Wiadomości

Trener Arki o przeobrażeniu Steinborsa

Arka Gdynia

Jarosław Krupski twierdzi, że Pavels Steibors to najlepszy bramkarz Arki za jego kadencji w klubie.
Jarosław Krupski twierdzi, że Pavels Steibors to najlepszy bramkarz Arki za jego kadencji w klubie. fot. Maciej Czarnik/Trojmiasto.pl

- Bramkarz nigdy nie może czuć się zbyt pewnie - podkreśla Jarosław Krupski. Trener bramkarzy Arki Gdynia zdradza nam m.in. jak uczynił z Pavelsa Steinborsa objawianiem rundy jesiennej ekstraklasy oraz najlepszym piłkarzem żółto-niebieskich i dlaczego Łotysz ponad pół roku był przy ul. Olimpijskiej tylko rezerwowym.PAVELS STEINBORS NAJLEPSZYM PIŁKARZEM JESIENI W ARCE WEDŁUG CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL

Marcin Dajos: Jak to zrobiliście, że z rezerwowego bramkarza udało się przeobrazić Pavelsa Steinborsa w jednego z najlepszych, o ile nie najlepsze golkipera rundy jesiennej ekstraklasy?

Jarosław Krupski: Sprowadzając Pavelsa do Arki wiedzieliśmy, że jest to dobry bramkarz. Choć z drugiej strony, przyszedł do nas po pracy na Cyprze i był lekko zaniedbany. Na początku przegrał rywalizację z dobrze dysponowanym Konradem Jałochą. Cierpliwie czekał jednak na swoją szansę i jego praca została wynagrodzona. Złożyło się na to wiele czynników, ale dla Pavelsa i oczywiście dla nas, najważniejsze jest, że wszystko ułożyło się dobrze.

ANDRIJ BOGDANOW PIERWSZYM ZIMOWYM TRANSFEREM ARKI

Kiedy w kwietniu, podczas meczu Pucharu Polski Steinbors popełnił koszmarny błąd, po którym Arka straciła bramkę, myślał pan, że niedługo może odgrywać tak znaczącą rolę w drużynie?

W lepszych ligach jak polska ekstraklasa wydziałem takie błędy. Rzadko bo rzadko, ale się zdarzają. A jak nie takie, to inne. Dlatego też nie myśleliśmy o nim zbyt długo. Widzieliśmy natomiast, że Pavels potrafi bardzo dobrze bronić, a po tym incydencie należy jedynie pomóc przy odbudowie psychicznej. I to udało się zrobić.

PAVELS STEINBORS NA CZELE RANKINGU OBJAWIEŃ RUNDY JESIENNEJ W ARCE I LECHII

A gdyby nie kontuzja Konrada Jałochy, czy Steinbors dostałby szanse na grę w ekstraklasie już w poprzednim sezonie?

Pojawiały się różne głosy co robić w tym momencie. Pavels bronił we wszystkich meczach pucharowych, dlatego nie widzieliśmy problemu, aby na niego postawić, tak w ekstraklasie, jak i w finale Pucharu Polski. Wyszliśmy z założenia, że nic dwa razy się nie zdarzy, dlatego nie było rozmów o wcześniejszym błędzie. A czy postawilibyśmy na niego w ekstraklasie, gdyby Konrad nie doznał kontuzji? Mogło być różnie.

Czy w tym momencie Krzysztof Pilarz jest w stanie zagrozić Steinborsowi w walce o pierwszy skład na ekstraklasę?

Przypadek Pavelsa z Pucharu Polski pokazał, że bramkarz nigdy nie może czuć się zbyt pewnie. Jest on jednak ostatnio w takiej formie, że dzięki niej ma komfort psychiczny i jest numerem jeden. Z drugiej strony Pavels od początku podkreśla, że przyjście Krzyśka także wpłynęło pozytywnie na jego formę, ponieważ to bardzo dobry bramkarz. Krzysiek mocno pracuje, Pevels czuje jego oddech na plechach, podczas treningów dobrze się uzupełniają, a to jest z korzyścią dla całej drużyny.

Czyli nie ma wątpliwości, czy chcecie współpracować dalej z Pavelsem, którego kontrakt wygasa z końcem obecnego sezonu?

Nigdy nie ingerował w sprawy kontraktowe. Od kiedy jest w klubie dyrektor sportowy, zawsze opiniuje każdego bramkarza i zdaję sprawozdania. Oczywiście bardzo bym chciał, żeby Pavels z nami został.

OD PONIEDZIAŁKU NOWE KARNETY NA ARKĘ

Jest to najlepszy bramkarz za pana kadencji w klubie?

Samo to, że zostaje wybrany przez dziennikarzy czy kibiców najlepszym piłkarzy Arki czy rundy pokazuje, że jest to najlepszy bramkarz w ostatnich latach w naszym klubie. Oczywiście nie zapominamy o tym, co zrobił dla nas wcześniej Konrad, który między innymi przyczynił się do powrotu Arki do ekstraklasy.

Co jeszcze musi poprawić Steinbors, aby być lepszym?

Najlepsi bramkarze mają słabe strony, nad którymi cały czas trzeba pracować. Znamy słabe strony Pavelsa, ale nie chce o nich mówić. Zawsze po meczach analizujemy grę golkipera i z tego wyciągamy wnioski, a następnie wchodzimy w okres korekt.

Macie w klubie zdolnego bramkarza, Oliwiera Zycha, który był już na treningach m.in. w Cardiff czy Akademii Piłkarskiej Liverpoolu. Takie wyjazdy są przydatne dla młodego golkipera?

Jest to 13-latek, dlatego jeszcze trudno mówić o nim w kontekście seniorów. Za młodych bramkarzy odpowiedzialny jest Arkadiusz Zagórski i jak widać, dobrze kieruje rozwojem Oliwiera. A co wyjazdów, to zawsze jest nowe doświadczenie. Można spróbować czy zobaczyć różne, ciekawe rzeczy, dlatego nie mam nic przeciwko, jeśli ma to wszystko ręce i nogi.

Pan także uczestniczył w wielu zagranicznych stażach. Z którego udało się wywieźć najwięcej?

Najwięcej dał mi staż w Norymberdze, gdzie trenerem był Adam Matysek, od którego można było się dużo dowiedzieć i podpatrzyć. W końcu to doświadczony bramkarz i trener, z wieloma latami pracy w Bundeslidze. Do tego dołożę również kurs, który niedawno zakończyłem o nazwie UEFA Golkiper A. Była to pierwsza edycja w naszym kraju. Uczestniczyło w niej 16 trenerów. Przez dwa lata odbyliśmy wiele spotkań, które mocno rozwijały. A już niedługo każdy trener bramkarzy w ekstraklasie będzie musiał mieć licencję ukończenia tego kursu.

Opinie (46) 1 zablokowana

 • PP i MP 2018 (1)

  Dla Arki. Sobieraj na emeryture i cel realny.

  • 19 11

  • My tworzymy Historię !!!

   • 14 1

 • Nadchodzi Arka - Duma Trójmiasta (5)

  W całym gdyńskim klubie łącznie z działaczami nastąpił istny przełom w myśleniu prowadzenia klubu..a uzmysłowili to sobie po odprawieniu z kwitkiem (w obu pucharach) gwiazd Lecha i Legii..a dwumecz z FC Midtjylland, to już postawił przysłowiową ''kropkę nad i''..bo Arka chce być właśnie takim drugim FC Midtjylland, który co roku występuje w PE i odpada z niego wcześniej lub później..ale za sam udział w rozgrywkach, co roku do ich klubu wpływa niemała kasa z UEFA..w Arce wiedzą, że wciąż, co roku nie będzie się udawało zdobywać PP..toteż plan powzieli taki, aby co roku plasować się w minimum pierwszej trójce lub czwórce ligi..a PP (jeśli się uda) traktować niejako dodatkowo..bo przecież ta nasza polska liga jest słaba i Arka (jeśli tylko się uprze) to potrafi z każdą drużyną nie przegrać, a jej zabójcze kontry są zagrożeniem dla każdego..a więc skoro są Oni zdolni postawić się każdemu = to czemu mieliby wciąż walczyć o ''głupi'' środek tabeli?..właśnie takiego myślenia wcześniej w Arce brakowało..i dlatego wreście zaczeli grać tak, jak odźwierciedla to tabela...to już nie jest ta sama Arka, która była średniakiem ligi do ogrywania..

  • 56 6

  • (2)

   chyba Cie koleś trochę poniosło. Fantazję masz dużą, ale nijak to sie ma do rzeczywistości. Jaki przełom w myśleniu, słyszałem wcześniej opinie o Ojrzyńskim typu: co to za trener, itp., oczywiście jak Areczce nie szło, teraz parę ptów wpadło i juz sie zaczęło. Z tym potencjałem co ma Arka, to górna ósemka jest max. A to co powiedziałeś, że "w Arce powzięli plan, żeby co roku być w trójce, lub w czwórce", to już czysta herezja. Jesteś fantastą, z objawami schizofrenii, także miłego samopoczucia z myślami o potędze Arki....

   • 1 10

   • czytaj ze zrozumieniem = psychiatro

    ''w Arce powzięli plan, żeby co roku być w trójce, lub w czwórce"
    to co Arka myśli o 3 lub 4-miejscu w lidze = to już zainteresowanym tymi miejscami dała przecież do zrozumienia: pokonując Górnika i Jagiellonię = a jeśli tego nie widziałeś? to chyba zaklinasz rzeczywistość - nie mogąc się z tym pogodzić...

    • 2 0

   • człowieku bez schizofrenii

    czy ty uważasz, że w tej naszej lidze, aby zająć 3-4miejsce, to trzeba mieć zespół i trenera stworzony obowiązkowo, tylko i wyłącznie ze znanych nazwisk?? - przypomnij sobie sklerotyku, co Arka zrobiła ze znanymi nazwiskami Jagiellonii czy Wisły K.?? - Kogo jeszcze (z liczących się zespołów) musi Arka pokonać, abyś ty zechciał swym ''zdrowo myślącym intelektem'' przyznać to wreszcie, że teraz dopiero to Oni zasługują na to, aby zająć 3-4miejsce?? co? - Powiem ci tyle (człowieku bez schizofrenii) że Arkowcy grają taki specyficzny futbool z zaangażowaniem (brak odstawiania nogi) że gry z tym zespołem obawiają się wszyscy w lidze i Oni (jeśli tylko nie zmieni się polityka w klubie) to za rok również powtórzą ten obecny sezon - bo Kto? no Kto? (człowieku bez schizofrenii) Ich przed tym powstrzyma? - i żeby dojść do takich wniosków nie potrzebna jest żadna fantazja, tylko trzeżwa ocena tego, co przecież obecnie się dzieje.

    • 2 1

  • (1)

   zejdź na ziemię. "w Arce powzięli plan, by co roku być w trójce, lub w czwórce, chyba Cię poniosło. Z tym składem górna ósemka max., Twoje opinie zalatują schizofrenią, ale życzę dobrego samopoczucia z myślami o potędze Arki...

   • 1 7

   • czytaj ze zrozumieniem = psychiatro

    ''są Oni zdolni postawić się każdemu''
    grając nawet tym obecnym składem bez żadnych wzmocnień = i przez to żaden klub w lidze nie jest w spotkaniu z nimi faworytem
    bo kiedy w sporcie ma miejsce (i to w każdej dyscyplnie): zaangażowanie przeciwnika, jego motywacja na maxa i determinacja na całego, to każdy potencjalny faworyt = wolałby ''z takim wariatem'' nie mieć nic do czynienia i przykładów na to jest mnóstwo = jak np. zmotywowany beniaminek potrafił zlać mistrza...to tyle

    • 0 0

 • kiedy arka zejdzie z garnuszka urzędu miasta? (10)

  • 8 71

  • Czy podatnicy wiedzą że będą spłacać długi lechiji ?

   • 36 4

  • W Gdyni tylko Areczka

   Jestem dumny z tego że mój podatek jest przekazywany na Wielką Arkę Gdynia.

   • 35 2

  • Odp (1)

   Przeprowadź się do Gdańska i kłopot z głowy

   • 19 1

   • ups! przecież tam miasto też wykłada kilka baniek a nie dość że brak wyników jak puchary, to jeszcze dług 30 milionów u Niemca

    • 15 1

  • Poki co kadlubie miastu bardzo ta wspolpraca sie oplaca

   • 20 2

  • Wtedy kiedy ty i twoja rodzina przestaniecie brac kase z MOPSu i 500+

   • 13 2

  • wbij sobie w ten pusty garnek że każde miasto klubu w ekstraklasie daje mu kasę, czasami wielokrotnośc tego co Gdynia więc skończ spamowac pod każdym tekstem o naszym klubie, dzbanie.

   • 12 1

  • zobacz jak wypada garnuszek lechi, ile tam jest spolek skarbu panstwa, nie prywatnych podmiotow

   • 0 0

  • A ciebie co to obchodzi , my gdynianie Oddajemy chętnie podatki na Arkę bo ten klub coś robi dla Gdyni , a wy sklonowani śmieszni sks tylko ujadacie , za to ze Gdynie zdradziliście kara jest taka !! Von z Gdyni

   • 1 0

  • Haha

   Kolejny kadlubek placzacy jaka to Arka bee??Jak sie nie podoba to zmien wladze ale ciezko bo kibice Arki to wielotysieczna spolecznosc

   • 0 0

 • Arka Gdynia Duma Pomorza !!! (1)

  Tysiące gardeł w tle ! Arka Gdynia !!!

  • 44 4

  • Zazdrosze wam, na teczowym sektorze Lechii mamy tysiace ale glebokich gardel.

   • 11 0

 • (3)

  Nie ma lepszego od Jaroslawa Krupskiego!!!

  • 29 3

  • No popatrz (1)

   A jeszcze niedawno wołaliście o wyrzucenie go

   • 6 3

   • i Ojrzyńskiego, jak mu nie szło...

    • 1 1

  • Jarosława Kaczyńskiego

   • 2 4

 • żółto-niebieski S.

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 37 3

 • Trzeba przyznać że śledziowy,ale robi wrażenie (6)

  Dobra forma,80% zwyciestw to jego zasługa,najlepszy w lidze obecnie,cięż-

  • 30 2

  • Przy formie Pavla,gdyby się Forbrich podłączył (1)

   to bym był o miszcza spokojny!

   • 1 8

   • a jakby Nikoś nie kopnął w kalendarz, to może Lechia znowu w Pucharach nie odpadałaby w Bytowie albo Puszczy, tylko np. w Danii

    choć znając tych kopaczy, to Karabach by ich rozjechał w I rundzie

    • 6 1

  • (3)

   Dlatego jako kibic Lechii i Baltyku proponuje fuzje z Arka i stworzenie klubu, ktory moglby grac co roku w fazie grupowej LM. Proponowane nazwy nowego klubu tu NadBaltycki klub pilkarski Lecharka, Lechia-Barka. Czekam na wasze propozycje. Wpisujcie miasta!!!!1111 jeden jeden jeden.

   • 0 9

   • miasta!!!!1111 jeden jeden jeden.

    • 0 0

   • Pajszą moglby grac za plecami Siemaszki np.

    • 0 5

   • Nazwa

    Arleba Trójmiasto.

    • 0 1

 • (3)

  Bramkarz Jest
  Teraz potrzeba
  NAPASTNIKOW

  • 37 2

  • Siemaszko, Jurado (2)

   I dziękuję

   • 2 2

   • (1)

    Siemaszko albo głową albo ręką. Inaczej nie umie.

    • 1 12

    • Na eklase wystarczy. Ojrzynski chce grac dwoma napastnikami, to moze byc ciekawe.

     • 4 0

 • Ponoć Marcus odchodzi do Brukbet a Kopczyński z Legii przychodzi do nas (1)

  Dobra zmiana ;)

  • 5 2

  • Nie...

   Piszą że Jodlowiec z legii a z marcusem to prawda

   • 5 0

 • Już w poprzednim sezonie pisałem...

  Że stawianie na drewnianego Jałochę i posadzenie na ławce Steinborsa kosztowało nas walkę o utrzymanie do końca

  • 12 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 04.11.2020 godz. 17:30 LIVE!

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

81%

158 typowań

x

13%

26 typowań

2

6%

12 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Kiwatrowski 8 22 87.5%
2. Kasia Lamczyk 10 22 70%
3. Wojciech rohde Rohde 10 22 70%
4. Miś Brązuś 10 21 70%
5. Hubert Kowalik 10 21 70%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 8 7 1 0 20:4 22
2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 8 7 0 1 14:3 21
3 Górnik Łęczna 8 6 2 0 13:2 20
4 Odra Opole 9 6 2 1 9:6 20
5 GKS Tychy 10 5 3 2 16:9 18
6 ARKA GDYNIA 9 4 3 2 13:7 15
7 Radomiak Radom 9 4 2 3 15:12 14
8 Miedź Legnica 10 3 4 3 14:12 13
9 Puszcza Niepołomice 8 3 2 3 8:10 11
10 Widzew Łódź 9 3 2 4 7:12 11
11 Stomil Olsztyn 9 2 4 3 7:9 10
12 Chrobry Głogów 8 2 3 3 9:12 9
13 Korona Kielce 8 2 3 3 6:11 9
14 Zagłębie Sosnowiec 8 2 1 5 8:7 7
15 GKS Bełchatów 9 2 3 4 4:10 7
16 Resovia 8 1 1 6 6:14 4
17 GKS 1962 Jastrzębie 9 0 1 8 5:18 1
18 Sandecja Nowy Sącz 9 0 1 8 5:21 1

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 10 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec (mecz odwołany z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:0)
 • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
 • Mecze odwołane
 • Radomiak - ŁKS Łódź (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Widzew Łódź - GKS Bełchatów (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Korona Kielce - Stomil Olsztyn (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Resovia - Sandecja Nowy Sącz (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Chrobry Głogów - Odra Opole (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Mecz zaległy z 3. kolejki
 • Górnik - ARKA 2:0 (0:0)
 • Mecz zaległy z 4. kolejki
 • Radomiak - Puszcza 2:0 (2:0)
 • Mecz zaległy z 8. kolejki
 • Radomiak - Tychy 2:2 (1:1)

Terminarz

04.11 (śr) godz.17:30 ARKA Gdynia typuj Korona Kielce LIVE!
08.11 (nd) godz.14:00 Sandecja Nowy Sącz typuj ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.19:00 ARKA Gdynia typuj GKS Bełchatów
21.10 (śr) godz.17:40 Górnik Łęczna 2:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
17.10 (sob) godz.14:00 Stomil Olsztyn 1:1 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane