Trefl Gdańsk spokojnie ograł Dafi Społem Kielce. Odpoczynek dla Mateusza Miki

11 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Wojciech Ferens (nr 5) dostał szanse, aby pokazać się w podstawowym składzie Trefla. Zdobył w niedzielę 8 punktów i miał dokładne przyjęcie na poziomie 60 proc. Wojciech Ferens (nr 5) dostał szanse, aby pokazać się w podstawowym składzie Trefla. Zdobył w niedzielę 8 punktów i miał dokładne przyjęcie na poziomie 60 proc.

Trefl Gdańsk nie miał problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli PlusLigi Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:18, 25:21). Mecz był okazją do przetestowania kilku wariantów gry, w tym głównie bez Mateusza Miki. Trener Andrea Anastasi dał bowiem odpocząć podstawowemu przyjmującemu Trefla.

TREFL: Sanders 3 punkty, Szalpuk 12, Nowakowski 9, Schulz 19, Ferens 8, McDonnell 6, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak 2, Niemiec

Dafi Społem: Stępień, Pawliński 7, Nalobin 7, Dokić 15, Morozau 9, Wachnik 6, Czunkiewicz (libero) oraz Adamski, Superlak 1, Biniek

W niedzielę, w Ergo Arenie pojawił się outsider PlusLigi, Dafi Społem Kielce. I choć były siatkarz tej drużyny, a obecnie rezerwowy rozgrywający Trefla Gdańsk Michał Kozłowski przestrzegał, że nie należy lekceważyć takich rywali, to trener Andrea Anastasi postanowił dać odpocząć m.in. Mateuszowi Mice. Przyjmujący grał ostatnio na wysokim poziomie, ale biorąc pod uwagę jego wcześniejsze problemy zdrowotne, warto, aby czasami złapał oddech.

W jego miejsce do wyjściowego składu wskoczył Wojciech Ferens. Na początku zapisał się jednak w protokole meczowym popsutą zagrywką. Rolę liderów przejęli za to środkowi: Daniel McDonnell oraz Piotr Nowakowski. Sprawili, że Trefl wyszedł na prowadzenie 5:1. To ustawiło przebieg seta. Przewagę powiększył za moment asem serwisowym Artur Szalpuk (10:3) i choć później gdańszczanie mieli małą zadyszkę, to partię zakończyli blokiem Nowakowskiego oraz atakiem Ferensa (25:18).

Piłka meczowa w spotkaniu Trefl Gdańsk - Dafi Społem Kielce

W drugiej odsłonie starcia przyjezdni wytrwali przy Treflu do stanu 3:3. Ataki Damiana Schulza, Szalpuka oraz McDonnella przyniosły żółto-czarnym serię 3:0 (6:3). Trzy błędy gości, as serwisowy Tylera Sandersa i na tablicy wyników było już 10:4. Trefl był na fali więc szybko dotarł do piłki setowej (24:15). Wtedy jednak nastąpiło rozluźnienie w szeregach gospodarzy, a kielczanie zdobyli 4 punkty z rzędu. Trener Anastasi nie przerwał jednak gry czasem na żądanie, a tę zakończył wreszcie skutecznym atakiem Szymon Jakubiszak.

Jak to często bywa, przegrywający 0:2 zespół uskrzydliła nieco 10-minutowa przerwa przed trzecią partią. To pozwoliło Dafi Społem grać na równi z żółto-czarnymi tym razem do stanu 16:16. Dwa błędy gości, dobre ataki Schulza i Nowakowskiego oraz skuteczny blok i zrobiło się 21:16 dla Trefla. Takiej przewagi gdańszczanie już nie wypuścili z rąk.

16 Dafi Społem Kielce 25 4 21 19:68 14
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-14

Wyniki 25 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)
  • GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)
  • MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 26:24, 17:25, 24:26)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25, 22:25, 25:20, 21:25)
  • Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
  • Espadon Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:20, 19:25, 25:20, 13:15)
  • Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 18:25)
  • Onico Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8)