Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Siatkarze na 9. miejscu w PlusLidze

dak.
5 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

Po raz ostatni w tym sezonie w jednej drużynie zagrali Piotr Nowakowski (z lewej) i Maciej Muzaj (z prawej). Ten drugi został wybrany MVP meczu, natomiast Nowakowski prawdopodobnie przeniesie się do Onico Warszawa. Po raz ostatni w tym sezonie w jednej drużynie zagrali Piotr Nowakowski (z lewej) i Maciej Muzaj (z prawej). Ten drugi został wybrany MVP meczu, natomiast Nowakowski prawdopodobnie przeniesie się do Onico Warszawa.

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w Ergo Arenie Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) i wygrali rywalizację o 9. miejsce w PlusLidze 2-0. Dla kibiców to jednak nie koniec atrakcji. 11 kwietnia o godzinie 18 będą mogli zagrać z żółto-czarnymi.

TREFL: Janusz 5 punktów, Mijailović 7, Niemiec4 , Muzaj 18, Schott 7, Nowakowski 11, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

Indykpol AZS: Woicki, Kapelus 11, Pietraszko, Hadrava 21, Lux, Zniszczoł, Zabłocki (libero) oraz Kańczok, Wika 4, Gil, Warda 5, Poręba 8

Po raz ostatni w tym sezonie siatkarze Trefla Gdańsk zagrali przed własną publicznością. Pożegnalny mecz w Ergo Arenie zagrał Piotr Nowakowski, który według nieoficjalnych doniesień przeniesie się do Onico Warszawa. Wraz z reprezentantem Polski do stolicy przeprowadzić ma się również trener drużyny z Gdańska, Andrea Anastasi.

Po dwóch skutecznych blokach lepiej zaczęli przyjezdni, jednak gdańszczanie w kolejnych atakach byli już skuteczniejszy i szybko wyszli na prowadzenie (3:2). Pomimo kilku błędów jak niecelny serwis Patryka Niemca, siatkarze Trefla korzystny wynik utrzymywali przez długi czas. Szczególnie aktywny od pierwszych minut był Maciej Muzaj, który wielokrotnie przedzierał się przez ręce graczy z Olsztyna. Wyrobioną na początku przewagę gospodarze roztrwonili jednak w połowie pierwszego seta, gdy Jan Hadrava zdobył dwa z rzędu punkty po zagrywkach (15:15). Gdańszczanie szybko wrócili na właściwe tory i doprowadzili do 6-punktowej przewagi (23:17). Mocnym atakiem przysłowiową kropkę nad i postawił Piotr Nowakowski, kończąc pierwszą partię 25:22.

Piotr Nowakowski żegna się z Treflem, ale nie Gdańskiem. Przeczytaj, o co siatkarza pytali nasi czytelnicy

W drugim secie olsztynianie ponownie byli skuteczniejsi i gospodarze potrzebowali sporo czasu by dogonić przyjezdnych. Sztuka ta udała się dopiero po bloku Macieja Muzaja (8:8), ale w kolejnych minutach to siatkarze z Olsztyna wciąż wychodzili na prowadzenie. Na pierwszą przewagę swoich ulubieńców, kibice zgromadzeni na Ergo Arenie musieli poczekać do 14. punktu, gdy as serwisowy zaliczył Nikola Mijailović (14:13). Po chwili goście jednak wyrównali i po kolejnych skutecznych akcjach nie zamierzali się poddawać. Niesieni głośnym dopingiem kibiców, gdańszczanie obudzili się w porę i po zdecydowanej zagrywce Muzaja gospodarze prężnie szli w stronę wygrania kolejnego seta (21:20). I gdy wydawało się, że siatkarze Trefla dopełnią zadania, goście obronili dwie piłki setowe. Nie dali jednak rady przy bloku Wojciecha Grzyba i drugą partię przegrali 23:25.

W trzecim secie gospodarze postanowili zaprezentować sporo efektownej gry, jakby w ostatnim meczu chcieli osłodzić nieudany sezon. I w taki sposób widowiskowo atakował Maciej Muzaj, czy Piotr Nowakowski, gdy w pojedynkę blokował ataki przyjezdnych. Po długim prowadzeniu, podopieczni Andrei Anastasiego rozluźnili się, w efekcie czego olsztynianie doprowadzili do wyrównania (14:14). Niepowodzenia siatkarzy Trefla nie trwały jednak długo. Gospodarze dokonali dzieła zniszczenia i wygrali ostatecznie ostatnią partię 25:23.

Kibice, będą mieli okazję raz jeszcze spotkać się z ulubionymi siatkarzami podczas pożegnalnego meczu. Mecz fanów z gdańskimi zawodnikami odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18 na sali treningowej Ergo Areny. By wziąć udział w zabawie wystarczy zgłosić się na facebookowym fanpage'u Trefla Gdańsk. Klub wybierze szczęśliwców do gry, a całą resztę zaprasza do dopingowania na trybunach.