Ligowi i pucharowi rywale koszykarzy

12 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 15:17 (12 stycznia 2016)
Tyreek Duren opuścił ostatni mecz z powodu zatrucia. Czy w starciu z Siarką poprowadzi Trefla do pierwszej wygranej w tym roku? Tyreek Duren opuścił ostatni mecz z powodu zatrucia. Czy w starciu z Siarką poprowadzi Trefla do pierwszej wygranej w tym roku?

Koszykarze Trefla Sopot w środę o godz. 18:30 zmierzą się w Hali 100-lecia z Siarką Tarnobrzeg. Żółto-czarni postarają się o przełamanie serii czterech porażek z rzędu w Tauron Basket Lidze. Do składu po zatruciu pokarmowym wraca Tyreek Duren, bez którego zespół Zorana Marticia przegrał po dogrywce z PGE Turowem Zgorzelec. Do soboty na ligowy mecz czekają koszykarze Asseco. We wtorek poznali oni rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski. Gdynianie trafili na mistrza kraju Stelmet BC Zielona Góra.

Siarka Tarnobrzeg

96% 339 typowań TREFL Sopot
0% 1 typowanie REMIS
4% 14 typowań Siarka Tarnobrzeg

TREFL WALCZYŁ Z TUROWEM, MIMO OSŁABIEŃ

Ostatni ligowy mecz sopoccy koszykarze wygrali 19 grudnia ub. roku, gdy we własnej hali pokonali Start Lublin. Cztery kolejne mecze kończyły się dla nich porażką. W minioną sobotę byli niezwykle blisko przełamania złej serii, gdy podejmowali ekipę PGE Turowa Zgorzelec. Sopocianie przegrali to spotkanie po dogrywce, choć przez dużą część spotkania byli na prowadzeniu.

W ich składzie zabrakło kontuzjowanego Marcina StefańskiegoTyreeka Durena, który nabawił się zatrucia pokarmowego. Ten drugi wrócił już do pełni sił i w środę wspomoże podopiecznych Zorana Marticia w starciu z Siarką Tarnobrzeg.

Tarnobrzeżanie, którzy rozpoczęli sezon od trzech zwycięstw, ostatnio nie są w najwyższej dyspozycji. Z jedenastu ostatnich spotkań wygrali tylko jedno. Poprzednie spotkanie we własnej hali z Asseco Gdynia, choć przegrane 78:80, pokazało jednak, że Siarkę w każdym momencie stać na groźny zryw. Zespół Zbigniewa Pyszniaka na 6 minut do końca tego meczu przegrywał różnicą 21 punktów, a omal nie doprowadził do remisu.

DRAMATYCZNA KOŃCÓWKA ASSECO W TARNOBRZEGU

W polskiej rotacji Siarki ważne role pełnią skrzydłowy Kacper Młynarski, obrońca Jakub Zalewski, były zawodnik drużyn juniorskich Trefla Jakub Patoka, doświadczony skrzydłowy Daniel Wall oraz sprowadzony niedawno center Maciej Strzelecki.

- Siarka to nieobliczalna drużyna. Pokazał to chociażby ich ostatni mecz przeciw Asseco, w którym potrafili w ostatnich minutach odrobić niemal w całości ponad 20-punktową stratę. Z pewnością mają dwóch-trzech zawodników, na których oparta jest ich taktyka. W ofensywie grają ze swobodą, oddając bez zastanowienia rzuty nawet z trudnych pozycji. Dla nas najważniejsze jest aby zachować koncentrację w obronie i nie pozwolić narzucić sobie ich stylu gry - przestrzega trener Trefla Zoran Martić.
Podczas środowego meczu kolejną ciekawą propozycję dla zmotoryzowanych fanów przygotował Auto-Mobil, partner Trefla Sopot. Na stoisku wejherowskiej firmy będzie można umówić się na jazdę testową samochodem Hyundai Tucson. Eleganckie auto typu SUV będzie umieszczone przy głównym wejściu do hali.

W czasie długiej przerwy między drugą a trzecią kwartą tradycyjnie odbędzie się zabawa organizowana przez zakłady bukmacherskie Milenium. Za celny rzut z połowy boiska zgarnąć będzie można okrągłe 2000 złotych. Pozostałe przerwy w grze umilać będzie zespół taneczny Sharks Dance Team, a w klubowym sklepiku czekać będzie na kibiców promocja. Wszystkie koszulki t-shirt w rozmiarach dla dorosłych będą sprzedawane z 30-procentową zniżką.

Podczas spotkania po raz ostatni nadarzy się też okazja do wzięcia udziału w zbiórce materiałów dla sopockiego schroniska dla zwierząt, organizowanej przez Klub Kibica Trefla Sopot. Obok sektora Klubu Kibica będzie można zostawiać koce, prześcieradła, poduchy z wkładem sztucznym, śpiwory, suche i puszkowane karmy dla psów i kotów. W obliczu zimowej aury za oknami każda pomoc dla zwierzaków będzie na wagę złota.

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 77:81 (19:13, 20:18, 17:27, 16:14, d. 5:9)
  • Siarka Tarnobrzeg - ASSECO GDYNIA 78:80 (22:17, 19:24, 18:26, 19:13)
  • Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 90:68 (23:17, 22:28, 20:8, 25:15)
  • Start Lublin - Anwil Włocławek 62:97 (13:22, 20:23, 9:24, 20:28)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:68 (19:15, 15:17, 12:9, 12:17, d. 16:10)
  • Stelmet BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 93:77 (28:19, 25:21, 25:21, 15:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Śląsk Wrocław 78:63 (19:18, 18:15, 18:11, 23:19)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 62:76 (16:20, 21:13, 15:19, 10:24)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:62 (19:15, 21:19, 26:13, 15:15)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • TREFL SOPOT - Siarka Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12)

Koszykarze Asseco Gdynia najbliższy mecz ligowy zagrają dopiero w sobotę, gdy we własnej hali w derbach Trójmiasta gościć będą Trefla.

We wtorek podopieczni Tane Spaseva poznali jednak rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski i potencjalnych przeciwników w dalszych etapach tych rozgrywek.

Losowanie par, które zobaczymy podczas turnieju Dąbrowa Górnicza Basket Cup od 18 do 21 lutego, przydzieliło gdynianom mistrzów Polski Stelmet BC Zielona Góra. Asseco zagra z nimi 19 lutego. Jeśli awansuje, w półfinale dzień później zmierzy się z lepszym z pary Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno.