Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 86:76. Darious Moten pomógł w debiucie koszykarzom

Darious Moten (nr 22) zaliczył udany debiut w barwach Trefla Sopot i pomógł wygrać ze Śląskiem Wrocław. fot. Wojciech Figurski/400mm.pl

Trefl Sopot pokonał Śląsk Wrocław 86:76 (24:22, 14:17, 21:13, 27:24) w meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi. Koszykarze gospodarzy bardzo dobrze weszli w grę, odskakując na 12 punktów, a potem wyraźną przewagę osiągnęli w ostatnim kwadransie spotkania. Udany debiut zaliczył Darious Moten. Amerykański skrzydłowy zdobył 16 punktów, popisując się 100-procentową skutecznością w rzutach za trzy punkty oraz wolnych. Gościom szyki pokrzyżowała kontuzja reprezentacyjnego rozgrywającego, Kamila Łączyńskiego.

TREFL: Medlock 19 (3x3, 5 as.), Foulland 12 (5 zb.), Paliukenas 4, M.Kolenda 3 (1x3), Kowalenko 2 oraz Moten 16 (3x3, 5 zb.), Ayers 13 (3x3), Leończyk 9 (10 zb, 5 as.), Ł.Kolenda 8 (2x3), Kurpisz 0

ŚLĄSK: Joseph 13 (3x3), Humphrey 9 (1x3, 5 zb.), Wojciechowski 5 (1x3), Chrabascz 3 (1x3, 7 zb.), Łączyński 0 oraz Dorn 19 (1x3, 5 zb.), Gibson 17 (3x3), Dziewa 10 (1x3, 5 zb.), Musiał 0, Gabiński 0, Leńczuk 0

Koszykarze Trefla Sopot bardzo dobrze weszli w mecz. Carlos Medlock przymierzył za trzy, a po akcjach Nany FoullandaWitalija Kowalenki, zwieńczonej wsadem, zrobiło się 7:0. Goście do pierwszych punktów dobili się dopiero pod koniec 3. minuty.

Żółto-czarni nie zwalnia tempa aż do wyniku 14:2. Aż 8 punktów miał już wówczas na koncie Foulland.

W 5. minucie jednak z dystansu trafił Danny Gibson i Śląsk ruszył do odrabiania strat. Remis dogonił na 17:17. Co prawda przy tym wyniku trójką odpowiedział Michał Kolenda, ale mecz na wiele minut się wyrównał.

Darious Moten - koszykarskie cv

Wrocławianie po raz pierwszy tego dnia objęli prowadzenie w 17. minucie. Po dystansowym rzucie Andrew Chrabascza zrobiło się 34:32 dla przyjezdnych. Oni też po akcji 2+1 Aleksandry Dziewy zeszli na przerwy z nieznaczną przewagą (39:38).

Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu tylko przez 5 minut. Ostatni kwadrans to był już popis Trefla. Hasło do zdecydowanego ataku, niczym na początku meczu, dała "trójka" Medlocka. Tym razem zmienił on wynik na 49:47. I Trefl prowadzenia nie oddał już do końca.

Trzecia kwarta zakończyła się przy prowadzeniu ekipy Marcina Stefańskiego 59:52. Natomiast ostatnią odsłonę spotkania dwiema trójkami rozpoczął debiutujący w sopockiej drużynie Darious Moten. Amerykański skrzydłowy zaliczył udane wejście do nowego zespołu. Zdobył 16 punktów, a ani razu nie pomylił się właśnie w rzutach zza łuku oraz w wolnych.

Na początku 36. minuty Trefl prowadził już 73:56. Była to ich najwyższa przewaga tego dnia, a  mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Po zakończeniu spotkania wrocławianie porażkę tłumaczyli m.in. kontuzją Kamila Łączyńskiego. Reprezentacyjny rozgrywający na parkiecie spędził niespełna 5 minut. Przegrał z dolegliwościami pachwiny.

Wygrana ekipy trenera Stefańskiego jest tym cenniejsza, że została odniesiona w bezpośrednim starciu z rywalem w walce o awans do play-off. Sopocianie największą przewagę nad rywalami osiągnęli w szybkim ataku (punkty 28:15) oraz w punktach po stratach (17:4). Grali też bardziej zespołowo, co obrazuje statystyka asyst (20:10).

Wyniki 22 kolejki:

• TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 86:76 (86:76 (24:22, 14:17, 21:13, 27:24)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Polski Cukier Toruń 82:75 (22:22, 24:19, 13:16, 23:18)
  • HydroTruck Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:86 (17:22, 18:18, 17:21, 22:25)
  • Polpharma Starogard Gd. - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 66:106 (20:33, 20:18, 18:25, 8:30)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek 82:88 (21:16, 22:24, 17:23, 22:25)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 111:89 (31:20, 28:17, 28:36, 24:16)
  • PGE Spójnia Stargard - Start Lublin 71:83 (19:27, 20:18, 12:15, 20:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Astoria Bydgoszcz 72:86 (10:27, 24:16, 12:20, 26:23)

Opinie (15)

• same dobre wieści

wczoraj Asseco pokonała Polski Cukier, dziś wygrał Trefl, a moi dwaj potomkowie przyzwoicie zagrali w turnieju koszykarskim U-10 ( nie w UKS 7 )

• 18 0

• Gratuluję synów albo wnuków!

• 6 0

• Jest pięknie

Dwa zwycięstwa w przekonującym stylu !

• 14 0

• Nawet przyzwoicie to momentami wyglądało.

A Darek zapowiada się na niezłago grajka.

• 13 0

• Gratuluję Sopot!

Go Trefl, Go Asseco, Go Trójmiasto !

• 19 0

• końcówka ...

... tam gdzie zwykle yt/piohost. No i ładnie #22 #7. Witamy Ayersa z powrotem =]

• 13 0

• Gd

Brawo Trefl! Super nowi, większa rotacja w grze. Bardzo dobrze to dziś wyglądało.

• 13 0

• teraz ...

... na yt są mistrzostwa U20 ... polecam od 20:00. Yutro Trefl U20 w finale (trzymam kciuki). Po Q2 50:31 dla Naszych =]

• 5 0

• Gd

W Szczyrku na Olimpiadzie Młodzieży U14 koszykarzy jutro w finale kadr wojewódzkich 4 chłopaków z Uks 7 min. CJ Medlock - transmisja yt 12.30

• 3 0

• dobre zawody

Emocjonujący , fajny mecz. Spora frekwencja. Bardzo dobra oprawa, zabawy dla maluchów.
    Wygrana po wyrównanej walce.
    Gratulacje dla trenera, coraz lepiej to wszystko wygląda.

• 12 0

1

10.12 (czw) godz.17:35 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności TREFL Sopot
18.12 (pt) PGE Spójnia Stargard TREFL Sopot
26.12 (sob) TREFL Sopot Anwil Włocławek
30.12 (śr) ASSECO ARKA Gdynia TREFL Sopot
18.03.2021 (czw) Polski Cukier Toruń TREFL Sopot
16.11 (pon) godz.17:35 MKS Dąbrowa Górnicza 72:81 bez publiczności TREFL Sopot
10.11 (wt) godz.18:00 TREFL Sopot 79:60 bez publiczności Śląsk Wrocław
05.11 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa 78:72 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)