Koszykarze Trefla ograni w Koszalinie

22 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Filip Dylewicz starał się poderwać do walki kolegów z Trefla w końcówce meczu z AZS. Filip Dylewicz starał się poderwać do walki kolegów z Trefla w końcówce meczu z AZS.

Koszykarze Trefla potrafili zagrać w Koszalinie dobrze tylko w drugiej i czwartej kwarcie. Problemy z atakiem w pozostałych częściach meczu sprawiły, że to rywale zwyciężyli 82:72 (23:12, 21:22, 17:10, 21:28). I choć aż pięciu żółto-czarnych zdobyło 10 lub więcej punktów, to ich gra była zbyt indywidualna. Trefl w całym spotkaniu uzbierał tylko dziewięć asyst. Dla AZS to pierwsza wygrana w sezonie.

W PONIEDZIAŁEK ASSECO PODEJMIE START LUBLIN

AZS: Baldwin 20 (2x3, 6 zb., 5 as.), Jeszke 16 (3x3), Woods 15 (3x3, 6 zb.), Kumpys 12 (7 zb.), Kiwilsza 2 oraz Dłoniak 7 (1x3), Młynarski 6 (1x3, 6 zb.), Chatkevicius 4, Wadowski 0

TREFL: Brown 18 (3x3, 5 as.), Marković 12 (1x3), Mielczarek 10 (3x3), Śmigielski 6 (5 zb.), Zack 4 oraz Dylewicz 12 (2x3, 7 zb.), Karolak 10 (2x3), Ł. Kolenda 0, M. Kolenda 0, Stefański 0

Trefl jechał do Koszalina w roli faworyta meczu z AZS. W końcu ostatnio sopocianie prezentowali wysoką formę, a problemy mieli jedynie w końcówkach czwartych kwart. Pomimo tego wygrywali z Polpharmą Starogard Gdański oraz z MKS Dąbrowa Górnicza.

Starcie z AZS rozpoczęli tak, jakby brakowało im skupienia. Dużo niedokładnej gry, dziwne straty, mało czystych pozycji do rzutów. W pierwszej kwarcie, z gry trafili trzykrotnie za trzy punkty. Nie potrafili wykreować sytuacji, aby spokojnie trafić spod kosza, czy z półdystansu. Do tego dołożyli trzy celne rzuty wolne, więc przegrywali 12:23.

Także ich gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Zwłaszcza, gdy siły do biegania po parkiecie miał Qyntel Woods. Amerykanin po raz trzeci powrócił do Polskiej Ligi Koszykówki. Tym razem mało kto oczekuje, że będzie wielką gwiazdą - głównie za względu na jego 36 lat, jak i kolejne urazy, które za nim. Dalej jednak ma swobodę gry i rzutu. Przekonali się o tym obrońcy Trefla, gdy w drugiej kwarcie dwukrotnie rzucał za trzy punkty sprzed ich nosów i trafiał. Na tablicy wyników pojawiło się wówczas 31:15 dla gospodarzy. A gdy 5 pkt z rzędu dorzucił Jakub Dłoniak, w 15. min. zrobiło się 36:19. Sopocianie zaczęli odrabiać straty w końcówce tej części gry. Kiedy drugą trójkę trafił w niej Jakub Karolak przewaga gospodarzy spadała do 10 punktów (44:34).

Trefl nie potrafił pójść za ciosem w trzeciej kwarcie. Zaczął ją 5 pkt z rzędu Diante Baldwin. Choć sopocianie odpowiedzieli tym samym, to z drugiej strony parkietu dwie trójki pod rząd trafił Damian Jeszke (55:41). Drużyna Marcina Klozińskiego ponownie nie miała pomysłu na skuteczny atak. I tak już było do końca kwarty, w której ostatnie punkty, na 2 min. przed jej zakończeniem zdobył Jeszke (61:44).

W ostatniej odsłonie, za przyspieszenie ataku zabrał się Piotr Śmigielski. Dzięki temu wymuszał rzuty wolne, a gdy po trójce Artura Mielczarka trafił z półdystansu, zrobiło się 68:56. Do końca kwarty pozostawało 6 minut. Jeszcze lepiej zrobiło się po przechwycie i punktach Brandona Browna (70:59). Na 2 min. przed końcem drugą trójkę w krótkim odstępie czasu posłał Filip Dylewicz, za chwilę tym samym popisał się Mielczarek i na tablicy wyników pojawiło się 77:70 dla AZS. Po czasie na żądanie dla gospodarzy Dylewicz zaliczył przechwyt i zakończył akcję wsadem (77:72). Na to jednak trójką odpowiedział Baldwin zamykając minutę przed końcem kwestie zwycięstwa.

Wyniki 4 kolejki

• AZS Koszalin - TREFL SOPOT, 82:72 (23:12, 21:22, 17:10, 21:28)
  • ASSECO GDYNIA - TBV Start Lublin 92:82 (14:22, 16:17, 17:19, 27:16, d. 18:8)
  • Czarni Słupsk - GTK Gliwice 92:82 (21:27, 22:17, 24:14, 25:24)
  • Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 63:75 (22:12, 8:21, 14:26, 19:16)
  • PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 99:96 (19:14, 19:32, 19:24, 31:18, d. 11:8)
  • Miasto Szkła Krosno - King Szczecin 98:95 (13:33, 22:17, 29:22, 22:14, d. 12:9)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet BC Zielona Góra 86:83 (22:22, 22:25, 20:20, 22:16)
  • Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 83:68 (15:16, 23:15, 26:15, 19:22)
  • Czarni Słupsk - Legia Warszawa 83:75 (25:16, 18:21, 23:22, 17:16)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański, przełożony na 28 marca

Zagrali zawody jak za "starych czasów Martica"- tragedia.
    Powrót...O dziwo najlepszy mecz Browna. Reszta nie przypominała kolektywu. Indywidualne akcje, beznadziejna skuteczność...itd
    Nie takiej drużyny chcemy!!! Przecież potraficie i pokazaliście jak się gra. Co to było dzisiaj?