Trefl Sopot - Ironi Ness Ziona 92:100. Koszykarze zasypani "trójkami" i z kontuzją

dak.
1 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (5)

Trefl Sopot zaliczył drugą porażkę w europejskich pucharach w tym sezonie. Trefl Sopot zaliczył drugą porażkę w europejskich pucharach w tym sezonie.

Trefl Sopot przegrał w Ergo Arenie z izraelskim Ironi Ness Ziona 92:100 (27:31, 27:28, 25:18, 13:23) w swoim drugim meczu w ENBL. To druga porażka żółto-czarnych w tych rozgrywkach. Polegli na własne życzenie, bo w czwartej kwarcie pierwsze punkty zdobyli dopiero po ponad 4 minutach. Nie wykorzystali okazji i to zemściło się w końcówce. W całym spotkaniu rywale rzucili aż 17 "trójek". Spotkanie z kontuzją zakończył Wesley Gordon, który do szatni schodził z bólem kolana. Kolejny pojedynek sopocianie zagrają w niedzielę. O 13:30, w hali 100-lecia, podejmą Rawlplug Sokół Łańcut.

Suzuki Arka Gdynia - Zastal Enea BC Zielona Góra 78:90. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Nevels 25 (4x3, 6 zb., 8 as.), Kolenda 21 (3x3), Freimanis 9 (1x3), Gordon 6, Wells 4 oraz Watson 10 (1x3), Radić 8, Zyskowski 6, Kulikowski 3 (1x3), Pluta

Ironi: Cooper 20 (6x3, 11 as.), Harrell 20, Bey 17 (3x3), Buchanan 13 (1x3), Meyinsse 11 oraz Williams 14 (3x3), Aharoni 3, Levinson 2

W pierwszym domowym meczu Trefla w ENBL w tym sezonie spodziewaliśmy się szybkiej gry i taką dostaliśmy. Jednak lepiej w to spotkanie weszli goście z Izraela, rozpoczynając od 7-punktowej serii. To pozwoliło im zachowywać korzystny wynik, ale gospodarze zdołali odrobić straty i doskoczyć na 15:16. Następnie dążyli do objęcia przewagi, ale w pierwszej kwarcie ta sztuka jeszcze się nie udała.

Wielki dzień dla trójmiejskiej koszykówki. Przeczytaj zapowiedź czwartkowych meczów

Podopieczni Żana Tabaka zaatakowali też w drugiej partii, ale goście trzymali rękę na pulsie. Znów odskakiwali na 8 "oczek", ale miejscowi nie dawali za wygraną. Jednak dopiero po przerwie dopięli swego. Widocznie rozmowa motywacyjna w szatni poskutkowała, bo raptem po niespełna 3 minutach prowadzili już 60:59.

Kolejne minuty upływały pod znakiem wymiany ciosów, ale to Trefl kontrolował grę i radził sobie znacznie lepiej niż w pierwszej połowie. Niestety nie utrzymał równego tempa do końca trzeciej partii. Rywale zdołali wyrównać, ale dzięki trafieniu Garretta Nevelsa, miejscowi wygrywali różnicą 2 punktów po trzech kwartach.

Czwarta kwarta z pewnością nie poszła po ich myśli. Na pierwsze punkty Trefla musieliśmy czekać blisko 5 minut. Na szczęście rywal wcale nie był lepszy, bo mieliśmy wtedy remis, ale tego nie można powiedzieć już o końcówce. W tej nie wszystkie rzuty sopocian chciały wpadać, a to z kolei przeciwnik już wykorzystał. Na niespełna minutę przed końcem wygrywał już 10 punktami i tego już nie dało się odrobić.

King Szczecin - Trefl Sopot 81:77. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Koszykarze z Izraela rzucili w całym meczu rzucili aż 17 "trójek". To właśnie pogrążyło żółto-czarnych. Na pewno nie pomogła też kontuzja Wesleya Gordona, który opuścił boisko w drugiej kwarcie z bólem kolana. Nie był sam w stanie iść do szatni. Dokładniejsze dane na temat jego zdrowia będą znane po wykonaniu piątkowych badań.

• (1)

Co oni rzucali za 3 to ja nie mam pytań, każde miejsce w każdej chwili wszystko wpadało.

Kolejny mecz pokazuje ze Bez Nevelsa nie ma Trefla - Kozak chłop

• 9 0

• ale padaka

1. Gdzie była obrona w pierwszej połowie?
      2. Co z Gordonem?

• 0 3

• Sparing bez obrony

Widać że Tabak traktuje te rozgrywki jako wartościowe sparingi i nic więcej

• 6 0

• Graliśmy tak (1)

jakby nam nie zależało nad wygraniem. Duży niepokój co z Gordonem. Takiej postawy Freimanisa i Zyzia obawiałem się przed sezonem że jak nie będzie szkło nie będzie zaangażowania i powrotu do obrony. Atkins z meczu ma mecz z malejąca liczbą minut traci pewność siebie. Zastanawia incydentalne wykorzystanie Pluty.
    Jedynie zadowoleni to chyba polscy sędziowie, którzy sobie pogwizdali dowoli co chcieli. Rzuty za trzy goście albo maja obcykane (gdzie scauting) albo mieli święto konia.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 28 kolejki

• KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Dziki Warszawa 69:94 (19:21, 17:26, 16:24, 17:23)
  • Tauron GTK Gliwice - TREFL SOPOT 79:80 (21:22, 18:19, 19:18, 21:21)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Icon Sea Czarni Słupsk 89:80 (26:21, 22:18, 25:17, 16:24)
  • Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 110:108 (36:27, 22:37, 26:17, 26:27)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 100:90 (20:22, 24:22, 26:22, 30:24)
  • Śląsk Wrocław - Arriva Polski Cukier Toruń 78:69 (21:17, 20:22, 18:20, 19:10)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 84:85 (15:26, 25:16, 12:22, 32:21)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 89:87 (18:14, 23:24, 12:27, 21:19, d: 15:13)