razy Puchar Polski,2 miejsce w lidze ,3 miejsce w lidze i Superpuchar.Jeżeli jakiś trener daje gwarancje ,że w każdym sezonie swojej pracy bedzie zdobywał laury i to przez kilka lat lat pod rząd to wskaż proszę to nazwisko?

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Trefla

Volley Club Barkom Lwów
1 października 2022
96% TREFL Gdańsk
4% Volley Club Barkom Lwów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Kazimierz Wróblewski 34 75 76.5%
2. Kazek O.K. 35 70 71.4%
3. Adam Fornal 32 70 75%
4. Czesław Belka 34 70 70.6%
5. Włodzimierz Kamelski 34 70 70.6%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Końcowa kolejność
1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2 Jastrzębski Węgiel
3 Aluron CMC Warta Zawiercie
4 PGE Skra Bełchatów
5 Asseco Resovia Rzeszów
6 Indykpol AZS Olsztyn
7 TREFL GDAŃSK
8 GKS Katowice
9 Projekt Warszawa
10 Cuprum Lubin
11 LUK Lublin
12 Ślepsk Malow Suwałki
13 Cerrad Enea Czarni Radom
14 PG Stal Nysa
 • FINAŁ (do trzech zwycięstw):
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)
 • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18)
 • Grupa Azoty ZAKSA - Jastrzębski 1:3 (24:26, 25:20, 23:25, 22:25)
 • Jastrzębski - Grupa Azoty ZAKSA 0:3 (23:25, 17:25, 21:25)
 • Mecze o brązowy medal (do trzech zwycięstw):
 • PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:21, 21:19, 23:25, 15:17)
 • Aluron CMC Warta - PGE Skra 2:3 (22:25, 25:16, 23:25, 27:25, 13:15)
 • PGE Skra - Aluron CMC Warta 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
 • Aluron CMC Warta - PGE Skra 3:2 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 15:11)
 • Dwumecz o 5. miejsce:
 • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25)
 • Asseco Resovia - Indykpol AZS 1:3 (23:25, 22:25, 25:19, 19:25; złoty set: 15:10)
 • Dwumecz o 7. miejsce:
 • GKS Katowice - TREFL GDAŃSK 2:3 (23:25, 18:25, 25:13, 25:22, 10:15)
 • TREFL - GKS 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)
 • Dwumecz o 9. miejsce:
 • Cuprum Lubin - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)
 • Projekt - Cuprum 3:2 (25:21, 22:25, 18:25, 25:15, 16:14)
 • Dwumecz o 11. miejsce:
 • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3 (25:23, 25:18, 18:25, 19:25, 13:15)
 • LUK - Ślepsk Malow 3:2 (25:21, 25:24, 26:28, 15:25, 15:11)
 • Kolejność na miejsca 13-14 ustalona została na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna - PGStal Nysa rozegra baraż (do 3 wygranych) z 2. zespołem Tauron 1. Ligi.
 • Awans z Tauron 1. Ligi
 • BBTS Bielsko-Biała

Playoff

Ćwierćfinały

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2
GKS Katowice 0
Jastrzębski Węgiel 2
TREFL GDAŃSK 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 2
Asseco Resovia 0
PGE Skra Bełchatów 2
Indykpol AZS Olsztyn 1

Półfinały

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 1
Jastrzębski Węgiel 2
PGE Skra Bełchatów 0

Finał

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Jastrzębski Węgiel 1

Ostatnie wyniki Trefla

94% TREFL Gdańsk
6% GKS Katowice
23 kwietnia 2022, godz. 20:30
64% GKS Katowice
36% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE