Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 72:66. Koronawirus w Asseco Arka Gdynia

12 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Nuni Omot zdobył dla Trefla 20 pkt, trafiając głównie w pierwszej części meczu, w której sopocianie mieli zdecydowaną przewagę. Nuni Omot zdobył dla Trefla 20 pkt, trafiając głównie w pierwszej części meczu, w której sopocianie mieli zdecydowaną przewagę.

Trefl Sopot pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 72:66 (24:16, 17:14, 14:20, 17:16) w 28. kolejce Energa Basket Ligi. Choć gospodarze prowadzili już różnicą 18 pkt, nie uniknęli nerwowej, ale zwycięskiej końcówki. W piątek mieli zagrać też koszykarze Asseco Arki Gdynia, lecz w ich zespole wykryto przypadki koronawirusa. Spotkanie z PGE Spójnią Stargard zostało przełożone na 19 marca.

TREFL: Omot 20 pkt (1x3), Radicević 15 (5 as.), Gruszecki 9 (3x3), Leończyk 3, Moten 3 oraz M.Kolenda 10 (1x3), Olejniczak 5 (9 zb.), Ł.Kolenda 4, Palukenas 3, Kowalenko 0, Pułkotycki 0, Klawa 0

MKS: Mazurczak 15 (8 as.), Rhett 14, Nowakowski 12 (2x3, 10 zb.), Wilson 10, Piechowicz 2 oraz Kroczak 5, Motylewski 4, Mijović 4

Dla koszykarzy Trefla Sopot piątkowy mecz miał być krokiem w stronę zapewnienia sobie miejsca w pierwszej czwórce przed fazą play-off Energa Basket Ligi. Podopieczni Marcina Stefańskiego zaczęli kiepsko, bo po 4 minutach gry przegrywali 0:6.

Za 3 pkt trafili jednak kolejno Nikola Radicević, Nuni OmotKarol Gruszecki. Radivević następnie popisał się udaną akcją 2 plus 1 i żółto-czarni odbili prowadzenie (12:11). Na początku drugiej kwarty sopocianie odskoczyli na 30:20.

Trefl Sopot i Asseco Arka Gdynia powalczą o poprawę sytuacji przed końcem sezonu

W trzeciej kwarcie prowadzenie Trefla wynosiło nawet 18 pkt po trójce Michała Kolendy (48:30). Goście zaczęli jednak odrabiać straty i spora w tym zasługa Michała Nowakowskiego, który tuż przed końcem partii trafił dwie trójki z rzędu. Przewaga Trefla przed ostatnią kwarta stopniała zaledwie do 55:50.

O ile w pierwszej połowie meczu dorobek punktowy Trefla zasilał przede wszystkim Omot, później został odcięty od rzutów. W końcówce spotkania ciężar zdobywania kolejnych trafień wzięli na siebie inni koszykarze. Nie wyszło to zbyt dobrze. Wprawdzie dwa razy zza łuku trafił w ostatniej kwarcie Gruszecki i gospodarze znów odskoczyli na 63:53, ale przez kolejnych 5 minut nie trafili do kosza ani razu.

MKS doskoczył na 59:63 po tym jak 6 pkt z rzędu zdobył Elijah Wilson. Niemoc sopocian przełamał Radicević, ale nie poszły za tym kolejne trafienia. Dwa razy zapunktował Malcolm Rhett i było już tylko 65:63 dla Trefla.

W odpowiedzi tylko jeden rzut wolny trafił Darious Moten i gdy robiło się naprawdę gorąco, w kluczowym momencie blokiem popisał się Olejniczak a kontrę skończył Radicević (68:63). W następnej akcji przechwyt zaliczył Gruszecki i kolejne punkty zdobył Serb. Spod kosza trafił jeszcze Moten i sopocianie po pewnych turbulencjach, przyklepali zwycięstwo.

W piątek zagrać mieli także koszykarze Asseco Arki Gdynia. Wyjazdowe spotkanie z PGE Spójnią Stargard zostało jednak przełożone ze względu na przypadki koronawirusa w gdyńskim zespole.

"Informujemy, że w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem w naszej drużynie dzisiejszy mecz wyjazdowy z PGE Spójnią Stargard nie dojdzie do skutku. Klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury sanitarne.

Nowym terminem rozegrania spotkania jest przyszły piątek, 19 marca. Zawodnicy, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, zostali odizolowani zgodnie z panującymi zasadami" - poinformowała Asseco Arka.

16 Polpharma Starogard Gdański 28 5 23 2363:2614 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-15

Wyniki 28 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 72:66 (24:16, 17:14, 14:20, 17:16)
  • PGE Spójnia Stargard - ASSECO ARKA GDYNIA (przełożony na 19 marca ze względu na przypadki koronawirusa w zespole gości)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 110:89 (18:20, 21:25, 36:14, 35:30)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 67:69 (13:18, 17:7, 17:22, 20:22)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 88:109 (24:34, 24:19, 18:35, 22:21)
  • HydroTruck Radom - Anwil Włocławek 70:64 (21:19, 22:13, 13:13, 14:19)
  • King Szczecin - GTK Gliwice 100:70 (34:20, 17:23, 27:11, 22:16)
  • Polski Cukier Toruń - Pszczółka Start Lublin 104:98 (29:19, 34:26, 10:27, 31:26)