Trefl zrewanżował się za mecze o brąz

Krzysztof Klinkosz
24 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Przechwyt Giedriusa Gustasa (z piłką) i kolejne punkty dla Trefla. W tle Robert Skibniewski, który przed dwoma dniami dołączył do Polpharmy. Przechwyt Giedriusa Gustasa (z piłką) i kolejne punkty dla Trefla. W tle Robert Skibniewski, który przed dwoma dniami dołączył do Polpharmy.

Przez trzy kwarty trwała w Ergo Arenie zacięta, szybka, i wyrównana walka w koszykarskich derby Pomorza. W ostatniej odsłonie Polpharma Starogard Gdański nie wytrzymała szybkiego tempa. Trefl Sopot zagrał dokładnie i skutecznie, wygrywając 91:65 (24:21, 23:19, 16:12, 28:13). Tym samym podopiecznym Karlisa Muiznieksa uda się rewanż za przegrane mecze o brązowy medal na finiszu poprzedniego sezonu.

TREFL: Gustas 20, Kinnard 13, Stefański 12, Kikowski 11, Ceranić 6 - Waczyński 18, Hlebowicki 9, Buśkievics 2, Jaśkiewicz 0.

POLPHARMA: Vaughn 12, Chanas 11, Hicks 9, Archibeque 8, Cielebąk 7 - Gilmore 9, Skibniewski 8, Mroczek 3, Metelski 2, Dutkiewicz 0.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po celnym rzucie za 3 punkty Kikowskiego. Za chwilę jednak było 3:3 gdyż celny rzut zza łuku wykonał Vaughn. Kolejne prowadzenie dla sopocian w 2 minucie dały punkty Gustasa (5:3) ale goście znów niemal natychmiast odpowiedzieli punktowaną akcją.

Przez kilkadziesiąt kolejnych sekund obydwie drużyny grały nieskutecznie, wreszcie niemoc strzelecką przełamał Dragan Ceranić (7:5), później było jeszcze 9:5 dla sopocian ale inicjatywę na chwilę przejęli goście.

Polpharma dzięki szybkim atakom i dogrywaniu piłki z obwodu pod kosz m.in. do Archibeque'a wyszła na chwilę na prowadzenie 10:9.

W końcówce kwarty to sopocianie przyspieszyli grę a Gustas trafił spod kosza na 14:12. W 8 minucie sopocianie prowadzili już 20:14 i chyba uznali, że wygraną w kwarcie mają już w kieszeni.Goście nie dawali jednak za wygraną, znów przyspieszyli i najpierw Hicks a później debiutujący w barwach Polpharmy Robert Sikbiewski, doprowadzili do stanu 20:19 dla gospodarzy.

Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Trefla 24:21 a celny rzut niemal równo z syreną oddał Kinnard.

W drugiej kwarcie Polpharma szybko odrobiła minimalną stratę i po "trójce" Gilmore'a wyszła na prowadzenie 28:26 w 13 min. Scenariusz spotkania był niezmienny, raz jedna, raz druga drużyna po podkręceniu tempa akcji wychodziła na prowadzenie.

Po tym jak Polpharma przejęła na chwilę inicjatywę, lepiej zagrali gospodarze i w 15 minucie po punktach Stefańskiego wyszli na prowadzenie 32:28.

Kibice w Ergo Arenie na pewno nie żałowali, że w niedzielny wieczór udali się na koszykarskie derby Pomorza. Mecz był niezwykle szybki z dużą ilością efektownych i skutecznych akcji. Koszykarze jednej i drugiej ekipy nie obawiali się ryzyka i grali odważnie.

Po tym jak Trefl wyszedł na prowadzenie 34:28, Polpharma zniwelowała straty (34:33). Wówczas jednak 5 punktów z rzędu zdobyli sopocianie, m.in. po "trójce" Waczyńskiego, natychmiast jednak rzutem za 3 zrewanżowali się goście i było 39:36 dla sopocian.

W końcówce kwarty zbyt chaotycznie zagrali koszykarze ze Starogardu Gdańskiego, co było ich głównym "grzechem" również w poprzednich meczach, gubili piłki pod koszem Trefla. Sopocianie wykorzystali to bez wahania i po punktach Gustasa oraz Kinnarda prowadzili po 20 minutach 47:40.

W pierwszych dwóch kwartach dla Trefla 11 punktów zdobył Gustas, 9 zaś Waczyński, z kolei dla "Kociewskich Diabłów" 9 "oczek" zdobył Gilmore zaś 7 Chanas.

Goście w drugiej połowie na chwilę zniwelowali częściowo straty ale Trzefl nie pozwolił już na doprowadzenie do kolejnego remisu czy uzyskania prowadzenia przez Polpharmę. Sopocianie dokładniej rozgrywali akcje i raz po raz znajdowali się pod koszem zespołu z Kociewia.

Jeśli chodzi o Polpharmę to jedynym pozytywem w postawie brązowych medalistów mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu było to, że Tomasz Cielebąk przekroczył barierę 2500 punktów zdobytych w ekstraklasie.

Trefl raz po raz punktował zarówno z dystansu jak i spod kosza. W 26 minucie po efektownym wsadzie Kinnarda było 57:48 dla gospodarzy.

Polpharma odrobiła kilka punktów (57:52) ale w końcówce znów Trefl przyspieszył i ponownie Kinnard po efektownej, solowej akcji zdobył punkty dla żółto-czarnych, dając im prowadzenie 63:52.

Na początku ostatniej odsłony gospodarze wyszli na największe w meczu prowadzenie (65:52), jednak po chwili przewaga Trefla była znów "jednocyfrowa" (65:57).

Goście najwyraźniej szybciej zaczęli odczuwać zmęczenie prowadzonym w szybkim tempie meczem, w drugiej połowie ostatniej odsłony nie byli w stanie tak szybko odpowiadać punktami na skuteczne akcje Trefla, jak to miało miejsce w poprzednich minutach gry. W 37 minucie było juz 74:57 dla Trefla.

Na 150 sekund przed końcem meczu, po trzeciej celnej "trójce" Waczyńskiego sopocianie prowadzili już 79:61. Chwilę wcześniej trener Polpharmy poprosił o czas, najwyraźniej jednak nie zdołał on odpowiednio zmotywować do walki i ustawić swoich zawodników. Kolejna "trójka" tym razem Kikowskiego na 100 sekund przed końcem dała prowadzenie Treflowi 83:62.

W końcówce trener Muiznieks wprowadził na plac gry młodych graczy ale gospodarze i tak nie stracili nic ze swojej przewagi. Trefl ostatecznie wygrał z Polpharmą 91:65.

- Gratuluję gospodarzom zwycięstwa, my jeszcze po 3 kwarcie mieliśmy punktowy kontakt i mogliśmy mysleć o wygranej. Później jednak nie wykorzystywaliśmy swoich akcji a Trefl zaczął grać skutecznie - powiedział po meczu trener Polpharmy Paweł Turkiewicz.

- Wygraliśmy różnicą 26 punktów ale proszę mi uwierzyć, że nie był to łatwy mecz. Polpharma to groźny, dobry zespół, przypomnę, że w przedsezonowych grach wygrali z nami dwukrotnie. Wszyscy moi gracze wypełnili zadania taktyczne, zagrali z sercem i dziękuję im za to. Miałem dziś w rotacji zaledwie 8 zawodników ale oni dali z siebie wszystko. Nie mogłem skorzystać z Filipa Dylewicza gdyż jest kontuzjowany - powiedział po meczu trener Trefla Karlis Muiznieks.

Pozostałe mecze 3 kolejki TBL:
Siarka Tarnobrzeg - Asseco Prokom Gdynia 71:88 (21:18, 14:18, 13:22, 23:30), Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 82:73 (29:16, 25:25, 8:20, 20:12), Anwil Włocławek - AZS Koszalin 89:82 (23:18, 23:27, 24:21, 19:16), PBG Basket Poznań - Zastal Zielona Góra 79:84 po dogr.(22:24, 19:17, 19:14, 12:17 d.7:12), w poniedziałek zagrają: PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa.

• Do boju Polpharma !

• 12 29

• NIECH ZYJE POLSKA MYSL SZKOLENIOWA W EKSTRAKLASIE (2)

TREFL
    ASEKO i reszta polskich wybitnych trenerow....

• 2 19

• trefl to trefl. nie mieszaj proszę z jakimś aseko (1)

• 16 9

• nie mieszać mistrzów z gdyni z "miszczami" z sopotu.

• 5 15

• gratulacje (4)

sporo kibicow przyszlo oby tyle bylo do konca sezonu ;)

• 32 6

• (1)

Jak znowu bedzie tak wyglądała sprzedaż biletów przed meczem to raczej prędko nie zawitam do tej hali.
      Inaczej sobie wyobrażałem funkcjonalność z tym związaną.

• 7 6

• a byłeś kupić w piątek czy sobotę?

22 października (piątek) w godz. 15:00 – 19:00

23 października (sobota) w godz. 15:00 – 19:00

• 5 1

• bilety grupowe (1)

sprzedawali bilety grupowe z promocja - ze najwieksza grupa dostanie koszulki... znajoma zalatwiala takie bilety, ponoc w naszej grupie bylo sporo ponad 100 osob... i co? bilety byly zamowione przed rozpoczeciem sprzedazy... a oni dali sektor za koszem - gdzie potem jeszcze zaslonili go jakas reklama.... raczej wiecej sie nie skusze... znajomi tez nie..

• 0 0

• akurat

Akurat za koszem bylo najwiecej miejsca i bez problemu mozna bylo usiasc gdzie sie chce

• Dzisiaj około 5 000

Ale to liga polska. Gdyby udało się grać w Eurolidze, to zapewne wielkorotnie mógłby być komplet 11 000...

• 13 1

• z tego co widzialem w tv to te rzedy na poziomie boiska byly pelne i za nimi na 1 poziomie bylo sporo ludzi chyba choc dokladnie nie widzialem
      jedynie za koszami praktycznie nikogo nie bylo i wg mnie malo osob bedzie tam siedziec bo te miejsca sa daleko od boiska i srednio z widocznoscia jest;]
      a ile bylo dokladnie to moze podadza jutro w DB;]

• 9 1

• Hala

Otwarte dla kibiców były tylko sektory dolne, oraz jeden sektor na poziomi drugim. Kibiców było ponad 3000. I fajnie nawet dopingowali. Obie ekipy.

• 6 0

• Gustas daje radę!!!!

• 18 2

• no trudno

• 1 7

• Nie taki diabeł straszny jak go malują.Kociewski.

Kociewskie diabły pokonane . I to wyraźnie pomimo nieobecności Filipa.
    Cała drużyna wywiązała się z zadania . Stefan brylował w obronie.Brawo.
    Gustas mijał przeciwników niczym zjazdowiec tyczki na stoku.
    Nawet kibice dopisali - ponad 3tyśiące pewnie było !!!
    Grupy Decyzyjne z Polfarmy chca puścić swego trenera na bezrobocie co wyrazili werbalnie.
    Udany rewanż za play offy.

• 16 2

• Organizacja na miarę Gdańska !? (16)

Wydaje się, że czekanie 40 minut na zakup biletu do nowej hali "nieco" za długo; tym bardziej, że kasjerka jest jedna (kasa dwustanowiskowa). O 18.10 - już po rozpoczęciu meczu - zaoferowała jedynie bilety normalne, gdyż jej zdaniem ulgowych już nie było ! Nie wiem jak to możliwe, gdy na sali było jeszcze wiele wolnych krzesełek. Co będzie działo się przed kasami, gdy do hali będzie chciało wejść 10 tysięcy ludzi ? Może trzeba więc przyjść godzinkę przed meczem? Pozdrawiam Trefla. Oni stanęli na wysokości zadania, organizatorzy po raz kolejny niestety nie !

• 35 4

• to są początki daj troche czsasu ok ?

• 3 17

• kierowca

W pełni podzielam opinię dotyczącą zamieszania ze sprzedażą biletów.
      Dodatkowo organizatorzy zupełnie nie radzą sobie z problemem sprawnego pobierania opłat za miesca parkingowe. Osobiście stałem w korku samochodów, który swoja długością sięgał za skrzyżownie ulic Pomorskiej z Gospody. Przyczyną korka było tradycyjnie nieudolne pobieranie opłat parkingowych !!!!!!
      Drodzy organizatorzy, ulitujcie sie proszę i zapanujcię nad tym problemem!!!!
      Problem występuje przy każdym meczu Trefla w nowej hali !!!!!

• 14 1

• Odp. dla tim (8)

Jeśli nie pasuje czekanie 40min w kolejce w czasie meczu to po pierwsze proszę udać się po bilet trzy, bądź dwa dni przed meczem, wtedy będzie można sobie pomarudzić gdzie by się chciało bilet, a poza tym to kasa była otwarta dziś od 13, więc 5h a nie jak zawsze 3h przed meczem, więc człowieku trochę wyrozumiałości!.

• 7 11

• (7)

staram się być wyrozumiały; na głupotę, brak organizacji i naciąganie ludzi na kupno biletów normalnych zamiast ulgowych nie znajduję wytłumaczenia; poza tym nie chciałem jakiś konkretnych miejsc; po prostu chciałem z synem obejrzeć mecz koszykówki na żywo w pięknej, nowej hali, ot, wszystko ! pozdrawiam

• 8 4

• (1)

A przepraszam, a w której kasie Pan usłyszał, że nie ma ulgowych?

• 2 3

• w tej jednej jedynek o ktorej wszyscy mowia ze byla otwarta?:D

• 3 1

• gdybyś miał wiedzę... (4)

Gdybyś miał trochę wiedzy na temat organizacji, to wiedziałbyś po pierwsze, że przychodzi się na mecz przynajmniej 40 min. wcześniej, jeżeli nie kupuje się biletu w przedsprzedaży, wtedy na pewno nie stracisz tych minut w staniu w kolejce.
          Po drugie, parkingiem nie zarządzaja organizatorzy, tylko hal ERGO ARENA, organizatorzy natomiast w cenie biletu dają dojazd SKM i ZKM, ale jak ktoś chce dojechać autem na ostatnią chwilę, to musi liczyć na opłatę i korek. Co to znaczy nieudolnie pobierana opłata, pomyśl, że trzeba wypisać kwitek, pobrać pieniądze i wydać resztę. Wjeżdżałeś kiedyś przy dużym ruchu na autostradę- tam jest kilka bramek i w szczycie tworzą sie kolejki, tutaj jest jeden wjazd od Gdańska i jeden od Sopotu. Może spróbujesz zająć się sam parkingiem i zobaczymy jak sobie poradzisz.
          Wszystkie kasy były dziś wykorzystane- 2 kasy po 2 okienka.
          Ulitujcie się nad organizatorami i przyjeżdżajcie wczesniej na mecz!!!

• 7 5

• Gdybyś Ty miał wiedzę o organizacji - to byś wiedział, że jak organizacja jest nieudolna to nie poradzi sobie na rynku ! gdybyś uważnie obserwował obsadę kas - to też zauważyłbyś jedną kasjerkę, a nie dwie. I jeszcze jedno - baz urazy - jak organizacja jest do bani to .... może w przyszłości nie mieć klientów ! A tu chyba nie o to chodzi, prawda ? pozdrawiam

• 4 0

• do trefl fan-a (2)

Nie wiem na jakiej podstawie odmawiasz mi wiedzy, ale zakładam, że na mój temat wiesz więcej niż ja sam wiem :)
            Nie zgadzam sie z Twoją tezą, że na mecze Trefla powinienem sie stawiać z 40 minutowym wyprzedzeniem. Bo po co ?
            Chciałbym podobnie jak ma to miejsce w hali O2 w Berlinie, czy też hali olimpijskiej w Atenach zjawić sie w dogodnej dla mnie porze przed meczem i nie mieć kłopotów z parkingiem i wejściem na halę. Byłem w obu wymienionych miejscach i zapewniam Ciebie, że nie miałem z tym najmniejszego problemu. Co znaczy nieudolne pobieranie opłat? Ano to, że zajmują sie tym w mojej ocenie ludzie, którzy nie mają w tym doświadzcenia i po raz kolejny wydają się byc zaskoczeni faktem, że na około 30 minut przed meczem pod helę zajeżdża około 200- 400 samochodów. Koncentrują sie na poboże opłat wykorzystując do tego celu najmniej dogodne miejsce. Wąska droga dojazdowa jest najgorszym miejscem do tego typu operacji !!!!!!
            Odwołam sie do Twojego przykładu :) to jest troche tak jak bys chciał pobierać opłatę za autostradę w miejscu , w którym ma ona tylko jeden pas ruchu !!!!!!
            Mądrzejsi ode mnie wymyslil już, że w miejscu pobierania opłat musi bys kilka pasów ruchu !!!!!! Sprawdź to proszę na autostradzie :)

• 5 2

• chyba sam nie wierzysz (1)

Chyba sam nie wierzysz co piszesz. Gdzie przy dojeżdzie na parking Ergo Areny znajdziesz kilka pasów ruchu?! Tam dojazd jest tylko wąska drogą, tak jest zbudowany obiekt! Jedynym wyjściem jest wczesniejszy przyjazd. Hala w Berlinie i w Atenach ma troche inne uwarunkowania, a poza tym tam przyzwyczaja się ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej, to samo jest na stadionach Realu i Barcelony w Hiszpanii.
              Nie sadze również, ze przychodziłeś do hal w Berlinie czy Atenach na ostatnia chwile.

• 3 2

• do trefl fana-a

Otóż nie masz racji. Na mecze do obu hal (w Berlinie i Atenach) staram sie zawsze dotrzec mniej więcej na kwadrans przed rozpoczeciem widowiska. Nie mam z tym najmniejszego kłopotu. Nie oczekuje budowy kolejnych pasów ruchu !!!!! Moim zdaniem w zupełności wystarczyłoby , aby osoby ze służby parkingowej pobierały opłaty za parkowanie w zatokach parkingowych w chwile po tym jak kierowca unieruchomi pojazd, zamiast na wąskiej drodze dojazdowej. Wymago to jednak sprawnego przekierowywania pojazdów do zatok parkingowych i sukcesywnie w miarę ich zapełniania przemieszczania się tych służb do kolejnych wolnych miejsc. Złym pomysłem jest natomiast blokowanie jedynej wąskiej drogi dojazdowej w celu pobrania opłaty.

• 2 0

• jak się nie podoba organizacja to wypad (1)

oglądanie meczów to nie obowiązek, lepiej idź do kościoła.

• 2 11

• jak sie nie umie kulturalnie odpowiadac to won do szkoly sie nauczyc albo rodzicow spytac

a jak tam prezentuje sie taka sama patologia jak u ciebie to omijaj miejsca dyskusji bo poprawy nie bedzie widac

• 5 3

• bo maja pulę.... (2)

Bo mają pulę przygotowana biletów normalnych i ulgowych, a dzisiaj wszystkie poszły, dlatego nie dostałeś normalnych. To, że były wolne krzesełka, nie znaczy, że na te sektory były w sprzedaży bilety. Sprzedawano bilety tylko na dolny poziom oraz na górny naprzeciwko kamer, na pozostałe nie. Pewne rzeczy wymusza na organizatorach ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, tam trzeba podać ilość miejsc, tutaj nie można było podać więcej miejsc niz 5000, pozostałe zablokowano.
      Wiąże sie to z ilością ochroniarzy, a ci kosztują.

• 2 3

• (1)

miejsc wolnych wśród publiczności też było co nie miara i proszę nie pisz mi o zamkniętych sektorach (ich w ogóle nie brałem pod uwagę) pozdrawiam

• 2 1

• to ze nie przyszli...

Chłopie, tam nie było wolnych miejsc co nie miara, tylko były to miejsca nieliczne, ale sprzedane, na które ludzie nie przyszli!

• 2 2

• koszykówka staje się coraz bardziej niszowa. w tej chwli liczy się tylko piłka nożna, boks, mma i f1. (1)