Koszykarzom Trefla Siarka niestraszna

12 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Anthony Ireland powinien uczyć kolegów z drużyny jak wykonywać rzuty wolne. Z Siarką trafił 8 z 8, w tym cztery w najważniejszym momencie meczu. Anthony Ireland powinien uczyć kolegów z drużyny jak wykonywać rzuty wolne. Z Siarką trafił 8 z 8, w tym cztery w najważniejszym momencie meczu.

Koszykarze Trefla mieli nieco kłopotów z pokonaniem jednej z dwóch drużyn, które jeszcze nie wygrały w tym sezonie. Dopiero w ostatnich dwóch minutach meczu z Siarką Tarnobrzeg udowodnili wyższość i zakończyli starcie wynikiem 78:70 (17:17, 15:20, 25:20, 21:13). Po raz kolejny w Hali 100-lecia mieli problemy z wykonywaniem rzutów wolnych, których trafili 18 z 28. Było to pierwsze zwycięstwo żółto-czarnych bez Filip Dylewicza w składzie. Absencja silnego skrzydłowego trwa 3 mecze.

TREFL: Ireland 17 (1x3), Śmigielski 13 (3x3), Mielczarek 12 (2x3), Marković 8 (6 zb.), Karolak 8 (2x3) oraz M. Kolenda 8 (2x3), Stefański 6 (6 zb.), Stamenković 4, Kulka 2

Siarka: Releford 23 (2x3, 7 zb.), Brown 16 (1x3), Patoka 12 (1x3), Wojdyła 10 (2x3, 10 zb.), Jakóbczyk 5 (1x3) oraz Welsh 3 (1x3, 5 zb.), Nelson-Henry 1, Malczyk 0

Przed sobotnim meczem wydawało się, że sprawa trzeciego zwycięstwa w sezonie dla Trefla jest kwestią najbliższych godzin. Siarka nie potrafiła odnieść choćby jednego w pięciu wcześniejszych spotkaniach. Była jedną z dwóch drużyn, które wciąż schodziły z parkietów PLK pokonane. W składzie żółto-czarnych zabrakło jednak ponownie silnego skrzydłowego Filipa Dylewicza, który nie zdążył wyleczyć się po urazie ścięgna Achillesa. A jak wygląda gra Trefla bez jednego z liderów przekonaliśmy się w poprzednich kolejkach - zero zwycięstw w dwóch meczach.

Myśląc jednak o meczu z Siarką nie wydawało się koniecznością za wszelką cenę stawienie Dylewicza na nogi i wpisywanie go do składu. Trefl jednak na początku meczu miał problem z twardymi obręczami własnej hali. Do tego atak nie był płynny. Gospodarze wpadli we właściwy rytm w ataku dopiero w 6 min. Za trzy punkty trafił Piotr Śmigielski zmniejszając prowadzenie gości do 10:13. Ci jednak opowiedzieli trójką, ale to samo uczynił po chwili Jakub Karolak. Do końca kwarty punkty dołożyli jeszcze Marcin Stefański oraz Pedja Stamenković i zakończyła się ona remisem 17:17.

Do drugiej kwarty, z zerowym dorobkiem punktów przystępował Anthony Ireland. Amerykanin zaczął jednak trafiać do kosza. Kiedy zdobywał 6 pkt w meczu w 17. min. zrobiło się 28:23 dla Trefla. Travis Releford szybko doprowadził jednak do remisu 28:28. Następnie 39-letni Tomasz Wojdyła trafił za trzy punkty i Siarka prowadziła 31:28. Ta sama dwójka trafiła jeszcze przed przerwą po razie zza linii 6,75 m i to goście zaczynali drugą połowę z przewagą (32:37).

Kosz za kosz obie drużyny obdzielały się przez 4 min. po zmianie stron. Serię przerwał trójką Śmigielski, który przywrócił Treflowi prowadzenie 44:43. Szybko odebrał je Releford, który już po 24 min. gry miał 20 pkt. Siarka odjechała na 5 pkt przewagi (44:49), a zniwelowaniem jej Trefl zajmował się do końca kwarty. Tuż przed syreną zapraszającą na ostatnią część gry trafił Michał Kolenda (57:57).

W nią zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Na trójkę z kontry pozwolił sobie nawet Śmigielski i trafił (62:57). Jeszcze lepiej było w 34 min. po dwóch celnych wolnych Stamenkovicia (67:60). Plusem dla Trefla w drugiej połowie było zatrzymanie Releforda. Kiedy w 37 min. trafiał on wolnego miał zaledwie 3 pkt więcej niż w 24 min (67:64). Jednak ponowne problemy na linii rzutów wolnych po stronie żółto-czarnych sprawiły, że w ostatnie dwie minuty Trefl wchodził prowadząc 72:70. Statystykę czterema celnymi osobistymi poprawił jednak Ireland, punkty z szybkiego ataku dołożył Nikola Marković i sopocianie wygrali 78:70.

Wyniki 6 kolejki

• Anwil Włocławek - ASSECO GDYNIA 81:79 (13:19, 12:20, 35:19, 21:21)
  • TREFL SOPOT - Siarka Tarnobrzeg 78:70 (17:17, 15:20, 25:20, 21:13)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 70:60 (25:17, 21:12, 14:16, 10:15)
  • Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 86:78 (18:12, 18:19, 21:25, 29:22)
  • TBV Start Lublin - AZS Koszalin 68:74 (17:9, 17:22, 13:24, 21:19)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Miasto Szkła Krosno 87:72 (31:14, 16:20, 26:19, 14:19)
  • Rosa Radom - King Szczecin 82:79 (22:21, 22:15, 18:24, 20:19)
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:81 (25:18, 16:21, 18:17, 24:25)
  • Anwil - Polfarmex Kutno 78:69 (17:12, 14:13, 22:16, 25:28)

Opinie (22)

• Końcówka meczu

Youtu.be/eSd1qfxoz9Q

• 6 2

• Rzuty wolne tragedia.

Rzuty wolne tragedia. Ćwiczyć i ćwiczyć do skutku.

• 13 0

• męka

1.wolne rzuty proponuję ćwiczyć po lekcjach
    2.Stefan ciągle podnosi morale swoim zaangażowaniem , mistrzem rzutu nie jest ale
    filarem obrony

• 18 4

• Zróbcie porządek z Kulą (5)

Od kiedy daliście mu dłuższy kontrakt praktycznie przestał grać. Długie wakacje były a on fizycznie wygląda okropnie. Demonem szybkości nigdy nie był ale teraz to prawie 2 razy starszy od niego Wojdyła wyglądał przy nim jak struś pędziwiatr. Do tego ten dający się zauważyć brak zaangażowania i koncentracji. Drużyna w zeszłym roku nie awansowała do playoff. W tym roku też na razie szału nie ma. Ale za to są w niej dumnie przechadzające się gwiazdy parkietów co im się grać nie chce.

• 8 4

• Słabo obserwujesz drużynę. (4)

Gdybyś obserwował to wiedziałbyś, że Kulka miał groźną kontuzję(pęknięty mostek) i długo nie trenował. Musi minąć trochę czasu, aż dojdzie do formy.

• 3 2

• wiem o tym, ale na wiosnę (przed kontuzją) też nie imponował przygotowaniem fizycznym (3)

poza tym zakładam, że sztab medyczny pozwala grać zawodnikowi gdy jest on już zdolny do gry a trener wtedy gdy jest on przygotowany do gry.
        Po tym co widzę to albo pierwszy albo drugi warunek nie jest spełniony.

• 4 0

• No właśnie. (2)

To że Grzesiek jest zdrowy nie znaczy, że jest w formie. Jest powoli wprowadzany bo trening to nie mecz. Musi dostawać szansę aby dojść do formy. To ciągle młody chłopak który w reprezentacji młodzieżowej już bardzo się wyróżnia. Będzie z niego pociecha.

• 0 0

• No tak, tylko pierwsza drużyna musi mieć zawodników gotowych grać "tu i teraz" (1)

Na rozgrywanie kontuzjowanych i tych bez formy to moim zdaniem nie za bardzo jest tu miejsce bo nam tabela odjedzie. Jak dla mnie jest on a)bez formy, b) nieprzygotowany fizycznie, c)mało zaangażowany.

• 1 0

• Kadra

Problem w tym, że kadra jest tak słaba, że bardziej opłaca się "przywracać" Grześka niż stawiać na innego.