Trefl Sopot uległ wicemistrzowi Polski

3 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Filip Dylewicz, jako jedyny z rezerwowych Trefla wniósł jakiś pozytyw do gry żółto-czarnych. To niestety nie wystarczyło na Polski Cukier Toruń, w tym Karola Gruszeckiego Filip Dylewicz, jako jedyny z rezerwowych Trefla wniósł jakiś pozytyw do gry żółto-czarnych. To niestety nie wystarczyło na Polski Cukier Toruń, w tym Karola Gruszeckiego

Trefl Sopot przegrał Polskiemu Cukrowi Toruń w Ergo Arenie 72:90 (20:18, 18:23, 21:21, 13:28). Wicemistrz Polski nie osłodził więc żółto-czarnym pierwszego meczu w 2018 roku. Serie Łukasza Wiśniewskiego oraz rzutów za trzy punkty sprawiły, że sopocianie przegrali czwarty mecz z rzędu w Polskiej Lidze Koszykówki.

TREFL: Marković 14 (2x3), Zack 14 (6 zb.), Love 14 (1x3), Karolak 7 (1x3), M. Kolenda 6 oraz Dylewicz 9, Śmigielski 5, Stefański 2, Ł. Kolenda 1, Majewski 0, Pułkotycki 0, Walda 0

Polski Cukier: Cosey 19 (3x3), Wiśniewski 16, Mbodj 12, Gruszecki 9 (3x3), Cel 7 (1x3, 11 zb.) oraz Diduszko 10, Sulima 6, Śnieg 6, Kreffl 3 (1x3), Perka 2

Sopoccy koszykarze chcieli rozpocząć 2018 rok przerywając serię trzech kolejnych porażek, które kosztowały ich stratę miejsca w pierwszej ósemce PLK. Podopiecznych Marcina Klozińskiego czekało jednak w Ergo Arenie trudne zadanie.

Nie dość, że przyszło im się mierzyć z wicemistrzem kraju, po raz kolejny musieli radzić sobie bez leczącego kontuzję Artura Mielczarka, który ma wykurować się dopiero na kolejne starcie. Do składu, po jednym meczu nieobecności, wrócił za to Marcin Stefański.

Sopocianie zaczęli od dwóch trafień: Jakuba Karolaka oraz Steve'a Zacka. Goście szybko odrobili stratę, a później, choć za trzy punkty celnie przymierzyli Nikola Marković oraz Jermaione Love, to tym samym odpowiadał Karol Gruszecki. Wokół remisu wynik oscylował już do końca kwarty, którą sopocianie wygrali ostatecznie 20:18.

Trefl trzymał się blisko wicemistrza Polski do 13. min, kiedy to kolejne punkty zdobył Marković (24:24). Później jednak pozwolił rywalom na serię 8:0, którą w 15. min. zakończył były obrońca żółto-czarnych, Łukasz Wiśniewski. Przerwał ją Filip Dylewicz i od tego momentu gospodarze zaczęli mozolne odrabianie strat. Na koniec pierwszej połowy, po dwóch celnych rzutach wolnych silnego skrzydłowego było 38:41.

Skuteczny rzut zza linii 6,75 m Karolaka doprowadził na starcie trzeciej kwarty do remisu 41:41. I choć rywale szybko odpowiedzieli trafieniami, to w 25. min. Michał Kolenda przywrócił sopocianom prowadzenie (52:51). Udało się je powiększyć po celnym rzucie wolnym Piotra Śmigielskiego w 27. min. (55:53). Niestety wówczas Trefl był po raz ostatni przed Polskim Cukrem.

Na czwartą kwartę gospodarze wychodzili ze stratą 3 pkt (59:62). Ta okazała się najgorsza w ich wykonaniu. Glenn Cosey szybko trafił za trzy punkty, a Trefl, przez pierwszych 5 min tej części gry, miał ogromne problemy ze wskazaniem piłce drogi do kosza. W tym czasie zdobył jedynie 2 pkt. I choć zespół Klozińskiego także prezentował się w tym okresie nieźle w defensywie, to przegrywał 61:69.

6 pkt z rzędu Wiśniewskiego i w 37. min. było już 75:63 dla przyjezdnych. Nadzieję na dogonienie rywala dali trafieniami Love i Zack, ale zapał Trefla, rzutami za trzy punkty, szybko zgasili Aaron Cel, Cosey oraz Gruszecki (70:84). Tym samym żółto-czarnym nie udało się przerwać serii porażek, która po starciu z Polskim Cukrem wynosi cztery.

17 Legia Warszawa 15 0 15 1092:1315 15 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2018-01-03

Wyniki 14 kolejki

• TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 72:90 (20:18, 18:23, 21:21, 13:28)
  • ASSECO GDYNIA - Miasto Szkła Krosno 87:85 (37:19, 21:22, 15:18, 14:26)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 94:83 (22:24, 31:21, 20:18, 21:20)
  • Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice 95:72 (29:19, 18:18, 26:15, 22:20)
  • AZS Koszalin - TBV Start Lublin 85:89 (22:24, 28:22, 16:23, 19:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk 82:81 (25:22, 15:33, 28:14, 14:12)
  • Rosa Radom - Legia Warszawa 94:72 (18:21, 20:12, 36:16, 20:)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:73 (9:24, 13:15, 21:18, 25:16)

• dziecko spokojnie poucz się lepiej z "pszyry" na jutro

asseco i tak będzie za treflem i tak...jedno czy cztery miejsca niewazne ale beda za

• 3 3

• Gd (4)

Trenera przerasta poziom ligi ( fatalne zmiany, brak wpływu na drużynę), kilku graczy tez (L. Kolenda za słaby fizycznie, Stefan czas ze sceny zejść - szacun za pięknie chwile, Śmigło nie przygotowany do sezonu). Niestety takie zespoły jak Toruń pokazują różnice. Powodzenia w dalszej części sezonu ale mimo iż jest center to brak obwodu skończy sie podobnie jak rok wstecz.

• 13 0

• największy problem Trefla - podejmowanie decyzji (1)

pytanie czy jest ktoś kto tym folwarkiem "zarządza"? Czy szuka się jakichkolwiek rozwiązań, bo zaraz będzie po sezonie. O sportowych aspektach tego zespołu napisano tu już praktycznie wszystko. Zawalono budowę drużyny - kto za to odpowiada? Trener, Prezes, dyr. sportowy? Postawiono na jednego rozgrywającego z problemem zdrowotnym, ale za to mamy dwie "4", które w każdym innym zespole byłyby w pierwszej piątce. Problem w tym, Marković,Dylewicz,czy Zack potrzebują sensownych podań by coś więcej zrobić - wysocy tani też nie śą. Słabiutki obwód, beznadziejna obrona, trenerzy na dorobku, którzy jak widać nie potrafią sobie poradzić z problemami. I światełka w tunelu nie widać ...

• 4 0

• Gd

Opinia w punkt

• 2 0

• Trefl

Zaraz to tylko na cheerlederki bedzie warto chodzić
      Jeszcze to składanie kartek w 3 kwarcie, gaście jeszcze światło do połowy jak gracie na Ergo w ramach oszczędności ... na następny mecz przyjdzie z 300 osób

• 8 1

• ostatnie lata pokazują, że problem Trefla to nie problem trenera

zresztą w końcówce poprzedniego sezonu i na początku obecnego wszyscy byli zadowoleni i nikt nie podważał kwalifikacji trenera wiec chyba nie w tym rzecz.
      Krótka ławka plus szpital na ławce powoduje, że gramy ostatnio praktycznie 7-8 zawodników w rotacji (reszta to epizody, które trudno uznać za znaczące dla gry). Wystarczy, że ktoś z tej 7-8 jest akurat w słabszej dyspozycji i już robi się strasznie licho.
      Nie wiem jak Śmigło jest przygotowany ale sezon już w połowie więc gdyby nawet nie trafił z przygotowaniami na początek to było dostatecznie dużo czasu żeby doprowadzić go do porządku a jego praktycznie nie ma, może w 2-3 meczach zaistniał w jakiś istotny sposób a to miało być jedno z ważniejszych ogniw zespołu w tym sezonie.

• 12 0

• O przekopie mierzei

po co tyle piszecie tych bzdur z których i tak wynika że nie bo nie. Jeśli nie domyślacie się naprawdę jakie korzyści z tego przedsięwzięcia będzie miała nie tylko społeczność okoliczna ale i całe państwo to znaczy że jesteście albo pożytecznym glupkami albo pacholkami Rosji, UE i Chin.

• 0 9

• O tym meczu można tylko powiedzieć, że gdyby Trefl wygrał to byłaby niespodzianka (1)

Ale niespodzianki nie było...
    Mamy takie a nie inne miejsce w szeregu i tyle. Trzeba walczyć z równorzędnymi drużynami i nie robić klopsów typu Gliwice, Koszalin czy Lublin. W przeciwnym wypadku 3 sezon bez playoff staje się coraz bardziej realny.

• 16 0

• 5 porażej z rzędu to się da łatwo wytłumaczyć statystycznie

Od początku grudnia Trefl rzuca średnio trochę poniżej 80 pkt na mecz ale w każdym meczu traci 80 i więcej pkt (wyjątek z Legią)

• 6 0

• Dobra dosc tego k... (1)

Nie mieli centra rok temu - narzekali - teraz maja klasowego centra ktory slynie z wykorzystywania pick and roll- jest 15 Mecz a graja srednio 1-2!!!!! Takie akcje na mecz...zamiast tego mamy wjazdy bez glowy paraolimpjczykow typu smigielski i gruz pokroju mielczarka czy stefana.....rzygac juz sie chce n-ty mecz z rzedu traca 90 pkt...nie ma po co chodzic jak dali d... z gliwicami I lublinami to teraz niech sie z taka gra jak obecna walcza z podobnymi amatorami z gdyni o 13 miejsce

• 15 2

• niestety masz rację, obrona kuleje

uparli się żeby switchować praktycznie wszystko ale wyraźnie nie nadążają a czasami z braku komunikacji zostają we dwóch przy jednym zawodniku. Może wzorem innych drużyn trener nakłoniłby ich jednak do przebijania się na zasłonach i trzymania swojego krycia. Nie wiem czy to pomoże ale obecnie te zamiany krycia są delikatnie mówiąc niezbyt skuteczne i często spóźnione.
      Piąta porażka z rzędu, trzeba coś z tym zrobić i to bardzo szybko bo następne mecze nie wróżą nic dobrego a niedługo już nie będzie czasu na odrobienie strat w tabeli.