Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 68:64. Udany finisz koszykarzy

18 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Kibice Trefla Sopot stracili sporo nerwów podczas meczu z PGE Spójnią Stargard, ale ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa miejscowych koszykarzy. Kibice Trefla Sopot stracili sporo nerwów podczas meczu z PGE Spójnią Stargard, ale ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa miejscowych koszykarzy.

Trefl Sopot po zaciętym boju pokonał drużynę PGE Spójnia Stargard 68:64 (14:22, 13:16, 23:12, 18:14) w 4. kolejce Energa Basket Ligi. W trakcie chwilowego powrotu koszykarzy do hali 100-lecia, na czas zajętości Ergo Areny nie brakowało emocji i walki, ale oba zespoły były na bakier ze skutecznością. Podopieczni Marcina Stefańskiego po kiepskiej pierwszej połowie, udanie finiszowali, gdyż na niespełna 2 minuty przed końcem gry prowadzili jeszcze goście.

TREFL: Foulland 17 (17 zb.), Leończyk 16 (7 zb.), M.Kolenda 13 (2x3), Ayers 10 (2x3), Medlock 7 (10 as.) oraz Kowalenko 3 (1x3), Ł.Kolenda 2, Kurpisz, Kamiński

PGE SPÓJNIA: Kostrzewski 16 (1x3, 9 zb.), Cowels 12 (2x4, 5 zb.), Gintvainis 5 (1x3, 5 as.), Tuoyo 4, Pamuła 3 (1x3) oraz Śnieg 12, Młynarski 8 (1x3), Olisemeka 4 (8 zb.), Bochno, Brenk

Michał Kolenda: W hali 100-lecia mocniej czujemy wsparcie kibiców

Już w 16. sekundzie sopockiej publiczności przypomniał się Mateusz Kostrzewski. Skrzydłowy w krajowej elicie debiutował w sezonie 2007/08 w ówczesnej drużynie Prokom Trefl. W piątkowy wieczór to 30-latek otworzył wynik spotkania po rzutach wolnych, w dobrze mu znanej hali 100-lecia.

Również z wolnych pierwsze pięć punktów na swoje konto zapisali gospodarze. Gdy w 4. minucie po próbie Carlosa Medlocka prowadzili 5:4, niewiele wskazywało na załamanie, które wkrótce nastąpiło.

PGE Spójnia zaczęła uzyskiwać coraz większą przewagę od 7. minuty, zaczynając od 13:12. Na przerwę zeszła z 11 punktami w zapasie (38:27).

Najwyraźniej w szatni sopoccy koszykarze usłyszeli mocną reprymendę od trenera Marcina Stefańskiego. Po powrocie do gry, wzmocnili przede wszystkim defensywę. W 3. kwarcie pozwolili rywalom na zdobycie tylko 12 punktów.

Trefl dogonił remis w 29. minucie po wolnych Michała Kolendy, a 21 sekund później Paweł Leończyk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 50:48. Wynik trzeciej kwarty, podobnie zresztą jak drugiej ustalił koszykarz znany również z występów w Trójmieście - Tomasz Śnieg.

Ostatnią część gry rzutem za trzy otworzył M.Kolenda. Jednak tym samym odpowiedział Jokubas Gintvainis i na 5. minut przed końcem znów był korzystny wynik dla przyjezdnych (58:55).

Każdy punkt nabierał wagi złota, gdyż tego dnia skuteczność nie była mocną stroną ani jednych ani drugich. Nerwy dawały o sobie coraz mocniej znać. Żółto-czarni nawet przy wolnych mieli kłopoty, notując skuteczność 71 procent. Byli jednak w grze o zwycięstwo do końca, gdyż mieli przewagę na tablicach i po niecelnych rzutach mogli ponawiać częściej akcje od rywali. Z tzw. drugiej szansy zdobyli 6 punktów, gdy Spójnia żadnego.

W zbiórkach brylował Nana Foulland. Amerykański center Trefla zebrał aż 17 piłek, w tym 4 na atakowanej tablicy. Mecz zakończył z double-double, gdyż dwucyfrowy wynik osiągnął także w zdobyczach punktowych.

Spójnia prowadziła jeszcze na 101 sekund przed ostatnią syreną. Na więcej nie pozwolili jej: Foulland i Cameron Ayers, którzy odbili wynik na 66:64, ale już na korzyść żółto-czarnych.

Kamil Piechucki, szkoleniowiec ze Stargardu, wziął jeszcze czas, ale nic nie wskórał, gdyż Kacper Młynarski zgubił piłkę, a potem jeszcze niecelnie rzucali: Śnieg i Justin Tuoyo .

Natomiast na 3 sekundy przed końcem wynik ustalił Leończyk, któremu nie zadrżała ręka przy rzutach wolnych.

Wyniki 4 kolejki

• Śląsk Wrocław - ASSECO ARKA GDYNIA 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)
  • TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 68:64 (14:22, 13:16, 23:12, 18:14)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 103:64 (21:16, 30:18, 23:10, 29:20)
  • King Szczecin - Start Lublin 90:81 (28:23, 25:22, 16:14, 21:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 103:106 (20:29, 28:21, 30:26, 25:30)
  • Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)

Opinie (10)

• Nie pierwszy raz ... (1)

po raz kolejny mieliśmy okazję oglądać katastrofalne Zapolski show w Sopocie.

• 3 4

• Nie oglądaj!

• 3 3

• Sukces cieszy.Wydaje się,że Trefl nie ma zespołu na pierwszą ósemkę.

• 2 10

• Musisz popracować nad dokładnością rzutowania

• 1 1

• Znowu było ciężko

Drugie wyszarpane zwycięstwo, które może jeszcze bardziej zahartować drużynę. We Włocławku raczej wygranej nie będzie, ale w następnych meczach będzie można dorzucić coś do dorobku.

• 13 0

• Przydałoby się Witka trochę ogarnąć

Ciągle spóźniony w obronie a w ataku pomimo wzrostu i warunków uparł się być strzelcem z obwodu chociaż na razie w tym sezonie ma 14% skuteczności.

• 6 0

• Końcówka ...

... tam gdzie zwykle / Uff ale nerwówka =\

• 7 1

• Nie sztuka wygrać, kiedy wszystko się udaje.

Sztuką wygrać, gdy idzie jak po grudzie.
    A sędziowie ze wstydu powininni pozostawić po sobie jedynie kupkę popiołu.

• 25 0

• Brawo Trefl! Gonili wynik non stop i dogonili a Nana Foulland rewelacja ligi jak do tej pory!