Trefl Sopot. Koszykarze wciąż niepokonani. Wygrali turniej w Słupsku

Josh Sharma zaliczył nieoficjalny debiut w Treflu Sopot i pomógł wygrać turniej w Słupsku. Koszykarze żółto-czarnych pozostają niepokonani w meczach sparingowych. fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Trefl Sopot wygrał turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Koszykarze Marcina Stefańskiego pokonali Spójnię Stargard 93:63 (22:16, 26:10, 18:28, 25:9) a następnie wygrali z Czarnymi Słupsk 75:62 (27:17, 18:16, 14:19, 16:10). Udanie zadebiutował Josh Sharma, który w dwóch meczach zdobył 27 pkt, najwięcej w zespole. Po sześciu sparingach żółto-czarni pozostają niepokonani.

Przerwany sparing i porażka Asseco Arki Gdynia

Aktualizacja, 22 sierpnia, godz. 19:38

Trefl Sopot - Czarni Słupsk 75:62 (27:17, 18:16, 14:19, 16:10)
TREFL: Sharma 15 (8 zb.), Franke 10, Moten 10, Young 9 (8 as.), Kolenda 5 oraz Gruszecki 9, Leończyk 8, Szlachetka 5, Ziółkowski 4, Davis 0, Łałak 0, Klawa 0

Trefl Sopot poszedł za ciosem i pokonał Czarnych Słupsk wygrywając turniej O Puchar Prezydenta Miasta. Tym razem zwycięstwo nie było aż tak okazałe jak to nad Spójnią, ale żółto-czarni podtrzymali miano niepokonanych tego lata.

Jeszcze lepiej niż sparingowym debiucie spisał się Josh Sharma, który przy skuteczności rzutowej z gry 7/9 zdobył 15 pkt a do tego otarł się o double-double notując 8 zebranych piłek.

Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty Trefl zaliczył serię 12 pkt z rzędu, ale podobnie jak w sobotę, przyszło rozluźnienie w trzeciej części gry. W niej Czarni uzyskali 10-punktową serię, ale i tka nie zdołali dogonić sopocian.

Czarni okazję do rewanżu będą mieli 26 sierpnia. Trefl ponownie przyjedzie do Słupska na sparing. Sopociane zakończa mecze testowe trzy dni później spotkaniem z Astorią Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się w Ergo Arenie lub hali 100-lecia Sopotu.

Trefl Sopot - sparingi lato 2021

Bilans: 6 zwycięstw, 0 porażek, punkty: 486:424

Trefl Sopot - Spójnia Stargard 93:63 (22:16, 26:10, 18:28, 25:9)
TREFL: Kolenda 14 pkt, Leończyk 11, Young 9, Franke 9, Davis 4 (7 zb.) oraz Gruszecki 15, Sharma 12, Moten 7, Ziółkowski 7, Szlachetka 5, Łałak 0

Trefl Sopot idzie jak przysłowiowa burza przez okres przygotowawczy do startu Energa Basket Ligi. Podopieczni Marcina Stefańskiego wygrali piąty kolejny sparing i wciąż pozostają bez porażki tego lata.

Trefl Sopot poznał rywali w Europe Cup

Żółto-czarni w hali Gryfia wygrali półfinałowy mecz turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. pokonali Spójnię Stargard 93:63 (22:16, 26:10, 18:28, 25:9) a udany debiut, choć oczywiście nieoficjalny, zaliczył amerykański środkowy Josh Sharma, zdobywca 12 pkt w 20 minut.

- Josh nie jest z nami długo, bo raptem od wtorku. Próbują go chłopaki uruchomić w ataku, jest dobrym protektorem obręczy i fajnie to wygląda - przyznaje trener Marcin Stefański

Trefl Sopot w komplecie. Karnety na sezon 2021/22

Trefl pomimo rozluźnienia w trzeciej kwarcie, pewnie pokonał Spójnię, która w ostatniej partii rzuciła zaledwie 9 pkt. Z dobrej strony pokazała się młodzież. 7 pkt zdobył 19-letni Daniel Ziółkowski a rok młodszy Hubert Łałak, choć zagrał tylko 3 minuty, zdołał popisać się efektownym podaniem przy zagraniu alley-oop.

- Każdy zagrał po równo i na pewno mecz wypadł na plus, ale przed nami wciąż dużo pracy. Zwycięstwa cieszą, bo lepiej wygrywać niż przegrywać, nawet jeśli to tylko sparingi. Nie możemy jednak dać się uśpić, bo wciąż są elementy do poprawy. Choćby w trzeciej kwarcie mogliśmy lepiej zagrać w obronie. Cieszę się, że każdy dostał okazję sprawdzenia się - dodaje Stefański.
W niedzielę 22 sierpnia o godz. 17 Trefl zagra w finale przeciwko Czarnym Słupsk. Beniaminek EBL w drugim półfinale pokonał King Wilki Szczecin 83:73.