Trefl Sopot przegrał z Miastem Szkła. Obie Trotter i Łukasz Kolenda wyrzuceni z parkietu

10 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Obie Trotter (z prawej) w Krośnie popełnił dwa przewinienia techniczne i zakończył udział w meczu już w drugiej kwarcie. Obie Trotter (z prawej) w Krośnie popełnił dwa przewinienia techniczne i zakończył udział w meczu już w drugiej kwarcie.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali wyjazdowy mecz z Miastem Szkła Krosno 81:85 (17:25, 16:23. 27:18, 21:19). Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, choć goście w drugiej kwarcie przegrywali różnicą aż 25 pkt. Obie drużyny grały falami i obie zaliczyły kilkunasto-punktowe serie. W drugiej kwarcie po dwóch przewinieniach technicznych parkiet opuścił musiał Obie Trotter, a w czwartej do szatni wysłany został Łukasz Kolenda. Niecodziennym wyczynem popisał się Filip Dylewicz, który w trzeciej partii trafił trzy rzuty zza łuku w nieco ponad minutę.

Miasto Szkła: Mustapić 20 (1x3), Pinkston 17 (8 zb.), Jakóbczyk 9 (1x3), Alexis 7 (8 zb.), Grochowski 1 oraz Sroka 19 (5x3), Lejasmeiers 11 (1x3), Oczkowicz 1

TREFL: Dylewicz 22 (5x3), Love 21, Zack 10 (5 zb., 6 as.), M.Kolenda 6, Trotter 0 oraz Ł.Kolenda 7 (2x3), Śmigielski 8 (1x3, 5 zb.), Stefański 4, Mielczarek 3

CO TA PORAŻKA OZNACZA W KONTEKŚCIE WALKI O PLAY-OFF? KTO MA WIĘKSZE SZANSE, BY TAM SIĘ ZNALEŹĆ TREFL CZY ASSECO?

Pierwszy ligowy pojedynek po dwóch tygodniach przerwy rozpoczął się dla sopocian kiepsko. Wprawdzie żółto-czarni, którzy przyjechali na Podkarpacie bez kontuzjowanego Jakuba Karolaka, wystartowali od 5:0 po "trójce" Filipa Dylewicza i rzucie Jermaine'a Love, ale wkrótce 15-punktowa seria gospodarzy doprowadziła ich do prowadzenia 19:9. Dwa razy zza łuku odpowiedział Łukasz Kolenda, ale skuteczność żółto-czarnych pozostawiała sporo do życzenia.

Sopocka katastrofa nadeszła jednak w drugiej kwarcie, gdy przez 7 minut jedyne dwa celne rzuty oddali Marcin StefańskiStephen Zack. Gospodarze zaliczyli serię 21:4 i zanim zza łuku trafił Dylewicz, prowadzili już 46:21.

Krośnianie grali jednak falami i przed przerwą to sopocianie zaliczyli run 12:0. Do szatni schodzili jednak ze stratą 15 punktów do rywali. Główny powód? Fatalna skuteczność rzutowa i słaba gra na tablicach. Do tego dwa techniczne przewinienia złapał Obie Trotter i zakończył udział w spotkaniu po tym, gdy za dyskusje arbiter odesłał go do szatni.

Po powrocie na parkiet zespół na plecy wziął jednak fenomenalny Dylewicz. W nieco ponad minutę trzy razy z rzędu trafił zza łuku, a potem trafił jeszcze spod kosza. Zanim zaczął swój show, trafił jeszcze Zack, a potem Michał Kolenda więc Trefl serią 15 punktów z rzędy doprowadził do remisu 48:48. Gospodarze na pierwsze punkty po przerwie czekali ponad 5 minut.

Krośnianie podnieśli się i odpowiedzieli serią 9 punktów zakończoną "trójką" Marcina Sroki. Trener Kloziński wziął czas a Trefl znów zaczął gonić. Na 10 minut przed końcem meczu było 66:60 dla Miasta Szkła.

W ostatniej kwarcie nadal obowiązywało prawo gry seriami. Sopocianie weszli w nią beznadziejnie. W 3,5 minuty krośnianie zaliczyli run 7:1 zatrzymany przez indywidualną kontrę Michała Kolendy. Na 5 minut przed końcem gospodarze prowadzili 73:65. Trefl za faule niesportowe stracił jeszcze Łukasza Kolendę. Dwoił się i troił Love, który w ostatnich 25 sekundach meczu zdobył 7 pkt, ale nie zdołał poprowadzić Trefla choćby do dogrywki.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-02-19

Wyniki 20 kolejki

• Miasto Szkła Krosno - TREFL SOPOT 85:81 (25:17, 23:16, 18:27, 19:21)
  • ASSECO GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:79 (17:17, 7:16, 30:18, 17:20 d. 7:8)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 97:88 (24:23, 23:20, 33:22, 17:23)
  • Rosa Radom - King Szczecin 90:77 (15:19, 26:24, 18:23, 31:11)
  • AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 82:80 (29:20, 21:23, 22:23, 10:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 71:75 (19:23, 20:17, 21:16, 11:19)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 94:101 (23:16, 22:25, 18:19, 20:23, d: 11:18)
  • Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 0:20 walkower
  • Zaległy mecz 19. kolejki:
  • TREFL SOPOT - AZS Koszalin 100:73 (26:24, 26:22, 26:14, 22:13)

Opinie (21) 1 zablokowana

• masakra

• 12 1

• Możecie już zapomnieć o rozgrywkach play-off.

• 13 2

• Trefl dał d.... Nie ma nawet co mowić (3)

Ale zeby grac caly mecz bez zegara!!! I zeby byly dwie dyskwalifikacje w tym dla bardzo spokojnego trottera traci 'profesjonalizmem' rodem z polski b czyli ciemnoty podkarpackiej - w normalnej lidze mecz zostałby przerwany albo przełożony do momentu naprawienia zegara...

• 11 9

• W normalnej...

• 3 2

• sam jesteś ciemnotą... a może jesteś z Polski A, z jasności sopockiej? takimi określeniami podkreślasz jaki burak z Ciebie...

• 5 4

• matecznik towarzysza piotrowicza i rydzyka

większego zad...niż krosno w Polsce nie ma

• 2 2

• Piękny prezent urodzinowy dla Obiego.

Pozamiatane w tym sezonie ..... czas pomyśleć o następny bo powinien być przełomowy jeżeli cokolwiek ma się zmienić.

• 7 4

• nie warto wku...ać Dyla a poza tym kaplica

• 8 2

• (1)

A legia warszawa na którym miejscu?tez się wycofali?

• 1 2

• tabela lekko niekompletna a oszołomy minusują))))

• 0 1

• popatrzmy na skład i formę drużyny

I niech ktoś powie, że jest zaskoczony obecną sytuacją. Trzeci sezon z rzędu bez playoff już prawie pewny bo co prawda matematyczne szanse są ale nie ma żadnych przesłanek, żeby jakoś mocno w nie wierzyć. Nasze miejsce w tym sezonie to poza czołową ósemką i trzeba się z tym pogodzić. Tak samo z tym że jednak nasi zawodnicy nie sprostali wyzwaniom bo można było oczekiwać więcej od obecnego składu. Niektórzy mieli problemy zdrowotne, inni najzwyczajniej zawiedli. Obie też się nie popisał bo zawodnik z jego doświadczeniem nie powinien doprowadzić do wyrzucenia z parkietu

• 12 1

• Dobrze,że jest Stefan.

Inaczej tragedia. Oby nie przeszedł do Włocławka.

• 13 4

• Wg mnie zakontraktowanie Trottera to był błąd. (1)

Zbyt dużo od niego oczekiwano i zbyt wiele kosztował. Teraz już widać, że dogra jeszcze kilka meczy w tym kolejnym nieudanym sezonie i tyle. go widzieli. Lepiej było zaoszczędzić ta kase na budowę zespołu na przyszły sezon. Rozumiem, że chciano za wszelką cenę ratować obecny sezon i klub zaryzykował vabank. Ale jak widać to nie było dobre posunięcie. Nie bezia nia playoff ani kasy, którą można było przeznaczyć na lepszą przyszłość.