Trefl Sopot wypunktowany przez BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

28 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Ian Baker był najskuteczniejszy w Treflu w piątkowy wieczór. Zdobył 16 punktów, ale kiedy był na boisku, sopocianie rzucili 21 punktów mniej niż Stal. Ian Baker był najskuteczniejszy w Treflu w piątkowy wieczór. Zdobył 16 punktów, ale kiedy był na boisku, sopocianie rzucili 21 punktów mniej niż Stal.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 77:91 (18:19, 22:32, 14:22, 23:18). Żółto-czarni zostali wypunktowani w drugiej i trzeciej kwarcie, jak i pod koniec spotkania. Na nic zdała się dobra postawa Sasy Zagoraca, który zdobył 12 punktów, a kiedy przebywał na boisku Trefl rzucił o 8 punktów więcej niż Stal.

ARKA POKONAŁA KINGA SZCZECIN, AŻ 21 TRÓJEK GDYNIAN. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

BM Slam Stal: King 22 (13 zb.), Chyliński 18 (2x3, 6 as.), Maras 17 (1x3, 6 zb.), Żołnierewicz 10 (2x3), Scott 3 (1x3, 5 as.) oraz Jaramaz 18 (4x3), Szymkiewicz 2, Kowalenko 1, Nowakowski 0, Majewski 0, Grudziński 0

TREFL: Baker 16 (2x3, 5 zb.), Milovanović 12 (10 zb.), Taylor 10, Śmigielski 8 (2x3), Leończyk 7 (5 zb.) oraz Zagorac 12, Ł. Kolenda 9, Flowers 3 (1x3), Jeszke 0

Po przerwaniu serii ośmiu meczów bez zwycięstwa i pokonaniu w przedświątecznym spotkaniu w Ergo Arenie TBV Startu Lublin, koszykarze Trefla Sopot wybrali się na boisko wicemistrza Polski, BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Żółto-czarni zaczęli bardzo zespołowo i po 4 minutach gry już czterech z nich miało zdobyte punkty. Trefl prowadził 10:9. Później Stali udało się odskoczyć na 14:10, ale Ian Baker oraz Paweł Leończyk nie pozwolili na więcej, a następnie Łukasz Kolenda doprowadził rzutami wolnymi do remisu 16:16. Z linii rzutów wolnych zostały zdobyte ostatnie punkty w kwarcie, a ich autorem był Piotr Śmigielski (19:18).

PRZECZYTAJ DLACZEGO MICHAŁ KOLENDA Z TREFL SOPOT JEST WIELKIM PECHOWCEM

Kiedy obrońca Trefla trafiał w 12. min. za trzy punkty jego drużyna prowadziła 23:19. Następnie to samo zrobił Jermaine Flowers (22:26), a po serii 5 pkt Kolendy oraz trafieniu Vernona Taylora było 33:27 dla przyjezdnych. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o dobrą grę sopocian w tej części spotkania. Stal odpowiedziała serią 10:0 (37:33). Zaliczyła ją także w końcówce pierwszej połowy, tym razem w rozmiarach 6:0 co dało jej prowadzenie 51:40.

Trefl nie mógł trafić do kosza także przez dwie minuty trzeciej kwarty, w trakcie których Stal odskoczyła na 16 pkt przewagi (56:40). Niemoc przerwał rzutami wolnymi Baker (56:42). Sopocianie dalej jednak mieli problem z trafieniem rzutu z gry. Udało się to im dopiero w 25. min. za sprawą Taylora (59:46). To nie zmieniło gry żółto-czarnych. Stal co chwilę obnażała braki w obronie Trefla. W 29. min. po trójce Nemanji Jaramaza sopocianie tracili do rywali już ponad 20 pkt (73:52).

Celne rzuty za trzy punkty na początku czwartej kwarty, dały Treflowi nadzieję na pozytywne zakończenie spotkania. Jedną trafił Baker, dwie dołożył Sasa Zagorac i strata gości zmalała do stanu 63:75. Niestety okazało się to złudne. Kiedy kolejne punkty zdobywał słoweński podkoszowy na tablicy wyników mieliśmy w 35. min. 80:65. Co prawda od tego momentu Trefl trafiał już regularnie, ale gospodarze nie pozwolili gościom zajść na mniej niż 11 pkt starty. A pod koniec kwarty spokojnie wypunktowali Trefla.

Wyniki 12 kolejki

• King Szczecin - ARKA GDYNIA 94:105 (21:26, 23:17, 29:31, 21:31)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 91:77 (19:18, 32:22, 22:14, 18:23)
  • TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 93:91 (20:24, 20:28, 21:16, 32:23)
  • Polpharma Starogard Gd. - Spójnia Stargard 93:90 (26:17, 13:25, 25:22, 29:26)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Rosa Radom 99:71 (22:15, 26:17, 29:27, 22:12)
  • AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 99:94 (21:15, 30:23, 16:27, 20:22, d. 12:7)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 74:80 (16:28, 23:14, 13:20, 22:18)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek 81:86 (22:24, 19:19, 16:25, 24:18)

Opinie (19) 1 zablokowana

• Spadek.. (1)

I koniec kariery Dyr Stefanskiego, Moniki, i szczególnie prezesa W. Dno!!!

• 16 2

• a tam dno

powrót do normalności - po ostatnim meczu odwracałem matrycę do góry nogami, bo myślałem, że błąd

• 9 0

• (1)

Proponuje jeszcze ze 3 transfery, obcokrajowcy chętnie przyjadą do kurortu. Nie zapomnijcie o dyrektorze sportowym, bo ten, który jest udowadnia od lat, że się do tego nie nadaje. Wszyscy to widzą, tylko jakoś właściciel nie może tego zrozumieć. Aha i zadłużcie się jeszcze na kolejne lata, a potem ogłaszajcie kolejny rok zaciskania pasa i rolowanie długami. Wyniki drużyny i frekwencja na meczach udowadniają, że oglądać to już chcą tylko rodziny i najwięksi masochiści. Chodziłem jeszcze do starej hali SKT i AWF, po ostatnim sezonie i tym jak potraktowaliście ikony klubu byłem sceptyczny, zbudowanie składu i gra w tym sezonie okazały się wielkim dramatem.
    I najgorsze, ze to zabawka za publiczne pieniądze

• 24 1

• kwiatek

to nawet do uprawiania ogródka się nie nadaje a co dopiero do 1 ligowego zespołu koszykówki