Trefl Sopot - King Szczecin 90:77. Udana inauguracja koszykarzy

28 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Trener Marcin Stefański i koszykarze Trefla Sopot mają powody do zadowolenia po inauguracji sezonu w Energa Basket Lidze. Trener Marcin Stefański i koszykarze Trefla Sopot mają powody do zadowolenia po inauguracji sezonu w Energa Basket Lidze.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali King Szczecin 90:77 (19:19, 28:17, 27:17, 16:24) Kluczem do wygranej w Ergo Arenie na inaugurację Energa Basket Ligi była równa forma graczy Marcina Stefańskiego. Aż sześciu z nich zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowej.

PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 65:76 - relacja oraz możliwość wystawiania ocen koszykarzom i trenerowi

TREFL: Ayers 16 pkt (4x3), Medlock 16 (2x3, 8 as.), Foulland 13, M.Kolenda 10 (1x3), Leończyk 10 oraz Ł.Kolenda 14 (2x3, 5 zb.), Roberson 6, Kowalenko 5 (1x3, 5 zb.), Kurpisz 0, Kulikowski 0, Kamiński 0, Rompa 0

KING: Ware 18 ( 6 as.), Melvin 16 (1x3), Kikowski 11 (3x3), Łapeta 5 (7 zb.), Davis 5 (1x3) oraz Bartosz 7, Wilczek 6, Mccauley 4, Kucharek 3 (1x3), Mustapić 2

Inauguracja sezonu w Ergo Arenie rozpoczęła się dość efektownie. Wsadem do kosza z kibicami żółto-czarnych przywitał się Nana Foulland, a w niespełna 3 minuty padły trzy celne "trójki". Po rzucie Pawła Kikowskiego King odskoczył na 11:7, ale 4 pkt z rzędu zdobył Paweł Leończyk i doprowadził do remisu.

Na prowadzenie 19:15 wyprowadzili Trefla Cameron AyersWitalij Kowalenko, ale ostatnie 90 sekund pierwszej kwarty należało do gości. W niej szczecinianie doprowadzili do wyrównania, a później zdołali odbić prowadzenie.

Nie na długo. Sopocianie rozkręcali się powoli, ale sygnał do przejęcia inicjatywy dał Łukasz Kolenda, który zdobył 7 pkt w odstępie niespełna 3 min. Zza łuku trafił skuteczny Ayers (35:32), Foulland wykorzystał zagranie alley oop, a Łukasz Kolenda trafił kolejną "tróję".

PaweŁ Leończyk: Możemy wygrać z każdym. Przeczytaj wywiad z koszykarzem Trefla Sopot

Dzięki serii 9:0 podopieczni Marcina Stefańskiego zbudowali bezpieczną przewagę i na przerwę zeszli prowadząc 47:36 po trafieniu Ayersa zza łuku w ostatniej sekundzie drugiej kwarty.

Kolejną partię serią 5 pkt z rzędu otworzył Michał Kolenda, a kolejne 2 dorzucił Foulland i było "pozamiatane". 90 sekund po rozpoczęciu trzeciej kwarty Trefl prowadził już 54:36. Sopocianie dorzucili kilka trafień zza łuku, a w pewnym momencie ich przewaga wyniosła 25 pkt.

W ostatniej partii podopieczny trenera Stefańskiego spuścili z tonu, ale goście nie mieli szans, aby zbliżyć się choćby do remisu i dogrywki. W Treflu aż sześciu zawodników skończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, a żółtoczarni wykorzystali aż 10 z 21 prób za 3 pkt. Goście grali lepiej pod tablicami (35:28 w zbiórkach), ale przy skuteczności sopocian nie miało to znaczenia.

Wyniki 1 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - TREFL SOPOT 87:66 (28:22, 12:15, 16:19, 31:10).
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:78 (18:21, 18:20, 22:20, 14:17)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 80:97 (23:18, 21:24, 14:23, 22:32)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 79:81 (12:23, 21:21, 24:14, 22:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 98:94 (24:17, 25:27, 23:25, 26:25)
  • HydroTruck Radom - Start Lublin 66:77 (21:25, 21:19, 13:13, 11:20)
  • poniedziałek
  • Polpharma Starogard Gd. - PGE Spójnia Stargard
  • wtorek
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek

Opinie (10) 1 zablokowana

• Trefl Sopot!

Brawo Panowie,dobry mecz i to się chwali!