Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z TBV Startem Lublin. Sopocianie przez pół meczu nie trafili z dystansu

Michał Rudnicki
25 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Pochodzący z Lublina Jakub Karolak w meczu w swoim rodzinnym mieście wyróżniał się w barwach Trefla, ale większość jego kolegów nie dostowała się poziomem. Pochodzący z Lublina Jakub Karolak w meczu w swoim rodzinnym mieście wyróżniał się w barwach Trefla, ale większość jego kolegów nie dostowała się poziomem.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z TBV Startem Lublin 72:84 (18:22, 17:26, 19:15, 18:21) w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-czarni przerwali tym samym serię pięciu ligowych zwycięstw i znów utrudnili sobie rywalizację o miejsce w fazie play-off. O porażce sopocian zdecydowała bardzo zła dyspozycja w rzutach z dystansu. W pierwszej połowie Trefl nie miał ani jednej celnej próby za trzy, a w drugiej części gry trafiali tylko Jakub KarolakFilip Dylewicz.

TBV Start: Washington 22, Lewis 20, Dutkiewicz 18, Szymański 9, Mirković 7, Czerlonko 3, Reynolds 3, Gospodarek 2, Ciechociński, Zalewski, Pelczar

TREFL: Dylewicz 22, Karolak 20, Zack 10, Love 9, Śmigielski 6, Kulka 2, Trotter 2, M. Kolenda 1, Ł. Kolenda, Stefański, Motylewski

KILKA DNI TEMU TREFL OGRAŁ ASSECO W DERBACH. W NIEDZIELĘ CIESZYĆ SIĘ MOGLI GDYNIANIE, BO WYGRALI NA WYJEŹDZIE Z MISTRZEM POLSKI

W pierwszej kwarcie Trefl Sopot zupełnie nie radzili sobie z zatrzymaniem Chavaughna LewisaJamesa Washingtona. Ten pierwszy w ciągu ośmiu minut oddał trzy celne rzuty za trzy, a drugi z amerykańskich obwodowych czarował sopockich defensorów efektownymi wejściami pod kosz, trafił też z dystansu. Ta dwójka zdobyła 16 z 22 punktów TBV Startu w tej odsłonie. Goście odpowiadali jednak zespołową grą i mimo że cały czas przegrywali, to trzymali kontakt z rywalem.

Na początku drugiej kwarty lublinianie po trójkach Washingtona i Wojciecha Czerlonko powiększyli przewagę do dziesięciu oczek. Sopocianie na moment znaleźli sposób na defensywę gospodarzy. Jakub Karolak raz po raz wdzierał się w ich strefę podkoszową i w ciągu czterech minut zdobył dziewięć punktów, doprowadzając do wyniku 29:30. Gracze z Lublina odpowiedzieli jednak swoją najsilniejszą tego dnia bronią - rzutami z dystansu. Po dwa razy trafili Washington i Marcin Dutkiewicz, przez co do przerwy TBV Start prowadził 48:35. O przyczynach takiego wyniku mówiła właściwie jedna statystyka: gospodarze za trzy trafili 10 z 19 rzutów, goście - ani jednego z siedmiu.

Pierwszą celną "trójkę" sopocianie zanotowali w trzeciej minucie drugiej połowy, kiedy Filip Dylewicz zmniejszył stratę swojego zespołu do ośmiu oczek (42:50). Po chwili to samo zrobił Karolak, a po rzutach wolnych Steve'a Zacka Trefl przegrywał już tylko 49:52. Drużynie trenera Marcina Klozińskiego nie udało się jednak doprowadzić do remisu. TBV Start z kolei odpowiedział tak, jak umiał tego dnia najlepiej - kolejnymi rzutami z dystansu, dzięki czemu przed ostatnią kwartą prowadził 63:54.

Żółto-czarni w ostatnią odsłonę weszli z animuszem. Dzięki rzutom Karolaka i Dylewicza (trzy z nich zza łuku) czwartą odsłonę rozpoczęli od serii 11:0 i po dwóch minutach od jej rozpoczęcia prowadzili po raz pierwszy w tym meczu (65:63). Goście przewagą cieszyli się jednak tylko przez około minutę. TBV Start odpowiedział w swoim stylu - trafieniami za trzy, dzięki którym nie tylko błyskawicznie odzyskał prowadzenie, ale też szybko je powiększył. Sam Trefl też nie chciał sobie pomóc. Gdyby nie straty w ataku i aż pięć nietrafionych rzutów wolnych w tej kwarcie, wynik do końca mógłby oscylować w okolicach remisu. A tak posiadający kilkupunktowy zapas TBV Start ostatnie minuty mógł rozegrać na luzie i jeszcze powiększyć dystans punktowy, by ostatecznie wygrać 84:72.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-03-28

Wyniki 25 kolejki

• Stelmet BC Zielona Góra - ASSECO GDYNIA 86:93 (25:23, 19:20, 20:30, 22:20)
  • TBV Start Lublin - TREFL SOPOT 84:72 (22:18, 26:17, 15:19, 21:18)
  • AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 82:80 (20:11, 26:22, 19:28, 17:19)
  • Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 0:20 (walkower)
  • Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 92:80 (25:19, 30:15, 23:30, 14:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Legia Warszawa 101:105 (26:25, 22:36, 18:20, 35:24)
  • Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 117:65 (21:14, 29:17, 30:19, 37:15)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 77:82 (23:19, 21:24, 17:20, 16:19)
  • TBV Start Lublin - Anwil Włocławek (przełożony na 5.04)
  • Zaległy mecz z 4. kolejki:
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 83:62 (19:20, 35:8, 10:18, 19:16)
  • Zaległy mecz z 23. kolejki:
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - GTK Gliwice 96:94 (23:27, 34:31, 18:22, 21:14)
  • Awansem z 28. kolejki:
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 77:89 (24:20, 15:22, 13:17, 25:30)

Opinie (17)

• Na stronie Trefla szumna zapowiedź "Daleka wyprawa po dwa punkty - Trefl gra z TBV Startem" (5)

Nie wiedziałem tylko, że chodziło o to że Trotter ma zdobyć 2pkt w całym meczu.
    Z tego co widziałem, drugi mecz z rzędu nie chce mu się grać.
    Śmigło niech śpi sobie dalej ale może nie na parkiecie tylko niech położy się gdzieś za banerami.

• 20 0

• (3)

Świetnie powiedziane. Mecz był do wygrania, ale....... Trotter spier....tzn.zepsuł egoistycznie czwartą kwarte. Na obwodzie wolny Karolak, wolny Kolenda, a Trotter bohatersko pod kosz i.....gubi piłkę. Dramat. Przegrał mecz i tyle w temacie

• 5 0

• tego meczu nie przegrali jedną akcją (2)

Tylko 30 minutami kiepskich akcji

• 5 1

• (1)

Owszem. Autorem większości z nich był Trotter. Nawet robienie statystyk mu nie wyszło. Szkoda, bo mecz był do wygrania pomimo rewelacyjnej gry Startu.

• 4 0

• Start już pół roku gra rewelacyjnie

• 0 3

• Trefl

Sorry - ale byłem na meczu trefla ze Startem. Pytanie : kto to ten Kloziński? Na orła mi nie wyglada. Za to ten Trotter to mistrz po prostu. Czy on grał w tym meczu dla Startu? Takie odniosłem wrażenie. Moze Orzeł Kloziński powinien mu powiedzieć porzed meczem , że koszykówka to gra zespołowa