Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gd. 110:76. Koszykarze zmieniają halę

dak.
24 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 18:00 (25 września 2020)

Koszykarze Trefla Sopot zagrali koncertowo w derbach Pomorza. Szansę gry otrzymali wszyscy z kadry meczowej i tylko dwóch zawodników nie zdobyło punktów. Koszykarze Trefla Sopot zagrali koncertowo w derbach Pomorza. Szansę gry otrzymali wszyscy z kadry meczowej i tylko dwóch zawodników nie zdobyło punktów.

Trefl Sopot pokonał Polpharmę Starogard Gdański 110:76 (29:16, 25:17, 29:24, 27:19) w koszykarskich derbach Pomorza w Ergo Arenie. Podopieczni Marcina Stefańskiego jako pierwsi w tym sezonie w Energa Basket Lidze przekroczyli próg stu punktów. Klub poinformował, że dwa najbliższe mecze domowe odbędą się w Ergo Arenie, a nie jak pierwotnie planowano w hali 100-lecia. Zmiana ma związek z sytuacją epidemiologiczą i zaliczeniem Sopotu do tzw. strefy żółtej.

Aktualizacja, piątek, godz. 18

Trefl Sopot, z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, w porozumieniu z miastem Sopot oraz Ergo Areną, zdecydował o zmianie miejsca rozgrywania najbliższych dwóch spotkań Energa Basket Ligi. Mecze z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski (29 wrześni, godz. 19) oraz Pszczółką Startem Lublin (4 października, godz. 17:30), które pierwotnie miały odbyć się w hali 100-lecia, zostaną rozegrane w Ergo Arenie.

- Decyzję o zmianie miejsca rozgrywania najbliższych spotkań podjęliśmy przede wszystkim ze względu na naszych kibiców. Wprowadzenie w Sopocie tzw. "żółtej strefy" oznacza możliwość zapełnienia miejsc przeznaczonych do sprzedaży tylko w 25 proc., co znacznie ogranicza pulę biletów dla kibiców, którzy chcieliby obejrzeć żółto-czarnych w akcji w hali 100-lecia. Jak wiadomo, pojemność Ergo Areny jest zdecydowanie większa, dlatego niezwłocznie podjęliśmy rozmowy z włodarzami hali oraz miastem Sopot o zmianie miejsca rozgrywania tych meczów. Udało się nam dojść do porozumienia, dlatego najbliższe spotkanie będzie mogło śledzić na żywo ponad 2,5 tys. osób. Kibice będą mieli możliwość zakupu biletów na co czwarte miejsce, a ustalone wcześniej zasady bezpieczeństwa i dystansu społecznego - podobnie jak w trakcie rozegranych poprzednio meczów - będą skrupulatnie przestrzegane. Wszystkie osoby, którzy wybiorą się na spotkania Trefla Sopot, będą mogły czuć się bezpiecznie - mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Ergo Arena: hala na granicy dwóch stref

Sprzedaż biletów na wtorkową rywalizację z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski wystartowała 25 września o godzinie 17:00. Bilety są dostępne wyłącznie na stronie www.sercesopotu.pl.

TREFL: Olejniczak 17 (7 zb.), Leończyk 16 (7 zb.), M. Kolenda 12 (1x3), Ł. Kolenda 11 (3x3, 6 as.), Gruszecki 6 (1x3) oraz Moten 14 (2x3, 6 zb.), Haws 13, Paliukenas 8 (7 as.), Kowalenko 7 (1x3), Rompa 6, Pułkotycki 0, Ziółkowski 0

POLPHARMA: Washington 16 (2x3, 8 as.), Haney 12 (1x3), Allen 12 (2x3), Miller 11 (3x3), Olisemeka 7 oraz Walda 10 (2x3), Kowalczyk 5, Itrich 2, Chorab 1, Surmacz 0 (6 zb.), Urbański 0, Reszka 0

Koszykarze Trefla Sopot szybko musieli zapomnieć o niedzielnej porażce z Asseco Arką Gdynia, bo za chwilę czekały ich już derby Pomorza. Trener Marcin Stefański dokonał dwóch zmian w porównaniu do ostatniego meczu. W pierwszej "5" zaczęli Dominik OlejniczakKarol Gruszecki, a na ławce rezerwowych usiedli: Martynas Paliukenas oraz Darious Moten.

Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia 73:78. Relacja live, galeria foto, video, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Obie drużyny zaczęły dość spokojnie, bo przez długi czas oglądaliśmy sporo wyrównanej walki, jednak jeszcze przed końcem pierwszej kwarty gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Po niespełna ośmiu minutach zza łuku trafił Michał Kolenda, a jego śladami poszli Paweł LeończykKarol Gruszecki, po akcjach których żółto-czarni prowadzili 22:11. "Kociewskie Diabły" zaczęli popełniać proste błędy, jak chociażby ten kroków, co sprytnie wykorzystywali gospodarze, którzy po pierwszej partii prowadzili 29:16.

Podopieczni Stefańskiego szybko wyciągnęli wnioski z poprzedniego spotkania, bo tym razem postanowili "odprawić" rywala jeszcze przed przerwą. Pod koszem aktywny był Olejniczak, który zaliczył trzy akcje punktowe z rzędu (39:25). Koledzy nie pozostawali dłużni, bo po chwili zaliczyli serię 9:0 i przewaga wzrosła do 21 punktów. Ta utrzymała się już do końca pierwszej połowy, wynik 54:33 równo z syreną zapewnił Łukasz Kolenda.

Koszykarze Trefla Sopot uczą się roli faworyta

Drugą cześć spotkania efektowym alley-oopem otworzył Peter Olisemeka, ale szybko odpowiedział Leończyk. Żółto-czarni przez cały czas utrzymywali bezpieczny dystans i nie pozwalali przyjezdnym na powtórkę z niedzieli. Największa różnica wyniosła 26 punktów, a gdy po 30 minutach było 83:57, raczej nic nie wskazywało, że żółto-czarni przegrają.

Ostatnia kwarta była dziełem zniszczenia. Miejscowi zaczęli od runu 9:0 i do końca spotkania kontrolowali jego przebieg. "Setka" pękła po rzucie Witalija Kowalenko, gdy na boisku byli już młodzi koszykarze. Trener Stefański tego dnia dał pograć każdemu z kadry i tylko dwóch z nich nie zakończyło spotkania ze zdobyczą punktową.

Trefl szybko zrehabilitował się za porażkę z poprzednich derbów. Przeważał pod niemal każdym względem. Wykorzystał 45 z 78 rzutów i 8 z 19 "trójek". Był lepszy pod tablicami, bo zebrał o 12 piłek więcej, niż rywale.

Wyniki 5 kolejki

• Śląsk Wrocław - ASSECO ARKA GDYNIA 85:74 (24:10, 18:30, 20:20, 12:14, d: 11:0)
  • TREFL SOPOT - Polpharma Starogard Gd. 110:76 (29:16, 25:17, 29:24, 27:19)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 98:83 (29:18, 22:16, 17:33, 30:16) - mecz rozegrany awansem
  • Anwil Włocławek - GTK Gliwice 98:82 (31:21, 26:15, 19:17, 22:29) - mecz rozegrany awansem
  • Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 90:76 (21:13, 18:22, 24:22, 27:21)
  • PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 64:72 (20:19, 16:26, 15:16, 13:11)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin 79:74 (14:23, 19:16, 21:25, 25:10)
  • HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń 99:80 (23:12, 24:24, 26:18, 26:26)
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 84:64 (19:21, 21:16, 21:10, 23:17)
dak.

Opinie (20) 1 zablokowana

• (3)

Teraz po meczach z Anwilem i Polpharmą wytlumaczcie mi czwartą kwartę meczu z Asseco