Trefl Sopot rozgromił Legię Warszawa w EBL. Artur Mielczarek rzucił 12 punktów z rzędu w trzeciej kwarcie

17 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Artur Mielczarek dokonał wyjątkowej rzeczy, zdobywając w trzeciej kwarcie 12 punktów z rzędu dla Trefla Sopot. Artur Mielczarek dokonał wyjątkowej rzeczy, zdobywając w trzeciej kwarcie 12 punktów z rzędu dla Trefla Sopot.

Trefl Sopot planowo pokonał na wyjeździe Legię Warszawa w Energa Basket Lidze 87:63 (20:21, 25:19, 29:11, 13:12). Po wyrównanej pierwszej połowie koszykarze Marcina Klozińskiego odjechali rywalowi w trzeciej kwarcie. Świetnie wypadł wówczas m.in. Artur Mielczarek, który pomiędzy 22. a 25. minutą meczu rzucił 12 punktów z rzędu.

W NIEDZIELĘ ASSECO GDYNIA PODEJMIE KINGA SZCZECIN

Legia: Mickelson 14 (5 zb.), Beane 10, Wilczek 6 (1x3, 5 zb., 5 as.), Kukiełka 5 (1x3), Kołodziej 4 oraz Collins 13 (1x3), Linowski 5, Bilbao 4 (7 zb.), Robak 2, Wall 0, Sulima 0, Szpyrka 0

TREFL: Mielczarek 19 (4x3), Zack 19 (15 zb.), Love 9 (1x3), Śmigielski 7, Trotter 3 (1x3, 7 as.) oraz Dylewicz 10 (2x3, 5 zb.), M. Kolenda 9 (1x3, 5 zb.), Ł. Kolenda 5 (1x3, 5 as.), Kulka 4, Karolak 2, Motylewski 0

Grający o miejsce w czołowej ósemce koszykarze Trefla jechali do Warszawy jako zdecydowani faworyci w starciu z najsłabszą drużyną Energa Basket Ligi, która w tym sezonie wygrała tylko dwukrotnie. Mało tego, w ostatnim czasie była mocno karcona przez rywali. King Szczecin zaczął mecz z beniaminkiem EBL od prowadzenia 20:2, a później utrzymywał przewagę grając głównie zmiennikami.

Do takiej perfekcji nie doszli jeszcze jednak zawodnicy Marcina Klozińskiego. Z drugiej strony widać było, że zespół ze stolicy, prowadzony przez byłego trenera Asseco Gdynia Tane Spaseva, wyciągnął pewne wnioski. Wreszcie mógł zadebiutować w nim Hiszpan Jorge Bilbao, który od początku sezonu leczył kontuzję. Choć zaczął mecz na ławce rezerwowych, to gdy pojawił się na parkiecie w pierwszej połowie, rzadko z niego schodził.

Starcie było od początku wyrównane. W ataku nie mógł znaleźć dla siebie miejsca lider Trefla Obie Trotter, a gospodarze szybko objęli prowadzenie 6:2. Gościom udało się je odbić po 4 punktach z rzędu Steve'a Zacka (11:13), a później powiększyć po trafieniu Piotra Śmigielskiego (13:17). Legia nie pozwoliła na więcej, mało tego, na koniec pierwszej części gry ponownie prowadziła (21:20).

W drugiej gościom udawało się często wymuszać faule rywali. Najpierw jednak od trafień z gry zaczął Filip Dylewicz. Później, pierwsze punkty w sezonie dla Trefla zdobył Grzegorz Kulka, który wrócił niedawno z wypożyczenia do BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Starcie było jednak cały czas na styku. Tuż przed rozpoczęciem ostatniej minuty, serię sześciu celnych rzutów wolnych drużyny zakończył Zack. Wtedy Treflowi udało się odskoczyć na 42:36. A gdy pierwsze punkty w meczu i to od razu trzy zdobył Trotter było już 45:37. Przed syreną kończącą połowę Legia odpowiedziała także trójką, więc na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Trefla 45:40.

Po zmianie stron wreszcie mogliśmy odróżnić, który z zespołów gra o play-off, a który jest najsłabszy w lidze. Trójka Artura Mielczarka i trafienie Śmigielskiego powiększyły prowadzenie przyjezdnych do 50:42. Następnie pierwszy z nich zaczął grać jak w transie i zdobył aż 12 pkt z rzędu, co przyniosło wynik 62:47. Za chwilę podwyższyli go Śmigielski, Zack i Jermaine Love a Trefl wygrywał już 68:47. Do końca meczu pozostawało co prawda nieco ponad 13 min, ale jego losy były już wtedy rozstrzygnięte.

Tuż przed czwartą kwartą za trzy trafił Michał Kolenda, a prowadzenie przyjezdnych wzrosło do 74:51. W ostatniej części gry żółto-czarni jedynie pilnowali przewagi, co wychodziło im bardzo dobrze więc pewnie pokonali Legię.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-03-18

Wyniki 23 kolejki

• Legia Warszawa - TREFL SOPOT 63:87 (21:20, 19:25, 11:29, 12:13)
  • ASSECO GDYNIA - King Szczecin 85:82 (23:19, 23:23, 17:21, 22:19)
  • TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 77:63 (14:19, 19:12, 27:11, 17:21)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Czarni Słupsk 20:0 walkower
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 88:76 (32:24, 20:23, 21:15, 15:14)
  • Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 95:76 (29:27, 27:17, 20:17, 19:15)
  • Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 106:117 (27:32, 21:25, 25:10, 23:29, d: 10:21)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - GTK Gliwice (przełożony na 28.03.)

Opinie (12) 1 zablokowana

• Brawo. Co prawda wygrana z Legią to był obowiązek ale jak widać został należycie spełniony.

• 15 0

• Derby

Następny cel, piąta wygrana z rzędu

• 13 4

• no i pięknie trzeba to kontynuować

gorzej ze takie piz....z torunia nagle przegrali i to dwa mecze akurat z konkurentami trefla do gry w osemce....miejmy nadzieje ze nastepne wyniki lublinow beda juz normalne i Trefl bedzie spokojnie w osemce wywalajac lublin

• 11 2

• Tak ma być. Trefl do boju.

• 10 2

• (7)

Wygrana cieszy, a zwłaszcza coraz lepsza gra młodych zawodników.Trefl powinien jeszcze bardziej stawiać na polskich graczy.Zawodnicy z zagranicy tak pod warunkiem,że są zdecydowanie lepsi.

• 6 0

• Każde spotkanie będzie się liczyło.Nie można dać plamy,jak bywało.Wygrana z Legią to był obowiązek.Brawo Mielczarek i młodzi.

• 4 0

• Gra zespołu jest coraz lepsza.Trzeba to utrzymać.Nie piszecie kto wyłączył Beane.

• 4 0

• (1)

Trefl do boju.Walka i ambicja w każdym meczu.Skąd słabsza forma Karolaka?.

• 4 0

• To kwestia jego glowy

I konkurencji w druzynie

• 2 0

• Coraz lepsza gra.To cieszy.Jest nadzieja na play-off ,oraz na jeszcze lepszy skład w przyszłym sezonie.

• 3 0

• Zwycięstwo można powiedzieć było zapewnione.Potrzebne będą ambicja i maksymalne zaangażowanie wszystkich zawodników w każdym spotkaniu .Trzeba zauważyć dobrą pracę trenera.

• 3 0

• Zawodnicy Trefla są w dobrej dyspozycji.Oby tak w każdym meczu.Zasługa działaczy i trenera.
      Marzy mi się ,aby sprawozdanie z meczu pisał fachowiec,który potrafi też wyciągać wnioski.