Niesamowity mecz koszykarskich piratów

14 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Frank Turner na początku trzeciej kwarty poderwał Trefla do walki. Sopocianie, którzy do przerwy przegrywali różnicą 15 punktów, ostatecznie wywieźli ze Zgorzelca bardzo ważne zwycięstwo. Frank Turner na początku trzeciej kwarty poderwał Trefla do walki. Sopocianie, którzy do przerwy przegrywali różnicą 15 punktów, ostatecznie wywieźli ze Zgorzelca bardzo ważne zwycięstwo.

Koszykarze Trefla pokonali w Zgorzelcu PGE Turów 86:81 (14:20, 19:28, 29:15, 24:18). Sopocianie na inaugurację drugiego etapu rozgrywek popisali się niesamowitą serią 25 punktów z rzędu, która w trzeciej kwarcie odmieniła losy spotkania. Rywale próbowali odpowiadać "trójkami", ale żółto-czarni też nieźle radzili sobie w rzutach zza łuku.

TREFL: Turner 21 (5 as.), Waczyński 19 (3x3), Dylewicz 18 (3x3), Looby 4, Michalak 2 - Stefański 12 (7 zb.), Spralja 5, Dąbrowski 3, Harrington 2.

PGE TURÓW: Robinson 15 (3x3, 6 as.), Cel 7 (12 zb.), Chyliński 5, Żigeranović 5, Mićić 4 - Opaćak 23 (5x3), Stelmach 12 (4x3), Jackson 10, Leszczyński 0, Wichniarz 0.

DLACZEGO KOSZYKARZE TREFLA ZOSTALI PIRATAMI?

Pierwsza kwarta meczu z najlepszą drużyną rundy zasadniczej, rozpoczęła się dobrze dla Trefla. Po celnych rzutach wolnych Kurta Looby'ego sopocianie objęli prowadzenie 8:4. Gospodarze szybko przystąpili jednak do kontrataku - za trzy trafił Russel Robinson, który chwilę później asystował przy rzucie Davida Jacksona za dwa, a zza łuku "sypnął" jeszcze Aaron Cel (seria 8:0 dla Turowa). Żółto-czarni nie najlepiej wykonywali rzuty wolne, z kolei "trójkami" zaczął punktować Piotr Stelmach i po 10 minutach Trefl tracił sześć "oczek".

Koncert rzutów zza linii 6.75 m w wykonaniu zgorzelczan trwał w najlepsze na początku drugiej kwarty. Serię 9:0 pozwoliły uzyskać rzuty Stelmacha i Ivana Opaciaka (29:14). Przerwał ją dopiero po 150 sekundach Piotr Dąbrowski, który również trafił z dystansu.

Po niespełna czterech minutach partii numer dwa Trefl przegrywał jednak już 17:37 i choć dzięki kolejnym akcjom zanotował run 12:1 (7 punktów Adama Waczyńskiego), gospodarze szybko wybudzili się z chwilowej drzemki (za trzy trafili Michał Chyliński i Robinson) i do przerwy prowadzili 48:33. W tym momencie Turów miał już 10/16 celnych rzutów zza łuku, przy czym skuteczność wicemistrzów Polski wynosiła zaledwie 2/9.

Dopiero po wyjściu z szatni na drugą część meczu sopocianie wczuli się w role piratów, w których z plakatów reklamujących ich spotkania zapowiadali ograbienie rywali z punktów. Sygnał do ataku dał najmniejszy z sopockiej załogi - Frank Turner.

Siedem punktów z rzędu w wykonaniu amerykańskiego rozgrywającego obudziło bojowe nastroje w jego kompanach. Żółto-czarni w ciągu czterech i pół minuty zanotowali niesamowitą serię 25:0! Po rzutach wolnych Sime Spralji prowadzili 58:53, ale Turów jak zaczął znów trafiać, to przede wszystkim zza łuku (Stelmach, Robinson), dzięki czemu na 10 minut przed końcem gry gospodarze prowadzili 63:62.

Ostatnią partię od zdobycia trzech punktów rozpoczął Filip Dylewicz, ale tylko jeden rzut wolny po faulu Stelmacha wykorzystał Turner. Po chwili nadrobił jednak swój błąd popisując się udaną akcją dwa plus jeden (69:63). Zgorzelczanie zdołali zbliżyć się na punkt (70:71), ale wówczas zza łuku na sześć minut przed końcem gry trafił Waczyński. Dwa punkty zdobył Dylewicz, a następnie znów za trzy trafił "Waca" i sopocianie prowadzili 79:70!

Zgorzelczanie zdołali nieco odrobić stratę i gdy na minutę przed końcem gry trzy rzuty wolne po faulu Stefańskiego wykorzystał Opaćak, znów zbliżyli się do Trefla (79:82), ale z powodu piątego przewinienia zaraz stracili Robinsona (wcześniej parkiet opuścił Chyliński).

I tak pozostało im jedynie przerywać akcje sopocian faulami, jednak gdy oba rzuty wolne wykorzystał Lorinza Harrington, było już po wszystkim.

Trzymając się pirackiej terminologii - Trefl, który zaczynał tonąć w drugiej kwarcie, w przerwie połatał usterki na swoim pokładzie i z zimną krwią obrabował PGE Turów ze zwycięstwa. Drugi etap Tauron Basket Ligi sopocianie rozpoczynają z potężnym wiatrem w żaglach.

• O miejsca 1-6:
  • ASSECO PROKOM GDYNIA - Energa Czarni Słupsk 80:74 (24:16, 13:16, 19:16, 24:26)
  • PGE Turów Zgorzelec - TREFL SOPOT 81:86 (20:14, 28:19, 15:29, 18:24)
  • Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek 59:90 (16:25, 10:25, 14:17, 19:23)
  • O miejsca 7-12:
  • Jezioro Tarnobrzeg - START GDYNIA 74:60 (15:15, 12:21, 25:11, 22:13)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 71:75 (18:19, 13:16, 9:16, 31:24)
  • AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 84:69 (18:17, 25:22, 19:15, 22:15)

Opinie (41) 4 zablokowane

• Hej Trefl!!!

• 43 3

• BRAWO,BRAWO i PO TRZYKROĆ BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

• 44 3

• I podziękowania za fotel lidera - jak odchodzić to z przytupem!

• 2 10

• Arrrrrrgh... (15)

To się nazywa powrót!!! Tak grają drużyny z charakterem. W niedzielę przywieziemy łup z Gdyni i zatopimy do końca ich tonąch okręt!!!

• 51 12

• tonacy kuter. oni mają tonący KUTER. Rybacki. (1)

• 23 5

• dobrze...

że poziom sportowy trefla nie odpowiada poziomowi umysłowemu jego kibiców.

• 5 16

• Nie kopie się leżącego. (12)

Rysiu zabiera zabawki, bo sie znudził....? Zero wyczucia momentu. Powinien mieć dożywotni zakaz sponsorowania czegokolwiek.

Brawo Trefl.

• 23 3

• Zgadza się. Nie kopie się leżącego* (11)

* z wyjątkiem APG

• 16 5

• (10)

A potem żal do ludzi z Włocławka, że mają polewkę za kazdym razem jak Trefl zbiera cięgi w PO ;)

• 1 16

• (9)

Przypomnij kiedy to Trefl zebrał cięgi w PO od Włocławka?

• 16 1

• (8)

Pewnie dlatego, że jak Anwil był mistrzem to Trefla na koszykarskiej mapie Polski nie było ;)

• 1 17

• Anwil wicemistrzowie (1)

dodajmy to że grał kilka lat w hali mistrzów tylko chyba mistrzów bierek lub wicemistrzów

• 12 1

• 2002/2003 - i wszystko jasne...

• 0 7

• No tak, anwilowcy wiecznie liżący d..... śledziom. Brawo (5)

Trefl istnieje od 1995 roku. Przypomnieć Jagodnika?

• 9 2

• (4)

Buahaha od 1995 roku ;) Dobre sobie. Może od 1782? A co tam, założymy sobie firmę o nazwie East India Company i będziemy utrzymywać, że istniejemy setki lat ;P

• 0 7

• Jęsli nie potrafisz czytać to niech mamusia załatwi korepetycje. (3)

• 4 1

• (2)

Martw się o swoją umiejętność czytania i podstawową wiedzę z zakresu podmiotowości prawnej spółek, puzelku. A raczej jej totalny brak. Wstęp do ortografii też nie zawadzi. A potem się dziwić, że tacy zarabiają 1200 brutto...

Trefl Sopot istnieje od 2009 roku.

• 0 3

• To liczyć tez nie potrafisz? No tak anwilowiec i wszystko jasne. (1)

• 2 1

• Zaklinaj dalej rzeczywistość, zaklinaj...

Jacek Jakubowski, szef całego tego interesu:
                " Trefl Sopot istnieje od 2009 roku i zgodnie z logiką swój pierwszy medal zdobył w sezonie poprzednim".

Na wszelki wypadek:
                pl.wikipedia.org/wiki/Cytat

• 0 0

• Jestem dumny z tej drużyny...uśpili Turów jak dziecko!