Trefl Sopot - CSM CSU Oradea 73:83. Koszykarze nie awansują w FIBA Europe Cup

sez
5 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarze Trefla Sopot przegrali, więc w ostatniej kolejce FIBA Europe Cup zagrają o pietruszkę. Koszykarze Trefla Sopot przegrali, więc w ostatniej kolejce FIBA Europe Cup zagrają o pietruszkę.

Trefl Sopot przegrał w Ergo Arenie z zespołem CSM CSU Oradea 73:83 (16:17, 19:18, 23:25, 15:23) w zaległym meczu 3. kolejki fazy grupowej drugiego etapu FIBA Europe Cup. Koszykarze z Trójmiasta zanotowali czwartą porażkę. Na ich koncie jest tylko jedno zwycięstwo, więc, nie mają już szans na wyjście z grupy. 9 lutego zmierzą się z rumuńską drużyną na wyjeździe. Będzie to dla nich mecz o pietruszkę.

TREFL: Young 22, Sharma 17 (1x3, 7 zb.), Franke 15 (2x3, 7 zb.), Kolenda 9 (2x3), Gruszecki 8 (2x3, 4 as.) oraz Davis 2, Ziółkowski 0, Klawa 0

Oradea: Richard 16 (2x3, 5 as.), Bickauskis 10 (3x3 8 zb.), Holt 8 (2x3), Gavrilovic 8 (1x3, 7 zb.), Green 6 oraz Markovic 20 (4x3, 6 as.), Ogden 12, Nicolescu 3 (1x3)

Co jeszcze ciekawego w trójmiejskiej koszykówce?

Zaległości odrobione. Trefl Sopot miał zmierzyć się w Ergo Arenie z CSM CSU Oradea 12 stycznia, ale na przeszkodzie stanęły zakażenia koronawirusem. Po powrocie do gry podopieczni Marcina Stefańskiego grają tylko w FIBA Europe Cup, w Energa Basket Lidze ostatni raz zagrali 9 stycznia (przed wstrzymaniem treningów). Rozgrywki europejskie dla sopocian są wybawieniem, dzięki częstej grze mogą złapać odpowiedni rytm przed decydującymi kolejkami EBL.

Żółto-czarnych interesowała tylko pełna pula. Nie było już miejsca na wpadkę, ponieważ porażka przekreśliłaby ich szanse na wyjście z grupy. Koszykarze Trefla wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Po celnym rzucie za dwa Brandona Younga, wykorzystanych wolnych przez Josha Sharmę i skutecznej próbie Michała Kolendy z dystansu zrobiło się 7:0. Nagle drużynę z Trójmiasta dopadła trzyminutowa nieskuteczność, z czego skorzystali przyjezdni (9:8). Po kolejnej trójce Kolendy sopocianie lekko odskoczyli (14:8).

Trefl Sopot - Benfica Lizbona 67:76 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Tabela grupy K FIBA Europe Cup
kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, pkt

1. Sporting Lizbona 3 1 308:282 7
2. Benfica Lizbona 2 3 357:343 7
3. CSM Oradea 3 1 291:300 7
4. TREFL SOPOT 1 4 354:385 6

Gdy na ponad dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty do kosza trafił Young (16:12), niewielu spodziewało się, że Trefl skończył już celnie rzucać. A jednak tak się stało. To przyjezdni schodzili na krótką przerwę po 10 minutach z prowadzeniem (17:16). W zespole gospodarzy punktowali tylko Young, Kolenda oraz Sharma. Podczas drugiej i trzeciej odsłony do tego tercetu dołączyli w szczególności Yannick FrankeKarol Gruszecki. Spotkanie było bardzo wyrównane, zespoły wymieniały się prowadzeniem.

Poprawiona została ofensywa. W trzeciej kwarcie padło aż 48 punktów. CSM Oradea zdobył 25, a Trefl 23, dlatego zaliczka Rumunów wynosiła 2 punkty (58:60). Po wznowieniu rywalizacji zespoły popisały się kilkoma znakomitymi akcjami (63:66). Trener Stefański nie chciał, żeby przeciwnicy jeszcze bardziej się rozkręcili i poprosił o czas. Przerwa jednak nie wytrąciła przyjezdnych z rytmu. Dość szybko uciekli sopocianom rozstrzygając losy meczu. Porażka 73:83 przesądziła, że Trefl nie wyjdzie z grupy. W pięciu spotkaniach wygrali tylko raz.

Sopocianie wyraźnie w końcówce opadli z sił. W całym meczu wystąpiło tylko 8 zawodników.

Sporting Lizbona - Trefl Sopot 76:63 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Wyniki 22 kolejki

• TREFL SOPOT - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. (przełożony na 17.03)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard (przełożony na 29.03)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 83:77 (19:21, 21:18, 23:19, 20:19)
  • Legia Warszawa - Enea Zastal BC Zielona Góra 79:85 (20:28, 20:14, 19:13, 16:20, d: 4:10)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 85:74 (23:21, 18:17, 23:16, 21:20)
  • GTK Gliwice - HydroTruck Radom 86:82 (25:21, 26:15, 17:18, 18:28)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 80:94 (22:16, 20:25, 18:26, 20:27)