Trefl Gdańsk przegrał w Zawierciu po tie-breaku

Trefl Gdańsk

Miłosz Hebda dał w Zawierciu dobrą zmianę. Skończył 11 z 15 ataków, do tego miał dokładne przyjęcie na poziomie 48 proc. Wydatnie przyczynił się do tego, że Trefl zdobył na trudnym terenie punkt. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali w wyjazdowym meczu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 2:3 (23:25, 19:25, 29:27, 25:20, 10:15). Już w trzecim secie gospodarze mieli cztery piłki meczowe, ale żółto-czarni obronili je, a następnie w ładnym stylu doprowadzili do tie-breaka. W nim ponownie zaliczyli długi przestój w grze i przegrali. Na boisku nie zobaczyliśmy Nikoli Mijailovicia.

Aluron Virtu Warta: Masny, Waliński 19 punktów, Gawryszewski 3, Bociek 14, Semeniuk 23, Rejno 9, Koga (libero) oraz Malinowski 9, Ferreira 1, Dosanjh 2, Swodczyk 3, Żuk, Kania

TREFL: Janusz 2, Jakubiszak 1, Nowakowski 13, Muzaj 28, Schott 11, Niemiec 9, Olenderek (libero) oraz Hebda 12, Grzyb, Mordyl, Majcherski

Jeden z liderów Trefla Gdańsk, Nikola Mijailović doznał urazu kolana w meczu poprzedniej kolejki z Onico Warszawa. Choć Serb trenował indywidualnie, to trener Andrea Anastasi, za zgodą lekarzy, zabrał go na wyjazdowe, środowe starcie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Włoch zastrzegł jednak, że decyzję w sprawie gry Mijailovicia podejmie w dniu meczu. Jak się okazało nie zdecydował się wystawić go do gry, a w protokole został wpisany jako libero, natomiast na przyjęcie trener przesuną Fabiana Majcherskiego. Miejsce Serba w wyjściowej szóstce zajął Szymon Jakubiszak.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O URAZIE NIKOLI MIJAILOVICIA

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Na tablicy wyników często obserwowaliśmy remis. Jakubiszak przyjął siedem zagrywek - żadnej perfekcyjnie, a 14 proc. dokładnie. Nie popełnił jednak w tym elemencie punktowego błędu. Dobrze w ataku grał Maciej Muzaj kończąc pięć z sześciu zbić. Do tego dołożył punkty blokiem, których Trefl miał w tym secie w sumie cztery. Warta ani razu nie zatrzymała gdańszczan pod siatką. Była jednak bardziej skuteczna. Nie popełniła żadnego punktowego błędu w przyjęciu - przy trzech Trefla, z pola zagrywki gospodarze pomylili się trzy razy, a goście aż sześciokrotnie. Dlatego to zespół z Zawiercia wygrał do 23.

W drugim secie mogło był kolorowo dla Trefla, który prowadził już 17:14. Niestety drużyna Anastasiego straciła aż sześć punktów z rzędu. W ataku zablokował się Muzaj - skończył punktowo dwa z dziewięciu zbić. Do tego przez dłonie rywali nie potrafił przebić się Jakubiszak, który na sześć prób aż cztery razy został zablokowany. W sumie Trefl zdobył tylko 6 punktów atakiem w tym secie, a próbował 26 razy. Tak słaba postawa w tym elemencie gry nie mogła przynieść nic innego w wyniku ogólnym, jak 2:0 dla gospodarzy.

W drugim secie na boisku pojawił się Miłosz Hebda, który został na nim także na trzecią partię. W niej Trefl prowadził 9:6, następnie 21:18, ale później ponownie miał przestój, który prawie kosztował zakończenie meczu. Kamil Semeniuk sprawił, że Warta wyszła na prowadzenie 23:21. Następnie gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 24:22. Gdańszczanom udało się jednak zdobyć 2 pkt i doprowadzić do remisu. Później obronili jeszcze dwie piłki meczowe, a sami zakończyli partię przy drugiej piłce setowej (27:29).

Na fali zwycięstwa po zaciętej końcówce gdańszczanie weszli w czwarty set. Szybko wyszli na prowadzenie 11:3 i kontrolowali przebieg tej części gry. Gospodarze co prawda powoli zbliżali się do Trefla, ale ten szybko przypominał sobie jak grać skutecznie w ataku i wygrał seta 25:20, dzięki czemu zapewnił sobie co najmniej punkt.

W tie-breaka lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili 4:1. Trefl szybko odrobił straty do stanu 5:5, a następnie zdobył dwa kolejne punkty (5:7). Także Warta szybko doprowadziła do remisu (9:9), a w kolejnym kroku zanotowała serię 5:1 (14:10) i ponownie miała piłkę meczową. Tym razem gospodarze wykorzystali ją za pierwszym podejściem.

14 Visła Bydgoszcz 13 0 13 15:39 7

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn awansuje do play-off, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Tabela wprowadzona: 2019-12-22

Wyniki 11 kolejki:

• TREFL GDAŃSK - Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 14:25, 25:23, 19:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17)
  • Visła Bydgoszcz - MKS Będzin 2:3 (26:24, 19:25, 20:25, 25:21, 13:15)
  • GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:18)
  • Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 21:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:28, 29:27, 25:23, 25:20)

Opinie (15) 1 zablokowana

26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk typuj MKS Będzin LIVE!
29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Ślepsk Malow Suwałki
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk typuj Verva Warszawa Orlen Paliwa
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Aluron Virtu CMC Zawiercie
23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz 1:3 TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!
04.02 (wt) godz.20:30 PGE Skra Bełchatów 3:0 TREFL Gdańsk LIVE!

14 Visła Bydgoszcz 21 2 19 24:61 11

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny kończą sezon, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Wyniki 21 kolejki:

• Visła Bydgoszcz - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25)
  • MKS Będzin - GKS Katowice 3:0 (25:17, 25:18, 25:23)
  • Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25), 23:25, 23:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 31:29, 18:25, 25:14)
  • Grupa Azoty Zqksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25, 26:28, 19:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

początek meczu: 26.02.2020 godz. 18:30 LIVE!