Trefl przegrał ze Startem Lublin

9 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Artur Mielczarek zdobył dla Trefla 16 pkt trafiając 5 na 10 rzutów z gry. Niestety, średnia skuteczność jego kolegów była jeszcze gorsza. Artur Mielczarek zdobył dla Trefla 16 pkt trafiając 5 na 10 rzutów z gry. Niestety, średnia skuteczność jego kolegów była jeszcze gorsza.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali ze Startem Lublin 66:81 (15:23, 21:21, 18:16, 12:21). Podopieczni trenera Marcina Klozińskiego gonili rywali w Hali 100-lecia praktycznie przez cały mecz, ale nie mieli szans trafiając zaledwie 21 na 59 rzutów z gry.

ASSECO ULEGŁO MISTRZOWIE POLSKI PO DOGRYWCE

TREFL: Mielczarek 16 (2x3), Zack 15 (8 zb.), Dylewicz 9 (1x3, 4 as.), Śmigielski 3, M.Kolenda 1 oraz Karolak 9 (1x3), Ł.Kolenda 5 (1x3), Stefański 4, Love 4 (7 zb., 4 as.)

Start: Lewis 26 (10 zb.), Washington 13 (2x3), Dutkiewicz 10 (2x3, 7 zb.), Mirković 2 (7 zb.), Szymański 2 oraz Reynolds 10 (8 zb.), Gospodarek 9 (1x3, 4 as.), Zalewski 5, Ciechociński 4, Czerlonko 2

Sopoccy koszykarze do sobotniego meczu w Hali 100-lecia przystąpili mając na koncie dwa zwycięstwa z rzędu, w tym "demolkę" Czarnych Słupsk i triumf w dramatycznych derbach z Asseco Gdynia. Pojedynek z niżej notowanym startem rozpoczęli od prowadzenia po celnej "trójce" Artura Mielczarka. Kolejne minuty należały jednak do gości, którzy po wejściu pod kosz Urosa Mirkovicia prowadzili 7:4.

Po 6-punktowej serii i dwóch z rzędu zdobyczach Bartosza Ciechocińskiego Start odskoczył żółto-czarnym na 13:6. Kontakt trafieniem zza łuku złapał Filip Dylewicz, ale pod koniec otwierającej spotkanie kwarty lublinianie znów zaliczyli serię 6:0 po rzucie Chavaughna Lewisa i dwóch Michaela Gospodarka. Było już 21:11 dla gości i sopocianom stratę przed końcem partii udało się zmniejszyć tylko nieznacznie.

Drugą odsłoną zza łuku otworzył Gospodarek (26:15). Pomimo serii niecelnych rzutów graczy Startu, Trefl nadal był w opałach. Nadzieja dla podopiecznych Marcina Klozińskiego wróciła po akcji 2 plus 1 Steve'a Zacka oraz po przechwycie i punktach Jakuba Karolaka.

Sopocianie zbliżyli się na 28:35. Później z faulem trafił Mielczarek, kolejny celny rzut oddał Karolak i było już 33:37. Trzy rzuty wolne trafił James Washington, 2 punkty dorzucił Lewis i goście odzyskali panowanie nad sytuacją.

Do przerwy sopocianie przegrywali mecz przede wszystkim na tablicach (18:26 w zbiórkach). Tam rządzili Lewis i Mirković. W trzeciej kwarcie sygnał do ataku dali gospodarzom Jermaine Love i Mielczarek doprowadzając do wyniku 40:44.

Następnie żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć punktów przez 2 minuty aż zza łuku trafił Washington. Później Trefl zbliżył się na 44:47 po rzucie Zacka, ale Start znów odskoczył po 6-punktowej serii Lewisa. Skuteczność rzutowa sopocian spadała im dalej w mecz, więc o odrobieniu strat nie mogło być mowy. Natomiast Amerykanin, który okazał się katem Trefla, zakończył mecz z linijką 26 punktów, 10 zbiórek i 2 asyst.

17 Legia Warszawa 11 0 11 789:965 11 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli ustalana jest w pierwszej kolejności na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań. Po rundzie zasadniczej, gdzie gra toczy się systemem mecz i rewanż, do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-13

Wyniki 10 kolejki

• TREFL SOPOT - TBV Start Lublin 66:81 (15:23, 21:21, 18:16, 12:21)
  • ASSSECO GDYNIA - Stelmet BC Zielona Góra 70:71 (20:16, 14:15, 18:17, 13:17, d. 5:6)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 60:82 (12:22, 16:23, 15:15, 17:22)
  • Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 85:103 (24:23, 24:28, 20:29, 17:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 86:84 (28:25, 22:19, 22:26, 14:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 91:99 (22:14, 18:19, 14:15, 25:31, d: 12:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 106:78 (22:9, 26:19, 27:30, 31:20)
  • GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 83:97 (21:26, 20:25, 18:21, 24:25)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Czarni Słupsk 87:83 (26:24, 15:24, 19:22, 27:13)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:92 (17:28, 21:23, 30:18, 15:23)
  • Zaległy mecz 8. kolejki
  • TREFL SOPOT - Legia Warszawa 82:75 (27:11, 16:26, 16:11, 23:27)
  • Awansem z 13. kolejki
  • ASSECO GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 78:79 (10:14, 27:20, 21:18, 20:27)

Opinie (20)

• Wywalcie tego Love'a. Gorzej bez niego nie będzie, a na pewno taniej. (9)

• 4 2

• Love (2)

♥️ panu dziekujemy

• 2 1

• szału nie było jak biegał po parkiecie ale nie oszukujmy się, że jak siedział na ławie to gra była jakoś diametralnie lepsza (1)

na plus współpraca Love'a z Zackiem. Center dzisiaj zrobił co mógł ale miał za małe wsparcie od reszty.

• 1 0

• Dokładnie

a do tego wszyscy stali na obwodzie i czekali nie wiadomo na co .....

• 0 0

• Dzisiaj zagrał 6 kopii tych samych akcji .... (1)

pytanie czy nie miał szczęścia, czy za bardzo chciał i co by było gdyby to siedziało. Inna sprawa że nikt tego nie zbierał. Nie wiadomo czy Brown wróci...ciekawe czy i na tę okoliczność jest już chociaż wariant awaryjny.

• 0 0

• W tym klubie nie ma siana i racjonalnego myślenia

Wariant awaryjny? Nie żartuj sobie. Scenariusz będzie taki, że Brown nie dojdzie już do siebie w tym sezonie, a może nawet będzie musiał zakończyć karierę, bo problemy z kręgosłupem to u niego nie nowość. Zostanie typ, który okazał się najtańszy z tych, którzy byli do wzięcia, a że nie jest rozgrywającym i nie grał od pół roku to jak widać nie problem.

• 2 0

• (2)

Brandon wracaj szybko do zdrowia !!!!

• 2 0

• Powrót Browna=koniec grania dla Kolendziaków (1)

Starszy po dobrym początku sezonu gra ostatnio gra coraz mniej, pewnie nie uzbiera się tego nawet 10 minut na mecz. Młodszy odwrotnie, gra coraz dłużej ale to wymuszone sytuacją z kontuzjami. Jak zatrzymają Love'a i wróci Brown to temat wprowadzania młodzieży w tym sezonie będę uważał za zamknięty. Jak zwykle zaczęło się od buńczucznych zapowiedzi o rozwoju polskiej koszykówki a skończy zamianą Lasera na Love w imię hasła "make peace no war" i usilna walkę o wynik (czyli playoff) rzucając na parkiet głównie zagranicznych oraz polskich starszych grajków.

• 1 0

• Love ma tryout do końca grudnia. Zostanie jeden .

• 0 0

• Przecież znając ten klub, to Love dopłaca do gry

• 3 3

• (1)

Trefl się skompromitował.Być może zawodnicy zlekceważyli przeciwnika.Szkoda.

• 1 1

• O grze decyduje dobry rozgrywający,Jest problem.

• 2 2

• Oj mięciutko kolejny mecz niektórzy nawet bardzo w obronie ....

....czemu nie było grania pod kosz przy tylu faulach wysokich Lublina ? (wiem że Nikoli bardzo brakowało) I brak zbiórki przy szybkich rzutach z obwodu.
    Symptomatyczne, akcja po czasie pierwsza zasłona i rzut za 3. A jak była czysta pozycja to brak rzutu w 1 tempo.