Trefl - Jadar 3:0!

21 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Kruk (nr 10) i Kocik (nr 13) to nowi gracze w podstawowym składzie Trefla w piątkowym spotkaniu w porównaniu do ostatnich gier PlusLigi. Kruk (nr 10) i Kocik (nr 13) to nowi gracze w podstawowym składzie Trefla w piątkowym spotkaniu w porównaniu do ostatnich gier PlusLigi.

Wojciech Kasza na mecz z Jadarem Radom wrócił niemal do ustawienia I-ligowego. W podstawowym składzie z siatkarzy pozyskanych latem wyszli jedynie Łukasz Kadziewicz i Marko Samardzić na libero. Pomogło wprowadzenie do gry Krzysztofa Kocika, a przede wszystkim rozgrywającego Łukasz Kruka. Trefl po raz pierwszy w tym sezonie zagrał trzy sety, a co najważniejsze wygrał za trzy punkty 3:0 (25:23, 25:20, 26:24). Najlepszym graczem pojedynku uznano Wojciecha Winnika

.

TREFL: Kruk zdobył 1 punkt, Kocik 1, Stancelewski 3, Winnik 16, Serafin 14, Kadziewicz 8, Samardzić (libero) oraz Szulik, Janić 1, Bednaruk.

JADAR: Macionczyk 2, Hernandez 10, Kosok 5, Żaliński 9, Pawliński 6, Terlecki 6, Stańczak (libero) oraz Salas 2.

W Gdańsku gospodarze rozpoczęli źle. Już przy 1:5 o pierwszy czas poprosił trener Wojciech Kasza, który dziś cały czas na stojąco obserwuje grę. Potem było nawet 6:12 dla rywali. Trefl zaczął odrabiać straty, gdy na zagrywkę wszedł Wojciech Winnik, a pod siatką "czapował" rywali Kadziewicz. Wówczas udało się zbliżyć na 12:14. Po kolejnym bloku, tym razem Jarosława Stancelewskiego i Winnika straty stopniały do 16:17.

Kolejny kryzys przyszedł przy 18:19. Stancelewski przy zagrywce przekroczył linię pola serwisowego, a kolejnej piłki zagrywanej przez Mendeza Hernandeza nie odebrał Kocik. Całe szczęście, że mimo 18:21 gdańszczanie nie pękli, a jeszcze bardziej wzmocnili serwis i blok. Po asie Wojciecha Serafina udało się wyrównać na 22:22, a blok Kadziewicza i Kruka na Macieju Pawlińskim dał miejscowym pierwsze w tym meczu prowadzenie! Co prawda Pawliński za chwilę się zrehabilitował, ale w dwóch ostatnich akcjach Jadar popełniał niewymuszone błędy. Piłkę setową zawdzięczaliśmy zepsutemu serwisowi Wojciecha Żalińskiego, a koniec gry przyniosło autowe zbicie Arkadiusza Terleckiego.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Trefla 3:1, ale od 5:5 gra się wyrównała. Po pierwszej przerwie technicznej gospodarze uciekli na 9:6 i dali się dogonić przy 11:11. Z obu stron było wiele błędów. Radomianie pierwsze prowadzenie w tym secie objęli przy 14:13, a na drugą przerwę techniczną zeszli z przewagą dwóch punktów (16:14). Perzy 17:19 o przerwę poprosił trener Kasza, a po powrocie na parkiet dwoma udanymi atakami popisał się Winni i był remis oraz czas dla rywali.

Trefl osiągnął przewagę, gdy na lewym skrzydle powstrzymał Pawlińskiego. Przy ataku radomianina na 22:20 dla miejscowych dopisało im szczęście, bo piłka zanim wyszła na aut odbiła się od bloku i trafiła zawodnika Jadaru. Potem były doskonałe trzy ataki Serafina i wysokie zwycięstwo, nieadekwatne do tego co działo się na parkiecie, gdyż długo żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć wyżej niż na dwa punkty.

Trzecią część gry obaj trenerzy rozpoczęli w zmodyfikowanych składach. W Treflu na środek bloku za Stancelewskiego wszedł Dariusz Szulik, a w Jadarze na rozegraniu Jarosława Macionczyka zastąpił Kubańczyk Maikel Moreno Salas. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny zeszły przy prowadzeniu Jadaru 8:6 i była to pierwszy raz większa przewaga niż jeden punkt. Zawodnikom przez minutę pozwolił odpocząć Hernandez, który udanie zbijał piłkę przechodzącą.

Po powrocie na parkiet w miejscowe szeregi wdała się dekoncentracja. Przy 7:10 "czasem" zespół spróbował pobudzić szkoleniowiec. Gdy po chwili Hernandez posłał asa na jedenasty punkt na parkiet wyszedł Bojan Janić. Przy 14:17 publiczność przypomniała gdańszczanom, z kim grają. "Chłopaki to tylko Jadar"" - skandowali widzowie. Pomogło. Dobre zbicia głównie Winnika dały remis 17:17.

Przy 21:22 trener Kasza wymienił rozgrywających, ale kolejny stan równowagi zawdzięczaliśmy doskonałemu blokowi Kadziewicza. Tym bardziej, że szkoleniowiec po dwóch piłkach ponownie posadził Jakuba Bednaruka na ławkę. Jako pierwsi piłkę setową bili rywale, ale obronił Trefla atak Janicia. Potem Winnik kapitalnym pojedynczym blokiem zatrzymał Hernandeza, a mecz autowym zbiciem zakończył Żaliński.

Choć zwycięzców się zazwyczaj nie sądzi to jednak trzeba zauważyć nie najwyższy poziom sportowy tego spotkania. Trefl popełnił 24 niewymuszone błędy, a goście mieli ich aż 34! Na przykład w drugim secie Jadar podarował gdańszczanom aż 13 punktów, czyli więcej niż miejscowi zdobyli sami w tej partii!

-Przy 8:14 w pierwszym secie Trefl był już w szatni, a my go zaprosiliśmy do wygrywania. Prowadziliśmy w każdym z setów, ale w ich końcówkach zrobiliśmy wszystko, aby przegrać - złorzeczył Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec gości. - Naszym celem jest właśnie wygrywanie z takimi zespołami niż Jadar oraz próba nawiązania walki z ligową czołówką - przypominał trener Kasza.

Tabela wprowadzona: 2008-11-25

Pozostałe wyniki 6. kolejki: J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 1:3 (22:25, 31:33, 25:20, 21:25), PGE Skra Bełchatów - ZAK SA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:16, 23:25, 20:25, 25:21, 13:15), AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 19:25, 25:19, 25:22), Domex AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (18:25, 25:15, 18:25, 28:26, 15:11).

Opinie (42)

• wow :D

• 0 0

• Jadar jest w tabeli na przedostatnim miejscu (2)

także to żaden wyczyn

• 0 0

• M (1)

Polska... zawiść i brak wiary... to polskie przywary...

• 0 0

• prawda jest taka

że Trefl gra kiepsko

• 0 0

• trefl

Gratuluje Treflowi zapału do sportu!! Oby takich firm więcej w 3-mieście!!!

• 0 0

• GRATULACJE

chociaż ciekawoską jest fakt, że chyba połowę punktów
    TREFL zdobył po autowej zagrywce Radomia. Zgroza. Mecz błędów

• 0 0

• No w końcu

Serbowie i Kadziu odpoczeli troche od idiotycznych treningów Kaszanki i efekt widoczny od razu!

• 0 0

• Gratulacje

Oby ta wygrana zagrzała Chłopaków do walki ;-)

• 0 0

• do autora artykułu (1)

chciałem zauważyć, że przez cały czas na rozegraniu był Łukasz Kruk, a Kuba Bednaruk wchodził tylko zadaniowo na zagrywkę, proszę uważniej śledzić to co się dzieje na boisku i nie pisać głupot:-)

• 0 0

• hahaah

z takim zespolem jak Jadar to na wystawie moglby nawet zagrac junior a mecz powinienbyc wygrany 3:0 !!!!!!
      układ to układ i K. dobrze wie kiedy i jak to wykorzystac i ze niby co wygrany i mecz i super trenerereczek??? hahahhaahahhahahahahahhah

• 0 0

• Winnik (3)

Widziałem chłopaka w poprzednich meczach i był najsłabszym punktem zespołu w ataku, dziś (pewnie dzięki rozegraniu Kruka) zagrał dobrze i pewnie. Mam nadzieję, że ten mecz go odblokuje i będzie jeszcze z niego pożytek dla drużyny. Oby tak dalej!

• 0 0

• ???????// (2)

dzieki czemu???? ROZEGRANIU?????? wez przestan chlopaku Ty chyba nie widziales rozegrania!!!!!! to zwykle wystawy byly lecz to i tak chyba za duzo powiedziane!!!!!!!
      poogladaj sobie troszke lige wloska i tam zobaczysz rozegrania!!!!!!

• 0 0

• do Rolex

Ja też uważam że kawał dobrej roboty wykonał Ł.Kruk,co efektem była bardzo dobra gra W.Winnika,a porównanie do światowej siatkówki jeszcze nie teraz.
        gratulacje dla całej drużyny.
        pozd

• 0 0

• Wystarczy zerknąć na efekty: Bednaruk ostatnio wystawiał piłki pod łokieć, z których nie dało się nic mądrego zrobić. Kruk dostał szanse i było widać zgranie z Winnikiem od zeszłego sezonu, gdzie Wojtek po prostu błyszczał (co przyzna każdy, kto chodził regularnie na mecze). Dlatego moim zdaniem miało znaczenie to, ze to właśnie Łukasz zagrał od początku. Do Kadziewicza też wystawiał dobrze. Nie mam zastrzeżeń.

• 0 0

• do oni (1)

chyba nie rozumiecie tekstu pisanego

skład
    "Kruk, Kocik, Stancelewski, Winnik, Serafin, Kadziewicz, Samardzić (libero)"

cytat na początku
    "Wojciech Kasza na mecz z Jadarem Radom wrócił niemal do ustawienia I-ligowego. W podstawowym składzie z siatkarzy pozyskanych latem wyszli jedynie Łukasz Kadziewicz i Marko Samardzić na libero. "
    Bednaruk przyszedł latem, czyli nie grał prawda?

"Przy 21:22 trener Kasza wymienił rozgrywających, ale kolejny stan równowagi zawdzięczaliśmy doskonałemu blokowi Kadziewicza. Tym bardziej, że szkoleniowiec po dwóch piłkach ponownie posadził Jakuba Bednaruka na ławkę."

czyli Bednaruk wszedł na dwie piłki!!!

• 0 0

• hehehe

dobre, szanowny autorze: "Przy 21:22 trener Kasza wymienił rozgrywających,...", chcieliśmy zauważyć, że trener nie wymieniał rozgrywających, na boisku pozostał zarówno Łukasz jak i Jakub, który wszedł na zagrywkę bodajże za Wojtka Serafina, proszę o uwagę podczas meczu. Pozdrawiamy:-)