Trefl Sopot zawalił mecz w końcówce. Koszykarze przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza

28 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Obie Trotter ponownie był liderem koszykarzy Trefla. Jako jedyny zdobył także punkty w końcówce meczu z MKS, ale to okazało się za mało, aby wygrać w Dąbrowie Górniczej. Obie Trotter ponownie był liderem koszykarzy Trefla. Jako jedyny zdobył także punkty w końcówce meczu z MKS, ale to okazało się za mało, aby wygrać w Dąbrowie Górniczej.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 74:82 (27:19, 18:19, 16:19, 13:25), choć przez większą część meczu to żółto-czarni byli na prowadzeniu. W ostatnich minutach spotkania zawodnicy Marcina Klozińskiego razili jednak nieskutecznością i niedokładnością w grze. W całym starciu aż sześciokrotnie za trzy punkty trafił Obie Trotter.

TRWA TRZECI, OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA NA LIGOWCA ROKU 2017 W TRÓJMIEŚCIE. W PLEBISCYCIE BIERZE UDZIAŁ FILIP DYLEWICZ

MKS: Shelton 21 (2x3, 11 zb.), Novak 17 (1x3, 8 as.), Kowalenko 17 (2x3, 5 zb.), Broussard 14 (2x3, 9 zb.), Wołoszyn 2 oraz Kucharek 5, Gabiński 5, Wieczorek 1, Pamuła 0

TREFL: Trotter 22 (6x3, 5 zb.), Love 13 (1x3), Dylewicz 9 (2x3, 6 zb.), M. Kolenda 7 (1x3), Zack 2 (6 zb.) oraz Ł. Kolenda 9, Karolak 7 (1x3), Stefański 2, Śmigielski 2, Mielczarek 1

Koszykarze Trefla wybrali się na boisko drużyny, która jeszcze w grudniu miała taki sam bilans wygranych i porażek jak lider Energa Basket Ligi. MKS Dąbrowa Górnicza przegrała jednak cztery ostatnie spotkania i spadła na czwartą pozycję. Mało tego, gdyby sopocianom udało się wygrać w niedzielę, mieliby tylko dwie porażki mniej niż zespół Jacka Winnickiego.

Żółto-czarni zaczęli mecz w bojowym nastawieniu. Obie Trotter, Filip Dylewicz, Jermaine Love oraz Michał Kolenda sprawili, że po 5 min. gry Trefl miał już na koncie cztery celne rzuty za trzy punkty (9:18). Taki start ustawił przebieg tej części gry. Choć rywale odpowiedzieli serią 7:0, to w końcówce kwarty kolejną trójkę dołożył Trotter, spod kosza trafił Jakub Karolak i przewaga ponownie była zadowalająca dla żółto-czarnych (19:27).

Love oraz Łukasz Kolenda przyczynili się do tego, że w 13 min. wzrosła ona do 11 pkt (24:35). Gospodarze ponownie byli jednak w stanie zacząć gonić Trefla. 8 pkt Witalija Kowalenki przedzielone trafieniem D.J. Shelton i w 19. min. było już tylko 39:38 dla Trefla. Pościg rywali wyhamował dwiema trójkami Trotter więc połowa zakończyła się wynikiem 45:38 dla żółto-czarnych.

Po zmianie stron Trefl zaczął mieć problemy ze stabilną grą rywali. Aaron Broussard trafił w 24. min. za trzy punkty i na tablicy wyników pojawił się remis 45:45. Dopiero po tym Trefla odblokował ofensywnie w drugiej połowie Trotter - także rzutem zza linii 6,75 m (45:48). Gospodarze poszli jednak za ciosem i po trafieniu Michała Gabińskiego, w połowie trzeciej kwarty wyszli na prowadzenie 49:48. Love i Karolak odbili je MKS, ale w 29. min. Gabiński ponownie doprowadził do korzystnego wyniku dla swojej drużyny (56:55). Dwie akcje z trafieniami spod kosza, faulem i celnymi wolnymi zafundował jednak MKS Łukasz Kolenda i na tablicy wyników pojawiło się 64:56 dla przyjezdnych.

I choć na początku czwartej kwarty wydawało się, że Trefl wrócił na właściwe tory, to jednak MKS także był już odpowiednio wstrzelony w kosz. Najpierw po udanym pościgu, a później po wymianie ciosów zakończonej w 36. min. celnym rzutem za trzy Dylewicza (71:71), MKS dobrze zamknął swoją strefę podkoszową, a sam zdobył 7 pkt z rzędu (78:71). Serię przerwał trójką Trotter na niespełna 2 min. przed końcem (78:74). Niestety w szeregi Trefla wkradło się wiele niedokładnej i nieskutecznej gry, a gospodarze korzystali z tego zaliczając przechwyty i dokładając kolejne punkty zapewniające im zwycięstwo.

17 Legia Warszawa 19 1 18 1371:1649 20 0.053
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zostaną zweryfikowane jako walkowery.
Tabela wprowadzona: 2018-02-03

Wyniki 18 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 82:74 (19:27, 19:18, 19:16, 25:13)
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 73:82 (12:17, 23:18, 18:20, 20:27)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 76:91 (16:29, 20:19, 14:22, 26:21)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 98:91 (29:26, 22:22, 27:17, 20:26)
  • AZS Koszalin - King Szczecin 98:92 (16:16, 23:21, 15:20, 30:27, d. 14:8)
  • Legia Warszawa - TBV Start Lublin 71:83 (22:18, 12:13, 21:21, 16:31)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 65:79 10:18, 12:19, 31:18, 12:23)
  • GTK Gliwice - PGE Turów Zgorzelec 82:78 (18:11, 21:23, 21:26, 22:18)
  • Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 0:20 walkower
  • Awansem z 19. kolejki:
  • Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 87:74 (19:10, 22:18, 24:27, 22:19)

Opinie (11)

• Który to już raz zawalona ostatnia kwarta.

• 11 0

• Kolejny raz tracimy ponad 80 pkt. (1)

Czasem pomimo tak słabej obrony uda się wygrać jak nastrzelamy wiecej. Ale ogólnie to z tej mąki nie bedzie chleba.
    Trener dostał chyba zielone światło od zarządu na ratoweanie sezonu. Love i Trotter czyli nowe nabytki grają ponad 30 minut w meczu, trener chyba już skumał że na resztę nie ma co liczyć. Jednak nawet oni nie wsytarczą, zwłaszcza że Love praktycznie nie broni. Śmigła wypożyczcie gdzieś do pierwszej ligi, moze się chłop odbuduje bo ten sezon to już za późno a i chyba o nowy kontrakt bedzie ciężko z takimi argumentami.
    Dylu coraz starszy co zwłaszcza widać w obronie, w której i tak nigdy nie był jakimś dobrym defensorem ale ostanio przestaje sobie radzić z naprawdę słabymi graczami - wiek jednak swoje robi. Mielony chyba tez najlepsze lata ma za sobą i chociaż nie można odmówić mu walecznosci i ambicji to jednak motoryka już trochę słabsza. Zack gra w kratkę ale na dzień dzisiejszy to i tak nie ma konkurencji w drużynie bo nominalnie drugim centrem jest Stefan. Karolak gra przywoicie i w miare równo ale widać, że to nie jest urodzony lider tylko co najwyzej solidny zawodnik. Starszy Kolenda robi postępy zwłąszcza jak przestał tylko celować z dystansu ale i tak jeszcze musi się jednak sporo nauczyć. Juniorów pominę bo to nie oni mają stanowić o sile tej drużyny i nie oni stanowia o jej słabości.
    2/3 sezonu prawie minęły, pozycję mamy jaką mamy. Nic nie wskazuje na to, że w końcówce bedzie jakiś zryw, który cudem uplasuje nas w pierwszej ósemce. Ja już się raczej przyzwyczajam do myśli, że sezon skończy się w kwietniu - chcociaz chciałbym sie mylić.
    Po sezonie trzeba przewietrzyć drużynę, większosći graczom kończą się kontrakty 1-2 letnie. Budowanie drużyny na następny rok na Dylu i Stefanie to z całym szacunkiem ale w najlepszym miejscu stanie w miejscu a nie krok naprzód.
    Dokończyć sezon i czekamy na ruchy klubu żeby od października ruszyć inaczej niż od trzech lat to wygląda.

• 21 0

• dodatkowo Dylu rozpieprza drużynę w szatni , Markovic z nim miał na noże , a ostatnio nawet "brat łata" Stefan chciał sie z nim bić.
      Mielony jest zuzyty i kolejne kontuzje to kwestia czasu , formacja podkoszowa to kpina , Zack wie że nie ma zmiennika i fochuje jak gwiazda, Stefan to nic poza siłą i walecznością nigdy nie miał ,Z Dylem to gra w 4 w obronie i co z tego że co 3 mecz rzuci 20 oka jak w każdym na nim zrobią 30...no ale Stefan to Karnowski ,a Dylu "synuś" Kazimierza dobrze nie będzie.

• 0 1

• Trotter 3 asysty. Cudownie, że lubi rzucać ale powinien tez szukać kolegów. Jego przyjscie może zamulić pozostałych i wtedy nawet jego pkt nic nie dadzą.

• 6 3

• To proste (2)

Stefan gra za mało. Powinien przebywać na boisku minimum 30 minut.Wtedy sukces murowany. Czy trener tego nie widzi? Jeżeli będzie dostawał tak mało minut to przejdzie do Stelmetu. Urlep już zapowiedział, że na Euroligę bez Stefana nie ruszy.