Trefl Sopot - Rawlplug Sokół Łańcut 83:68. Zadanie wykonane. Debiut koszykarza

dak.
4 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Trefl Sopot przełamał się po dwóch porażkach. Trefl Sopot przełamał się po dwóch porażkach.

Trefl Sopot pokonał w hali 100-lecia Rawlplug Sokół Łańcut 83:68 (28:19, 24:20, 13:16, 18:13) w 10. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze opuścili loty po przerwie, ale wykonali swoje zadanie i pokonali beniaminka. Jednocześnie przełamali się po dwóch porażkach w European North Basketball League. Debiut zaliczył Jean Salumu. Belg rzucił 11 punktów.

TREFL: Radić 16 (10 zb.) Freimanis 12 (6 zb.), Nevels 11 (1x3, 6 as.), Wells 6, Kolenda 2 (6 zb.) oraz Salumu 11 (1x3), Watson 10, Zyskowski 9 (3x3, 6 zb.), Pluta 6 (2x3)

Sokół: Sanders 22, Spencer 17 (3x3, 7 zb.), Thornton 12 (1x3), Bręk 10, Kemp 2 (9 zb.) oraz Szczypiński 3, Struski 2 (7 zb.), Wrona

Trefl Sopot przełamał się po dwóch porażkach w European North Basketball League i w hali 100-lecia pokonał Rawlplug Sokół Łańcut 83:68.

Trefl Sopot - Rawlplug Sokół Łańcut. Przeczytaj zapowiedź

W spotkaniu zabrakło Wesleya Gordona, który po kontuzji w poprzednim starciu wciąż czeka na szczegółowe wyniki badań, a te mają się pojawić w poniedziałek, 5 grudnia. Mieliśmy za to debiut w zespole żółto-czarnych. Jean Salumu zaczął na ławce rezerwowych, ale zdobył w sumie 11 punktów (4/7 z gry) w trakcie 15,5 minuty. To trzeci najlepszy wynik w zespole.

Zgodnie z przewidywaniami Trefl od początku kontrolował grę w starciu z beniaminkiem. Co prawda pozwolił rywalowi na nieco więcej od pierwszych minut, ale w 7. minucie podkręcił tempo i przed końcem kwarty wygrywał 29:18.

Mimo to w drugiej partii rywale nie zdjęli nogi z gazu i dotrzymywali kroku gospodarzom. Jednak najbliższej byli przy stanie 35:30, bo przed przerwą znów udało się odskoczyć. Różnica wynosiła już nawet 14 punktów, ale ostatecznie po 20 minutach spotkania zatrzymała się 13 "oczkach" (52:39).

Trefl Sopot - Ironi Ness Ziona 92:100. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Koszykarze przyzwyczaili nas do szybkiego tempa w pierwszej połowie, ale po zmianie stron opuścili loty. Natomiast dobrą wiadomością był fakt, że żółto-czarni utrzymywali korzystany wynik, choć Sokół zdołał postraszyć i złapał kontakt 55:51. To jednak nic, bo jeszcze w trzeciej kwarcie gospodarze wyrobili sobie 10-punktową przewagę.

Beniaminek nie składał broni także w czwartej partii, ale faworyt odpowiadał za każdym razem, gdy różnica się niebezpiecznie kurczyła. Złudzenia zniknęły w samej końcówce, gdy Trefl włączył wyższy bieg, dzięki czemu ostatecznie wygrał 83:68.

Suzuki Arka Gdynia - Zastal Enea BC Zielona Góra 78:90. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Trefl wygrał, choć nie zachwycił skutecznością. Ta z gry wyniosła 46 proc. (32/69). Jeszcze słabiej wyglądały rzuty z dystansu, bo zostało wykorzystanych tylko 7 z 23 prób (30 proc.). Żółto-czarni wygrali walkę pod koszem (41 do 38 w zbiórkach).

Wyniki 10 kolejki

• TREFL SOPOT - Rawlplug Sokół Łańcut 83:68 (28:19, 24:20, 13:16, 18:13)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Enea Zastal BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń 94:58 (30:19, 23:15, 28:18, 13:6)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 61:86 (21:28, 13:16, 16:23, 11:19)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 86:63 (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 76:79 (23:20, 21:17, 16:21, 16:21)
  • PGE Spójnia Stargard - BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)
  • Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 71:91 (19:22, 21:25, 13:21, 18:23)
  • Mecz zaległy z 3. kolejki:
  • MKS Dąbrowa Górnicza - SUZUKI ARKA GDYNIA 86:91 (18:22, 19:27, 30:20, 19:22)
dak.

Opinie (8)

• Mecz bez historii, dość gładka wygrana (3)

Koszykarze wyglądali jakby byli trochę zmęczeni po czwartkowym meczu. Dodatkowo kontuzja podstawowego centra wymusiła nieco inną grę zwłaszcza że Radic jest w drużynie dopiero od kilkunastu dni. Mecz praktycznie bez wielkiej obrony z obydwu stron. Łatwo Trefl odskakiwał na dwucyfrową przewagę żeby potem stanąć w ataku i powoli pozwolić doganiać się Łańcutowi. Jakby chcieli wygrać mecz najmniejszym kosztem i zaczęli rozgrywać jakieś dziwne akcje w ataku, gdzie Wells ze trzy razy z rzędu sadził bez opamietania (niecelnie) z półdystansu na wiele sekund przed upływem 24 sekund. Tak było kilka razy w meczu, pod koniec też wystarczyła chwila koncentracji, żeby zamknąć mecz bo Łańcut nie jest zbyt silny ich amerykanie graja bardzo pod siebie ale to za mało. Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Salumu, rozumiem już czemu Tabak chciał tyle na niego czekać, oby to był koniec perypetii zdrowotnych. Watson wygląda na trochę nadąsanego czyżby był na wylocie z klubu (skoro dobiega końca terminowy kontrakt Nevelsa to moze coś jest na rzeczy)