Trefl Sopot - Anwil Włocławek 82:89. Koszykarze przespali początek meczu

dak.
11 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Angelo Warner (z piłką) zadebiutował w Treflu Gdańsk. Mimo że zaliczył 7 asyst, nie wystarczyło to, aby odnieść zwycięstwo nad Anwilem Włocławek. Angelo Warner (z piłką) zadebiutował w Treflu Gdańsk. Mimo że zaliczył 7 asyst, nie wystarczyło to, aby odnieść zwycięstwo nad Anwilem Włocławek.

Trefl Sopot przegrał w Ergo Arenie z Anwilem Włocławek 82:89 (20:34, 19:20, 20:17, 23:18) w 25. kolejce Energa Basket Ligi. Gospodarze ewidentnie przespali początek spotkania. Co prawda w czwartej kwarcie doskoczyli na 6 punktów, ale przyjezdni nie pozwolili na nic więcej. W zespole Marcina Stefańskiego zadebiutował Angelo Warner, a po kontuzji wrócił Darious Moten.

King Szczecin - Asseco Arka Gdynia 78:85. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Franke 25 (6x3), Sharma 14, Kolenda 11 (2x3), Leończyk 5, Warner 2 (7 as.) oraz Davis 13 (2x3), Moten 8 (1x3), Szlachetka 3, Gruszecki 1

ANWIL: Dimec 16 (6 zb.), Petrasek 14, Mathews 14 (1x3), Łączyński 13 (3x3, 6 zb.), Bell 7 (1x3, 6 zb.) oraz Bojanowski 9, Dykes 8, Nowakowski 5 (1x3), Kowalczyk 3 (1x3), Frąckiewicz, Woroniecki

Zarówno Trefl Sopot, jak i Anwil Włocławek do piątkowego spotkania podchodziły podrażnione porażkami w ostatnich meczach. Żółto-czarni mają już mały margines błędów, bo wciąż są poza pierwszą "8" premiowaną grą w fazie play-off. Pomóc mieli: debiutujący Angelo Warner oraz wracający po kontuzji Darious Moten. Pierwszy zdobył 2 punkty (1/5 z gry) i rozdał 7 asyst przy 27 minutach gry, a drugi 8 "oczek" (3/7) w trakcie 18 minut.

Jak i dlaczego Angelo Warner uciekał z Białorusi? Przeczytaj wywiad z nowym koszykarzem Trefla Sopot

Jednak to przyjezdni zaczęli dyktować warunki meczu. Gospodarze na dużo pozwalali w obronie od samego początku. Dość powiedzieć, że "Rottweilery" w pierwszej kwarcie tylko raz nie trafiły do kosza. Zakończyły ją z 34 punktami na koncie, samemu tracąc 20. Podopieczni Marcina Stefańskiego musieli podkręcić tempo, ale przed przerwą doskoczyli co najwyższej 13 "oczek". Mimo to po drugiej partii miejscowi przegrywali 39:54.

Przerwa na niewiele się zdała w przypadku gospodarzy. Goście zaczęli trzecią kwartę od serii 8:0. Rywale zdołali zmniejszyć stratę do 10 punktów, ale Anwil miał to spotkanie pod kontrolą. Nawet jeśli w decydującej partii w ostatnich sekundach Trefl zdołał jeszcze doskoczyć na 6 punktów. Ostatecznie przegrał 82:89.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 89:102. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Najlepiej w ekipie z Sopotu zaprezentował się Yannick Franke, zdobywca 25 "oczek" (8/11 z gry, 6/8 z dystansu). Mocno forsowany był Michał Kolenda, który na parkiecie spędził ponad 31 minut, w trakcie których rzucił 11 punktów. Jednak jego skuteczność nie powaliła bo wykorzystał tylko 4 z 14 prób z gry. Natomiast w zespole rywali nie był widoczny jeden lider, bo głównym zdobyczami podzieliło się czterech graczy.

W całym meczu sopocianie rzucali z 47 proc. skutecznością (27/57 z gry). Lepiej od rywali wyglądali za łukiem, gdzie trafili 11 z 28 prób za "trzy". Jednak przegrali walkę pod tablicami (26 do 37 w zbiórkach). Ponadto nie wykorzystali 16 strat gości.

Wyniki 25 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 82:89 (20:34, 19:20, 20:17, 23:18)
  • King Szczecin - ASSECO ARKA GDYNIA 78:85 (23:11, 17:17, 15:18, 17:26, d. 6:13)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 106:64 (23:21, 28:16, 29:11, 26:16)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 78:81 (16:22, 23:20, 13:30, 26:19)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - HydroTruck Radom 79:78 (21:21, 18:17, 20:20, 20:20)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 94:75 (27:22, 24:23, 26:17, 17:13)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Twarde Pierniki Toruń 70:81 (23:21, 17:21, 14:29, 16:10)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - GTK Gliwice 78:77 (22:23, 20:20, 24:14, 12:20)